Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Eno vprašanje.

Konec tega tedna bi morda šli na ogled Škocjanskih jam, pa bi vprašal gobarje Kraševce, ali je smiselno hoditi na Brkine in se iti gobarski turizem ali je presuho in prevroče, da bi kaj raslo.

anica

 
To se zgodi če zaspiš in ti pred tabo poberejo večje jurčke.
Najdeš okrog 50 kom. mladih - ne premajhnih - tiste sem pokrila
z listjem, bom jutri preverila koliko, če sploh kaj so zrasli. Je pa v gozdu
precej suho, upam, da bo jutri tudi pri nas kaj dežja.

LP A.

Ta Pravi Gobar

Evo par fotk Pohorje  1000  do  1200 m raste razno ...

Ta Pravi Gobar

Pa še par zadev ...

anica


Takšne lepotce pa najdeš, če pravočasno vstaneš. Žal sem imela s sabo
t.i. prikolico, kar pa pomeni, da gre najdba na pol (ni ravno pol) vendar mi je
lepše če gobarim sama, tako sem bolj skoncentrirana .

Zelo se je popravila kvaliteta gob, manj je črvičkov.

Lep pozdrav vsem!

veki

Bravo Anica,letos če že ne gobarim,uživam v tvojih slikicah,še naprej tako, dobro bero ti želim

klavir

Bravo Anica, za najdbe lepih jurčkov. Mogoče sploh ne veš, kako posebna je ta tvoja šuma (v velikosti nogometnega igrišča, kot praviš). Ker namreč jurčki kot tudi gobani na splošno letos sploh še niso pričeli zares rasti. Do zdaj sem našel od junija 22 jurčkov pa videl nekaj drugih gobanov. Pa ker sam vem, da nisem "nadarjen" za jurčke, sem zadnjič šel s kolegom na Pohorje, ki vedno najde, pa smo našli tri jurčke in to je bilo to. Še dobro, da sem jaz lahko ga "naučil" še kaj novega, sicer ne bi bilo. Pa za Goričko vsi govorijo, da zdaj ni nobenih gob in naj ne grem, čeprav se počutim tam bolj doma kot tu od koder sem... Moral bi si kak vikend omislit...:)

enastajerka

Ojla
Vceraj sem se koncno odpravila na Pohorje - predvsem tudi zato, ker ste pisali tukaj, da se da najt... Pa nisem kaj dosti nasla glede na to kolk sem prwhodila. Jurcka samo enga starega oz samo se bet je ostal...pa enga posusenega kostanjevega, drugace pa zacuda precej lisick - skoraj polna manjsa kosara. Drugega skoraj nic - par golobic, par musnic, zolcasti grenivec... je pa precej suho v gozdu, le na nekaterih delih nekaj sveze vlage. Sem pa bila nekje nad 1200 n.v., morda bi morala kje nizje iskat...


Poslano z mojega SM-G530FZ z uporabo Tapatalk


anica

 
Hvala za čestitke. Menim, da vsak lahko najde jurčke - seveda če rastejo. Ta mali gozdiček je letos resnično
čaroben. Dejansko imam problem, ker težko skrijem avto, marsikdo si želi iti z mano v gobarijo.
Nekaj časa sploh nisem objavljala slik, ker vem iz izkušenj kako se gobar počuti, če nekje rastejo gobe ti pa
ne najdeš ničesar. Drugo leto bo pa pri vas prej.

Priznam, da tile jurčki slabo razumejo slovensko!!!!

Pa še nekaj današnjih (cca 150 kom).  LP. A.

marjeta

Bravo Anica. Čestitke, uživaj dokler traja...
Midva danes malo preverila po kozjanskih koncih, pa je totalna nula. Sploh nobene gobe.
Sem upala na kakšno marelo...


robert11

bravo anica, imaš res čudežni gozd.
jaz sem danes bi v halozah, sem mislil, da tiste nevihte kaj namočijo in da kaj požene, pa nič. čisto nič, sploh novene gobe.
bo treba konkretno deževje, te plohe so očitno premalo.
lp
robert

darkotopl

Danes Pohorje šumik-klopni vrh 2 uri hoje po šumi zelo slabo par lisičk in nekaj jurčkov drugače pa zelo slabo

anica


Dobro jutro!!!

Nekaj včerajšnjih slikic za prvo težko prigarano zmago naših rokometašev na OI.
Zdaj pa zajtrk in v gozd. Težki dnevi (in noči) me čakajo.
Našla sem skoraj črnega jurčka.Žal je bolj slaba slika. Manjka mi strokovnjak za fotografijo - g. ROTOR.
Lepo pozdravljeni!

Lukap8

Zdravo!

Mene bi pa samo okvirno zanimalo na kateri nadmorski višini trenutno rastejo gobice. Vsak dan skoraj se sprehajam po gozdu med 400 in 700 metri pa težko najdeš kakšno gobo, kaj šele jurčka. Verjetno trenutno res rastejo nad 1000 metri, pa me sedaj zanima npr. gospa Anica vi ste trenutno najbolj aktivni, pa čeprav ste na drugem koncu Slovenije kot jaz.

Hvala, lep pozdrav in čestitke vsem, ki že pridno nabirate željene gobice :)
Luka Prezelj

anica

 
En lep jurček za prvo medaljo na OI za Tino in 2. zmago rokometašev!!!! BRAVO

Natančen odgovor glede nadmorske višine gozda kjer trenutno (še vedno le nekoliko manj, ker je izredno suho)
je 185,7 m.

LP A.