Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

ajezovnik

@BEZEN : mislim da si našel orjaški dežnik...več tukaj, Slavko prosim da me popravite v kolikor se motim : http://sl.wikipedia.org/wiki/Orja%C5%A1ki_de%C5%BEnik

Lp, A

Ta Pravi Gobar

AJEZOVNIK

Boma morala enkrat skupaj planit. Sem bil včeraj na Arehu, Šumiku, precej prazno, jurčkov zelo malo, fejst pobrano, vse rdeče mušnice zmrznjene - kot miza trde. Je pa bila zadnje 3 tedne norišnica, sam sem nabral za svojo težo pa še več jurčkov ... Kaj takega ... Kar nekaj po 1 kg težkih zdravih bomb ... Če pa še bodo, ne vem, če se bo segrelo, je pa že oktober, počasi konec ...

No, letošnja sezona je zame enaka lanski, obe super !!!

Lp  ;)

Martin

 :P

pozdrav

Mraz je nekaj vplival na rast gob a ne dosti gobe še vedno rastejo kar dobro le gobarjev je ful preveč in je pobrano. Zato sam gobarim na terenih ,ki niso tako obiskani težje dostopni strmine, kot prejšnji teden. Tud ta tedn grem na te terene in bom sam spet preveril kako kaj z gobani mislim ,da bom našel kar nekaj lepih trdih primerkov .

Lep pozdrav do prve najdbe morda že jutri ;D

MARTIN

kepa

Še vedno se najde dosti gob - raznovrstnih. Črnih trobent pa toliko, da  moraš kar paziti da jih ne pohodiš.



slavko

bezen, ajezovnik je pravilno določil vašo gobo na posnetku.

Lep pozdrav,
Slavko

frodo

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 05 Oktober 2013, 20:07
AJEZOVNIK

Boma morala enkrat skupaj planit. Sem bil včeraj na Arehu, Šumiku, precej prazno, jurčkov zelo malo, fejst pobrano, vse rdeče mušnice zmrznjene - kot miza trde. Je pa bila zadnje 3 tedne norišnica, sam sem nabral za svojo težo pa še več jurčkov ... Kaj takega ... Kar nekaj po 1 kg težkih zdravih bomb ... Če pa še bodo, ne vem, če se bo segrelo, je pa že oktober, počasi konec ...

No, letošnja sezona je zame enaka lanski, obe super !!!

Lp  ;)



No takšni pa delate škodo in kaj narediš z vsemi temi gobami, a jih prodajaš? Pojest jih zagotovo ne moreš

>:( >:( >:(


bezen

Malo sma šla v hosto

sabincica

Pozdrav strastni gobarji.

Evo, sem šla /šli :) včeraj v akcijo. Višina med 350 in 1.300 m. Gobe so. Smo jih veselo pobirali ;) no v dolini, se jih je našlo skoraj nič, nad 1.000 m pa....:)  sami lepi čvrsti, debeli in zdravi jurčki.

Spodaj nekaj utrinkov:)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

 :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

murrober

pozdravljeni
sem ta vikend šel ponovno v naše gozdove v halozah, pa sem bil ponovno presenečen nad "preoranimi" gozdovi. toliko gobarjev ne pomnim. se pa je dalo naj nekaj vsega. nekaj gobanov, nekaj lisičk, cigančkov, golobic. naletel sem pa na lep prizor rasti poprhnjene livke. rastle so v lepem krogu velikosti cca. 5 m. bile so ravno prav mlade, da se jih je dalo lepo porezat. romale pa so v kozarce in kis.
lp
robert m.

gorenc

pozdravljeni gobarji

Forum spremljam že dalj časa prebiram včasih tudi kaj napišem itd....
Opazil pa sem da so v glavnem tukaj "jurčkarji" ne bodite zopet jezni tisti ki nabirate edino jurčke....,ker sem jih 1x že poslušal....Na forumu je le nekaj procentov uporabnikov ki nabirajo več vrst gob.  Bilo bi vredu kakšen uporabnik več ki nabira več vrst gob in jih objaviti na forumu sam nabiram precej vrst gob.Ker mi ne gre naložiti slik probal že na vse načine bi tudi velikokrat tudi objavil.
Gobani so lepi  vse je odlično in koliko naberete?!?!?!Naberite polno preko norme 2kg, ker le redki se držimo normativa ampak postalo je že dolgočasno prebirati samo to kje in koliko rastejo gobani..Obstajajo tudi druge boljše vrste gob za nekatere kakor gobani....
brez zamere in brez jeze tistim ki so "jurčkarji"
lep gobarski pozdrav

vrtna bučka

Se strinjam! Črne trobente so na Dolenjskem začele počasi poganjat, vsaj na mojem rajonu. Še malo pa jih bo cel breg, kot vsako leto. Lani sem jih prvič poskusila, meni so odličnega okusa, meni osebno boljše kot jurčki  :)

mihab

včeraj popoldne smo se odpravili na sprehod v mešan nižinski gozd

rast štorovk in golobic je v polnem teku, poganjajo tudi jurčki, kostanjevke so tudi na vrhuncu rasti, polno je tudi česnovk.





je pa škoda, ker ljudje ne poznajo gob in vse kar ni jurček ali zelenkasta golobica uničijo.
nekateri so celo rezali panterjeve mušnice.

anica

 

Še nekaj goričkih korenjakov, ki se ne bojijo - 2 stopinj. Pa ne me imeti za jurčkarja, ker objavljam v
glavnem jurčke. Nabiram tudi precej drugih gob, sem pa ugotovila, da vsak na forumu najraje pogleda jurčke!

Lep gobarski pozdrav vsem!

uli

Lep pozdrav

Nabral sem nekaj jurčkov,polstenk ,kostanjevk,marel in borovih glivcev.Zanima me kako bi lahko konzerviral glivce.Mi jih pripravimo tako kot bezgovo cvetje,namočene v testo in pečene in so fenomenalni.Ker pa jih ne bomo danes vseh pojedli bi jih skranil za pozneje.
Hvala