Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lemedis

Lanska gobarska sezona je bila predvsem v jesenskem delu zelo bogata. Odpiram novo temo za gobarjenje v letu 2013 v upanju, da bo tudi letošnja sezona kar se da uspešna!

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Lemedis

Sprehod v začetku leta po Mariborskem Otoku...SZ del je povsem spremenjen po poplavah.






lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

anica

 
Ali se tudi vam kdaj v zimske sanje prikrade kaj takega!

LP A.

Lemedis

Uh ja...se prikrade. Ni treba niti spat in sanjat...pri belem dnevu se lahko narišejo pred oči :)
lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Martin

 ;D :P :angel: :angel: :angel: :angel:

pozdrav
Hja tema je torej že pripravljena za letošnjo sezono super. Ja tud jaz že razmišljam kako bo letos kaj z gobami? Z lansko sezono sem bil zelo zadovoln bila je kar obilna. Lahko bi rekel,da se je kar približala moji najbolši sezoni 2009 ,in bilo je vseh vrst gob obilno,ki jih pač jaz nabiram (da nebo gdo izjavil,da sem jurčkar hjaa).Lani je pognalo res zelo veliko marel toliko marel kot sem lani našel- videl še nisem nikol pa že gobarim 20 let.
     Zelo se veselim kozjenogih mesnatovcev ,ki sem jih lani kar nekaj nabral in vložil v kis ha super so.
Za prve gobice letos, pa še bo treba malo počakat moje prve gobe,ki jih nabiram so mavrahi in z njimi tud pričnem gobarsko sezono.Drugače pa sam nabiram(jurčke,lisičke,kozjenoge mesnatovce,marele,golobice in brezove dede te gobe so mi najbolše zato drugih ne pobiram hja vsak ma svoje adute.

Vsem želim obilo gobarskih uspehov . (Pa brez faušije )
lp
Martin

Gobar88

No tudi jaz upam da bo ta tema polna lepih slik naših gobic :) še par mesecev pa bomo iskali jurčke  :D :D :D

anica


Teh par mesecev bo še presneto dolgih - tačas še ena slikica iz cvetočega gozda posneta v novembru 2012!
 
LP A.

anica

 
Kaj se dogaja z gobarji? Odložite snežne lopate in malo obujajte spomine na lansko jesen!
Končno je nekaj snega tudi pri nas na vzhodu, to je dober znak za marčevke, ki bodo čez
dober mesec pokukale iz zemlje!

LP A.

Pošiljam vam nekaj dežnikov za novo pošiljko snega, in mojega najlepšega jesenskega jurčka!

snežka

Pozdravljena gospa Anica in vsi "forumaši"!

Ja, tukaj v Mariboru sneži, sneži, sneži ........Snega nimam preveč rada, vendar pa kot pravite vi Anica, je to doboro za razvoj gob in narave nasploh. Torej sprejejmam tudi sneženje, mraz, lopatanje snega. Ne morem pa si pomagati, da ne bi skoraj vsak dan sanjarila o prelepih gozdovih, kjer sem gobarila in seveda večkrat pogledam tudi posnetke, tako kot gospa Anica in verjetno marsikdo izmed vas. Žal mi je edino, da ne morem slik deliti z vami, a bom tudi to kmalu rešila z nabavo novega telefona.
Torej prijetno sanjarjenje o utrinkih lanskega gobarjenja in potepanja po gozdovih vam želim! Pa tudi kakšno sliko še objavite, da se bomo še lepše imeli.
Lep pozdrav vsem Snežka!  ;)

Martin

 :angel:

Ja ja še malo pa se bo začelo tud jaz že komaj čakam na mavrahe .No sneg super ,da je zapado saj je tud zima in pozimi mora bit sneg.Hja no- da pa se po snegu tud kaj nabrad seveda ne zdaj ampak novembru .ha.

ANICA res zelo lepo očiščene gobe pohvale vredno.
SNEŽKA evo slico  :o :o

Lp
Martin

Gobar88

Same lepe polne košare  :angel:

Mislim da vsi komaj čakamo da se bomo spet lahko podali v gozd :)

Gobar88

No ta čas ko je zunaj sneg pa lahko prilepimo še kakšno sliko za priprave na letosnjo sezono :) :)









anica

Na ta turoben zimski dan vam pošiljam malo vspodbude, še malo potrpimo vsi skupaj pa se nam povrne smehljaj
in tisti poseben občutek, ki ga lahko doživiš ko najdeš jurčka!

LP A.

anica


Žalostno vendar resnično! Tole je edini ajdovček, ki sem ga našla lansko leto!

       Poklanjam ga našim rokometašem za srečo v polfinalu SP.
                             LP A.

Nagi Bator

#14
Saj nočem biti "špilferderber", tako da se ne jezit name, ampak kaj, če bi raje vsa ta nostalgična sporočila z lepimi slikami objavljali v temi "gobarjenje 2012"?
Saj ni zaklenjena, pa se kronološko spadajo tja. Tukaj pa zaenkrat raje pustimo mesto kakšnemu ekstremnemu iskanju zimskih panjevk v pol metra visokem snegu in ostalim redkim zimskim najdbam. Vsaj tja do prvih marčevk. Potem se bomo pa itak vsi počasi strgali s ketne in zbezljali v gozdove ;)