Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

medica

Kaj se tako derete? V takem hrupu gobe niti ne morejo rasti!  >:(
Če kdo ne ve, velike črke na forumih pomenijo kričanje:police:

mačka27

Medica, živce na off, pa v gmajno (nič slabega mišljeno, bolj za hec ;-) ).

Sem prepričana, da ni bilo kaj hujšega mišljeno  ;) . Je pa tudi res, da tudi mene ZANIMAJO IZKUŠNJE na gorenjskem, saj je bila na vseh mojih terenih (na različnih nmv) lani sezona zelo revna- v primerjavi z predprejšnjim letom. Kar je bilo gobic- po večini vse vseskozi črvivo. Je pa res, da ne premorem niti luknjice v gobi, kaj šele črvička, (še bolj bi se sramovala, da bi kaj takega dala družini naprej)  tako, da so gobice po večini ostale kar na "doma - beri - v gozdu", saj se mi jih doma ne da kaj pretirano čistiti.

Tako, da popolnoma razumem kot ti imenuješ "kričanje".....pač komaj čakamo - ti ne?  ;)


ajdi vsem vse najbolje in veliko gobarskih užitkov želim




rajc0028

Citat od: jurcek9 dne 05 Avgust 2015, 12:05
IN KAKO JE=)

Lisičke se najdejo od 600 do 800m, golobic kolikor hočeš, poganjati začele grive.

jurcek9

Citat od: rajc0028 dne 05 Avgust 2015, 15:53
Citat od: jurcek9 dne 05 Avgust 2015, 12:05
IN KAKO JE=)

Lisičke se najdejo od 600 do 800m, golobic kolikor hočeš, poganjati začele grive.

GOBANOV PA VRJETNO SE NI? SAM SEM SEL LETOS 2 KRAT POGLEDAT, A NI BILO KAJ DOSTI=/ CAKAM SEPTEMBER!!!!
KAR SE PA TICE VELIKE PISAVE PA NE MISLIM NA KRICANJE AMPAK SE MI ZDI BOLJ UPADLJIVO=) ;D

jurcek9

Citat od: jurcek9 dne 05 Avgust 2015, 18:42
Citat od: rajc0028 dne 05 Avgust 2015, 15:53
Citat od: jurcek9 dne 05 Avgust 2015, 12:05
IN KAKO JE=)

Lisičke se najdejo od 600 do 800m, golobic kolikor hočeš, poganjati začele grive.

GOBANOV PA VRJETNO SE NI? SAM SEM SEL LETOS 2 KRAT POGLEDAT, A NI BILO KAJ DOSTI=/ CAKAM SEPTEMBER!!!!
KAR SE PA TICE VELIKE PISAVE PA NE MISLIM NA KRICANJE AMPAK SE MI ZDI BOLJ UPADLJIVO=) ;D

PA HVALA ZA ODGOVOR=)

Nagi Bator

/off topic

Citat od: jurcek9 dne 05 Avgust 2015, 18:42
KAR SE PA TICE VELIKE PISAVE PA NE MISLIM NA KRICANJE AMPAK SE MI ZDI BOLJ UPADLJIVO=) ;D

Brez zamere, ampak to je tako, kot da bi vseskozi kričal v resničnem življenju in to opravičeval s tem, da se tebi zdi bolj spevno.
Čisto zares - v internetnem bontonu uporaba samih velikih tiskanih črk velja za kričanje in pretirana uporaba se smatra za izredno nevljudno.

Ta Pravi Gobar

Bil danes na 1200 m Pohorju.  Nič kaj veselo, kakih 30 lisičk ...

Ostalo par golobic totalno požrtih.  Sem mislil, kak je lepo mokro, pa ja bo kaj - nič, verjetno komaj Septembra letošnja sezona jurčkov.

