Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

ižanc

bil v soboto na dolenskem  lokacija vel. lašče in po eni uri sprehoda po gozdu 3 miniaturne lisičke in tri kravjake o drugih gobah pa ne duha ne sluha
nič od nič pa čeprav sem mel naročene ;)
še vedno je zlo suho v gozdu razni potočki komaj tečejo..
mogoče nasledni teden po luni de bo kej  :'(

Andrej Banko

Jaz sem šel predvčerajšnjim popoldan po daljšem času na malo preverit situacijo v bližnjo hosto ( osrednja Slovenija - 400 m n.v. )
in dejansko gob skoraj ni. Le nekaj lisičk na enem vlažnem, mahovitem placu - tem jih res dobim skoraj vedno.
Pa še štiri žametne podvihanke sem potem opazil malce naprej. In to je to od gob ...
Grem jutri po službi nabirat robidnice in bom potem spotoma še malo za gobami pogledal.  ;)

Trocki

Kdo tukaj nabira travniške kukmake (šampinjone)? Je kaj pognalo?
Notranjska - 550 m.n.v.

tomazex

Pri nam je kar fajn namoceno sem naso 2 sampinjona, ob gozdu v gozdu pa še "muh" ni. Sem pa vesel ker sem naredil dobro delo, nabral kar nekaj smeti oz pobral. Da uporabim velike crke: PROSIM NE ONESNAZUJTE NARAVE!!! Vem da tud eni ki berete forum vrzete kak papircek ali plocevinko. Ozavestite se.

Ta Pravi Gobar

Tomazex ...


Sem bil za foro danes na Pohorju - Areh.  Enako kot ti nabral polno košaro smeti, gobe malo golobice, ostalo staro mesec dni skoraj gnilo ... Nobenega Jurčka, lisičke.  Sicer sem bil samo pol ure, ker vidim, nima smisla ...

Je kar čudno leto ...  ???

Roberts

Trocki, travniški kukmaki so kar lepo pognali. Sem jih danes en glaž vložil, ostalo pa z jajčko.

LP,

msimerus

Včeraj sem z štirikolesnikom prevozil kar nekaj placev okoli Janč in mislim da bodo jurčki šele konec naslednjega tedna.....našel dosti golobic  cigančkov, gobana pa niti enega malega. Če se bo ponoči malo ogrelo bi po mojem zečeli čez en teden. Nazaj grede me je pa kar dobro namakalo

fotogobar

štirikolesniki in gobarji, gobarjenje, to gre resnično zelo skupaj  :police:

msimerus

Da te potolažim...se ne vozim po gmajni ampak samo tam kjer je cesta  :D

fotogobar

ti popolnoma verjamem, saj si gobar  :), žal veliko tvojih kolegov v narekovajih, štirikolesnike in kroske uporablja za teren  :police:

psytoma



jurčkov pa ni in ni

Andrej Banko

Moj današnji izplen v "moji" domači hosti: nekaj lisičk in en borov glivec !
Tega sem bil še posebej vesel, kljub temu, da ni bil ravno najlepši primerek. Dišal je pa vseeeno ...  ;)
Spet točno pri tistem boru, kjer me počaka skoraj vsako leto. Le strani malo menja.






Trocki

Tudi pri nas nobene druge gobe razen tega. Je to tudi borov glivec? Je užiten?
Sicer je pa rasel ob smreki oz. jelki in je bil kar ogromen.





Notranjska - 550 m.n.v.

mattyy

Pozdravljeni

Sam grem jutri pogledat na pohorje in bi bil zelo vesel kakšnega pozitivnega signala.  :police:

Ta Pravi Gobar

Trocki ...

Prava stvar, borov, borov ...  Kar pojest čimprej.  Edino poglej znotraj, če je čist, da ni polno nekih črnih pik - je pol treba fejst prat.

Jaz ga letos še nimam, pa jih 40 let poznam - nabiram.   :'(