Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

murrober

pozdravljeni
martin vse čestitke za nabrane gobe.
sam sem danes šel na tri kralje pa mi je zjutraj kazalo 4 st. celzija, med prvimi smrekami pa je bilo opazit celo zametke SNEGA. gobanov se je dalo še sicer nekaj nabrat, vendar se je po mojem tako visoko rast čisto ustavila, saj mladih skoraj ni bilo za najt.
lp
robert m.

nej1

Citat od: sabincica dne 02 Oktober 2013, 20:03
Citat od: mdpohorje dne 02 Oktober 2013, 19:01
Še več fotk pa v albumu na tej povezavi https://plus.google.com/u/0/photos/117164338265225683434/albums/5926442724763322833

Lepe slikice lepih gobic ;)


Tudi jaz sem danes gobarila po dolini v bližini doma.Je vse prebrano. Samo kostanje ;) no sem ga nabrala, ceprau namen je bil kosilo najdit;). Bera: 2 dedka, 1 turkecin 1 jurcek.

Bo treba it nekam z avtom;)

Veliko gobarske sreče.

sabinčica,povabljena k nam na primorsko:)
lp

nej1

vrtna bučka

Današnji sprehod čez gozd - 8 jurčkov ter pol košare kostanja ;D Nad jurčki sem bila kar presenečena. Vsi srednje  velikosti, zelo čvrsti, praktično vrhunske kvalitete. Štirje jurčki so ostali v gozdu.

Tukaj lepite kar nekaj slik velikih gobanov - zanima me ali sicer vi to vse poberete?

In pa vprašanja za slavkota:
- ali tudi druge gobe, recimo golobice, običajno rastejo na enih in istih "štrihih" kot to velja za jurčke?
- kar nekaj današnjih jurčkov je imelo klobuk zelo temen, kot ajdovček, samo nekje pol cm okoli roba klobuka pa je bila barva kot pri poletnem gobanu. Kaj bi lahko rekli za take gobane potem da so? Še vedno poletni?
- in pa, a ajdovčki rastejo tudi pri nižjih temperaturah (pod 4 stopinj torej)?

Prijetno nabiranje pred slano želim vsem ostalim  :)

Martin

 ;)
Pozdrav danes gobaril spet na 600.mnv. listnat gozd enako kot včeri le druga stran gob mnogo man kot včeri na istem terenu. Dans je ta teren bil dost bol suh in brez drobne podrasti pomeni dost man vlage. Našel sem vseeno lepe gobane zelo trde dobre kvalitete zelo zadovoln.- zdaj pa bom en dan vrezal po kostanje v pondelk pa grem gledat za kozjenoge mesnatovce.

Gobe še rastejo in še enčas bodo sigurno le poiskat jih je treba.

Lp
Martin


mattyy

#1144
Pozdravljeni

Bil na Pohorju danes. Čeprav je bil minus, sma nabrala en mali cekar.


ajezovnik

Pozdravljeni,
Pohorje, Areh je že brezveze, ker so temperature res prenizke. Se pa ogromno najde nižje, na okrog 350nm.
Mladi jurčki, marele, lisičke, golobice....vsega polno raste na polno.
Smer : Slivniško, Hočko pohorje, nižji predeli. Ranče nič, razen če greš okrog 7.00 v gozd, saj je kasneje vse pobrano.
Danes nabral 10 jurčkov in 8 marel v eni uri. Lepo za malo truda ;-)

Lp, A

martinko

Pozdravljeni!
Danes sem se sprehajala po brkinih in našla cca 10 kg lepih mladih jurčkov, tam jih je še vedno veliko kljub burji.

LP

Martinko

frodo

Citat od: nivesp dne 02 Oktober 2013, 12:08

Ne svetuj mu, če nisi sigurna da je goba užitna in to ni jurček!!


FRODO, BERI NAPREJ KAJ SEM MU SVETOVALA
[/quote]-

"Nivesp" oprosti, ti pa najprej poglej kateri post sem citiral.

rotor

Danes zelo mala izbira gob. Zjutraj pa je bila že kar močna slana...










mimimimi

bezen, le tako naprej, ta pravi goban za v lonec. Veliko sreče še naprej :)

Lojze07

Zadnje dni pridno poganjajo predvsem tele...

Pa še te so včeraj pod Arehom bile pomrznjene...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

bezen


bezen

To pa je neka big marela


strastengobar

#1153
Pozdravljeni!

Včeraj smo štirje gobarili na Goričkem. Vsi skupaj smo nabrali 15 jurčkov, nekaj turkov in črnih trobent. Mislim, da so te "novemberske" temperature močno zmanjšale rast jurčkov.. Upam, da bo drugi teden kaj boljše..
Danes bova s punco delala marele po tem receptu, meni se zdi super :D http://www.kulinarika.net/recepti/11810/gobje-jedi/deznikarice-v-omaki/
lp

ajezovnik

Zdravo,
danes gobaril na nižjih terenih, cca 350nm.
5 jurčkov, od tega en lep temen, borov. Ostalo spet marele.
Jurčki mladi, nepožrti, kot v katalogu.
Priložene slike pa od četrtka, isti teren.
Je bil kdo kaj na Arehu ? Me vseeno zanima kako je, kljub minusu.

Lp, A