Srečal pet kroseristov, ki so lepo smrdeli in galamili po najlepši naravi.  Vsi na enakih oranžnih motorjih, pa enako oranžno oblečeni.  Se sprašujem, ali je na - ali pri Pohorju kaka izposojevalnica teh mašin ?

Kakih 2000.- eur kazni pa odvzem vozila bi lahko uzakonili, pa bi se to nehalo ...

LEP POZDRAV VSEM PRAVIM GOBARJEM  - z veliko, se derem,  he he hee ...  ;D ;D ;D

celjanka

Lep pozdrav vsem gobarjem.Tudi jaz se danes prvič javljam,drugače pa vaš forum že dolgo pridno spremljam.Sem iz Celja in sem danes bila na Svetini.V gozdu je izredno mokro.Nabrala sem dobro kilo lisičk in nekaj sivk,jurčkov pa ni in ni.Upam da imate vi kaj več sreče. :)


jurcek9

HEHEHE RES STE SMESNI STO VELIKO PISAVO ;D ;D ;D ;D

enastajerka

Pozdravljeni!

Se danes še jaz malo javljam. Daens sem se odpravila na en malo višji teren kot pa ponavadi, cca 1000-1200 m in na fotkah je rezultat. Sem sicer kar veliko prehodila... Na sliki so 3 rumeni gobani, en tapravi jurček, lisičke, golobice, črni kuštravec 2x (če se ne motim), klobuk žametastega gobana, hrastov glivec (skoraj 100%?), dva oranžna lupinarja (?), dve sočni mlečnici, na desni strani pa mislim da bondarčevke? Glede nekaterih gob torej nisme čisto sigurna ali so tiste, ki sem jih imenovala, tako da bom še prosila za determinacijo v drugi temi.

Na mojih starih, nižjiih terenih pa sicer zadnja dva tedna našla kar nekaj golobic, pa nekaj lisičk, druga pa žal ne... (zadnja fotka spodaj je od par dni nazaj)..

Sedaj pa na zaslužen počitek v posteljo ;)
Lahko noč

Leonardo

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 05 Avgust 2015, 20:34
Bil danes na 1200 m Pohorju.  Nič kaj veselo, kakih 30 lisičk ...

Ostalo par golobic totalno požrtih.  Sem mislil, kak je lepo mokro, pa ja bo kaj - nič, verjetno komaj Septembra letošnja sezona jurčkov.

Srečal pet kroseristov, ki so lepo smrdeli in galamili po najlepši naravi.  Vsi na enakih oranžnih motorjih, pa enako oranžno oblečeni.  Se sprašujem, ali je na - ali pri Pohorju kaka izposojevalnica teh mašin ?

Kakih 2000.- eur kazni pa odvzem vozila bi lahko uzakonili, pa bi se to nehalo ...

LEP POZDRAV VSEM PRAVIM GOBARJEM  - z veliko, se derem,  he he hee ...  ;D ;D ;D



Tudi jaz sem jih srečal ! Krosiste mislim ! Policija pa nič ne vidi in nič ne sliši kljub večkratnim pozivom vseh ljubiteljev narave .

Lp.
Le hod po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Eva

12 marel danes v eni uri, na približno 600 nadmorske višine, Gorenjska.

Mogoče pa le bo kaj letos :)

mucmačkon

letos prvič na Notranjskem (Vrhnika), višina 500 m, edino in samo mlade marele.

Jagoda

Takole je, dragi moji. Posavje, danes popoldne 39 jurčkov, od malih do takih "za reciklažo". Okolica Šmarjeških toplic, 12 jurčkov. Itak, da so me potem zmrdali, sem na hitro skočila proti večeru samo na en plac, pa ga nisem našla. Jurčka, ne placa. Si bom pa jutri vzela več časa, poročam. Ampak, kot kaže, nekaj dogaja  :)

dverbnik

mislim da nam jagoda bučnce sadi. Okoli Vitanja- lisičke(v iglastem gozdu)- po večini črvive, kakšna golobisa to pa je vse