Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

msimerus

Tudi pri nas se počasi prebuja :)








Sent from my iPad using Tapatalk

leamarija

Ja tud pri nas se je začelo nekaj dogajati

gal

Pri nas je ena sama žalost. Dve uri v gozdu, našel sem pa eno pest lisičk. Me je sram da bi sploh prilepil sliko :)

marjeta

Midva sva tudi danes malo kolovratila okoli, pa nimava kaj prilepiti...
Msimerus, Leamarija, na kakšni višini, če ni skrivnost

leamarija

Pri meni je 400m okolica Žalca.

mato2

Pozdrav Pohorje danes par starejših gobanov v povprečju na 1km prehojenega eden tako da pohorje tudi še štrajka. lp mato

gal

No tole sem pozabil napisat včeraj. Na vseh standrdnih placih kjer rastejo lisičke, sem našel veliko mladih. Se vidijo samo rumene pikice, par milimetrov premera. Tako da očitno bo nekaj začelo rasti, ravno ko grem na dopust. :-\

janko

LP

Pred tednom dni sem bil na Golici in spotoma nabral, kar nekaj mladih in večjih lisičk. Ostalih gob ni bilo veliko. Hosta je bila kar suha. Višina 1300m. Po pripovedovanju domačinov juretov ni.

Vmes je ta taden bil dež. Je bil kdo nabiral na tem koncu.

Tudi v širši okolici Ljubljane (30km ) ni nobenih informacij, da bi kaj rastlo.


Janko

robert11

ne da gobe štrajkajo, pa ne rastejo še!
jaz sem imel včeraj še kar srečo da sem našel 5 gobanov ki so bili še ravno uporabni. tisti prvi je celo rumeni. zame skoraj bolši od poletnega.
če bo ta teden vremenska napoved držala in bo deževalo potem pa bodo začele rast.
lp
robert

rotor

Edina včeraj  :-\


Suhadolčan

Včeraj sem bil z ženo Marto prvič na Goričkem. Zelo me je mikalo, da bi se malo sprehodil po gozdovih, a je bilo za to premalo časa. Govoril sem z domačini. Povedali so mi, da ni gob; kot vzrok pa navajali tudi dejstvo, da ljudje ne grabijo več stelje, je preveč listja, pa dež ne more dobro namočiti zemlje in jurčki ne morejo prikukati ven. Ob cestah in poteh, kjer sva se vozila, nisem videl nobenega ustavljenega avtomobila; žal pa v križišču pri Dolnjih Slavečih veliko prižganih sveč v spomin tragično preminulemu mlademu vozniku, vsem voznikom pa v opomin. Ljudje tukaj res prehitro vozijo. Z Goričkega sva z ženo namesto jurčkov prinesla krasne paradižnike in paprike, bučno olje in okus po nafti iz Moravskih Toplic; najbolj pa naju je navdušil Grad z romarsko cerkvijo Marije Vnebovzete, v kateri sta svoje sledi pustila tudi naš največji arhitekt Jože Plečnik in veliki slikar Stane Kregar, malce pa sva pokukala tudi v nekdaj veličastni grad nad krajem. Kaj vse smo imeli Slovenci, danes pa se strokovnjaki ubadajo s tem, ali naj to obnovijo in kako!? Je pa Goričko krasna dežela, zares vredna ogleda. Prihodnjič upam, da tudi z jurčki v košarici. Mogoče kakšen mali nagib od poznavalca, kje jih je dobiti, ko bo dovolj moče in pravi čas za to???
Čestitke vsem, ki ste v teh dneh kaj nabrali. Midva z ženo sva tokrat predvsem "odkrivala" nama neznani prelepi del pokrajinskega obraza Slovenije!
Vse dobro!


Martin

 ;D
pozdrav
V nasledjih dneh bom pričel z aktivnim gobarjenjem po svojih terenih pohorja višine nad 1000m...Mislim,da po tem dežju bodo pričenjali poganjat gobani....

Lp
Martin

anica


Prav danes sem se na gobariji spomnila na g. Martina, kako uživa v novi hiški, ker se sploh nima časa
oglasiti. Veste v prav takšni idili (gozd okrog hiše) je bila moja rojstna hiša, pred hišo pa potoček. Super.

Danes, ko sem šla na moje nog. igrišče (tako pravi en gospod "Medica" iz Gorenjske) nabirat še zadnje poletne
jurčke sem ugotovila, da je mojih 8 štorkelj odletelo v tople kraje. To pa pomeni, da je jesen blizu.
Že nekaj let opažam, da odletijo vedno 15. avgusta. Zanimivo.

Škoda, ker nisem imela fotoaparata. Na prvi sliki, je najlepši letošnji jurček. Črni, brez pikice ,popolnoma zdrav.
Sivk je za prikolico, zanimivo, da so ponovno pognale lisičke. Prepoznali pa boste tudi tiste tiste svetlejše
iz iglastega gozda, že večkrat sem šla v izvidnico, kot kaže se bliža "bum".  LP A.



leamarija

Pozdrav vsem.Včeraj sva z možem bila na pohodu na izir reke Pake,gob vseh vrst je toliko kot kot da tam nihče nebi nič pobiral,tako da sva nabrala kar za lep čas za zimo.

celjanka

Lep pozdrav vsem.Mi smo bili pa v nedeljo na Rogli,nabrali smo nekaj lisičk in dobro kilo jurčkov.Namočeno je dovolj,manjka le toplote,čez kakšen teden bi pa znalo biti.