Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

TineP

Citat od: Kranjskogorc dne 04 September 2017, 20:51
Včerajšnja bera: sirovke, grive, jurčki, lisičke. A je še kakšen gorenjski nabiralec :D ?

Lp, kranjskogorc

Sem v nedeljo nabiral na jelovici. Zelo porazno, se ne spomnim tako slabe bire. Nasel sem 8 jurckov. Od tega 3 celi ostalo vse pogrizeno. Sem sel tudi na kropo pod jelovico. Nasel samo lisicke in 2 mareli. Kljub.dezju bo treba pocakat na malo topline.

Jurčekkk

Pozdrav!

A ve kdo kaj ..u Savinjski sploh kaj rastejo gobe letos ...Raduha, Olševa, Pavličevo sedlo...

Lp!


jurčkoljub

Jurčekkk bo treba mal v gozd it pogledat, ne pa sam čakat pa internet gledat, kdaj bo kdo objav da je polno košaro najdu v Savinjski.

enastajerka

Citat od: Martin dne 04 September 2017, 20:46
??? ???

Sabinčica a so takšni--------SLIKA JE IZ LETA 2014 sam za primerjavo


GOBAN
Zanimivo...a vedno na tvojih terenih taksne najdes, da stojijo tako pokoncno? Potem jih res ni problem videt. Jaz sem jih lani prvic nasla, a so rastli cisto "položno" na tleh, da se jih skorajda ni videlo zaradi iste barve zemlje...

sabincica

#394
Citat od: enastajerka dne 05 September 2017, 16:42
Citat od: Martin dne 04 September 2017, 20:46
??? ???

Sabinčica a so takšni--------SLIKA JE IZ LETA 2014 sam za primerjavo
.

GOBAN
Zanimivo...a vedno na tvojih terenih taksne najdes, da stojijo tako pokoncno? Potem jih res ni problem videt. Jaz sem jih lani prvic nasla, a so rastli cisto "položno" na tleh, da se jih skorajda ni videlo zaradi iste barve zemlje...



Martin...ne rastejo tako pokonci.. :)
Najdem jih med mahom, borivničevjem in iz kakega štora. Pogosto letim do njega mislec da je jurcek ???
Slik nimam....bom naslednjic ko grem, poslikala in vzela kagega da ga sprobam ;)
Moj teren se dejansko drži tvojega...sm je pa hoje zeeelo veliko :)

Lp, s
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Citat od: Jurčekkk dne 05 September 2017, 13:42
Pozdrav!

A ve kdo kaj ..u Savinjski sploh kaj rastejo gobe letos ...Raduha, Olševa, Pavličevo sedlo...

Lp!



Sem slidala da ja...jaz nisem se nikoli kaj prida našla. Tudi tusta najbolj plodna leta ne....pa imam drgače kar nos...
Probaj srečo. Če ne druga je izlet, kaka kalorija manh, pa malo svežega lufta....tudi to šteje :)

Lp, s
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Urban

#396
@sabincica: Po vašem opisu sodeč (zlasti rastišč) bi prej rekel, da imate v mislih žametne podhvihance kot pa kozjenoge mesnatovce.

Lp,Urban

sabincica

Tudi mozno. Moram po knjigi pogledat....
A ti ki jih vi umenjate so strupeni, neužitni?
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Urban

http://www.gobe.si/Gobe/PaxillusAtrotomentosus

Pogojno užitna, sicer jih pa sam še nisem poizkusil.

Lp,Urban

slavko

#399
Sabincica #397, žametni podvihanec (Tapinella atrotomentosa) je pogojno užitna vrsta, kar pomeni, da je gobo treba dobro prekuhati. Surova pa je strupena.

Ne velja za zelo okusno vrsto gobe in je zato primerna za mešanje z drugimi vrstami. Vendar jo je kolegica zadnjič pripravila kot samostojno jed, žametni podvihanec v kisli juhi s krompirjem, http://www.gobe.si/Recepti/Recepti#podvihanec. Juha je bila odličnega okusa. Poskusite.

Lep pozdrav,
Slavko

celjanka

Lep pozdrav vsem skupaj.Danes smo bili na Rakovcu,nabrali nismo vec kot za eno dobro pest lisick.V gozdu je dokaj suho,vendar ne raste popolnoma nic.I jurcku ni ne duha ne sluha.Saj ne recejo zastonj luna gor,gobe dol.Vam pa zelim obilo uspeha pri nabiranju.

Gobarka89

Lp vsem.


Danes vrh Rogle štiri jureti,drugače pa nič kaj razn smeti pa najdeš svašta celo gume ???

       Gobarka89

Gobarka89

 :) ??? ???

Martin

 :P

Pozdrav

Glede kozjenogih mesnatovcev---ne ne rastejo tsko pokončno to je bilo slučajno tak najdeno večina rastejo položno nizko ob zemlji zato jih je v listnatem gozdu zelo težko vide.t Sam imam dva terena enega med kostanji drugega v iglovju ..največ sem jih vedno našel,ko so v nižinah pričeli padat kostanji rastejo pa vse v november ..sam grem v izvidnico naslednji teden ....... :P :P :P

Gobarka89
ja res je smeti je ful res ljudje se mislim,da celo slečejo v gozdu pr avtu pa vse odvržejo.  Nikol nimam sreče,da bi takega bedaka videl nikoli,da to nardi pred msno sramota in žalostno gre v naravo po gobe tam najde gobe a pol pa tam naredi smetišče, da nebo pomote dost nesnage nardijo tud gozdarji,lovci lastniki gozdov sami pa upam trdit celo državni organi neee..

Lp
GOBAN

celjanka

Kar se tice pa smeti na Rakovcu,plastenk,steklenic od vina in plocvink ni bilo,bilo pa je cel kup kant od motornega olja in praznih 15l kant od nafte ali bencina.Ne vem.Koliko smo jih lahko nesli,toliko smo jih pobrali.Res sramota kaj nekateri pocnejo v gozdu.Ce lahko polne kante prinesejo v gozd,bi prazne se toliko lazje ODNESLI iz gozda.Lep pozdrav