Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

ROGLA

Citat od: mato2 dne 24 Avgust 2015, 14:50
jaz predvidevlem da se bo začelo konc tega tedna enostavno nekaj manjka v zraku

lp mato


Mato,ko bi le bilo, sam moje mnenje je ,da je letos vrocina  skurila podgobje
Ce bo kaj bo malo pred 1 novembrom ,za pohorje pa velja da po 1 oktobru  ze tak zmrzal trka. Na vrata

mato2

Pomoje nebi smeu biti problem če bo le več toplega teh 14 dni kot pa dežja pol zna biti še dobra sezona če bi pa bilo zelo muhasto vreme se zna ponoviti lanska sezona ko jeseni ni blo gob. No jaz sem optimist 2 leti zapored menda ja ne bodo štrajkale sej še nimam nič za posušiti

lp mato

Ta Pravi Gobar

Mato...

Ne vem, zame je bila lanska sezona Julij - Avgust kar močna, res pa September - Oktober end.  To pa zato, ker nikoli sezona jurčkov ne traja 4 mesece, ampak samo nekje dober mesec - če skozi rastejo. Potem je enostavno zraslo, kar je mislilo.

Toplo ne rabi bit več, je bilo dovolj segreto, moje izkušnje - je lahko 5 stopinj, jurčkov polno.

Še malo, še malo - baje spet dež jutri, pol pa akcija   ;D ;D

ROGLA

. No jaz sem optimist 2 leti zapored menda ja ne bodo štrajkale sej še nimam nič za posušiti

lp mato
[/quote]

Kaj se susenja tice,jaz ze par let ne susim gob za juho
Susimo pa doma za gobji prah,in to bolj tastare jurcke...in mesanico gob, ce najdemo vecjo kolicino crnih trobent
Je pa hudic, ker za kilo praha rabis kr 16 litrov gob
Je pa tudi res, da sorodniki dobijo ta prah navadno za darilo za novo leto in se prav veseli so
Sem pa zasledil da eno podjetje prodaja ta  prah po 4 evrov za 15 gramov....in malo si izracunaj koliko sluzijo

mato2

aha mas prav tudi mi jih zmlejemo v prah je bolše za omake trobente so tudi zakon

Roberts

Res, da od jurčkov ni ne "duha ne sluha", da se pa najti zelenkaste golobice in tudi travniški kukmaki so pognali. No, vsaj nekaj ;)

Lp

leamarija

Pozdravleni vsi gobarji
Danes je že navse zgodaj začelo lepo zalivat naše
gozdove,konec tedna je polna luna in se bo naša
sezona začela bol obilno kot do sedaj!vsem Lp
:D >:( :( 8) ::)

boza

Lep pozdrav vsem gobarjem,
tudi pri nas nič gobic in tudi dežeka ne, sije sonček. Sicer bi pa res bilo fajn, če bi klnčno zrastla spet kakšna gobica. 
Upajmo res na to polno luno in dež in seveda sonček, ki ga napovedujejo za ta konec tedna.
Vse dobro

ned

Kako pa kaj letos z marelami. Ponavadi se jih je ta čas že dalo kaj dobiti.

ROGLA

Citat od: ned dne 25 Avgust 2015, 10:11
Kako pa kaj letos z marelami. Ponavadi se jih je ta čas že dalo kaj dobiti.

Ce dobro pogledas vremensko napoved za 10 dni,napovedujejo ponovni vrocinski val,po moji oceni bo letos  zelo slaba gobarska sezona in ce bo kaj ,bo konec septembra in v prvi polovici oktobra

dras

Tudi pri nas v Pomurju ni ravno veselica... Sicer zadnje dni nisem bil v gozdu, cela dosedanja sezna je dala nekaj lisičk, kakšna mlečka, golobica..

Sicer pa za goričko velja, da mora po forumu Anica kaj napisat, pa se takoj morala dvigne  ;)

LP, dras

fotogobar

rogla

končno ena prava ocena, se popolnoma strinjam s teboj  :)

mattyy

Pozdravljeni

Pa sam živi bog ne more napovedat kakšna bo rast, ker glede na to, da je bilo letos tak vroče pa so vseeno rastle. Začelo se je tak, kot leta 2012, ko so enako začele sredi avgusta. Pustmo se presenetit.  :police:

ROGLA

Citat od: mattyy dne 25 Avgust 2015, 12:54
Pozdravljeni

Pa sam živi bog ne more napovedat kakšna bo rast, ker glede na to, da je bilo letos tak vroče pa so vseeno rastle. Začelo se je tak, kot leta 2012, ko so enako začele sredi avgusta. Pustmo se presenetit.  :police:

Ja prav imas,rastle so enih 14 dni...samo ko si taksno gobo pobral je imela  10 dkg,v normalnih razmerah bi ta imela po kilazi  vsaj 2 krat vec......jaz tudi upam da bodo,ceprav meni goba pomeni sam to, da jo poberem rad...se ob tem veselim ,pa reden jo poberem jo  potrebljam..italjani imajo to navado,  ko jo najdejo po njej trikat potapkajo in jo poberejo kar se pa tice  konzumiranja gob mi je vseeno ce so so ,ce jih ni ...edino doma mam to sreco da nasa  boljsa polovica jih rada je...nabira pac ne....ma raje sesalec v roki za vikend

mačka27

Citat od: mato2 dne 24 Avgust 2015, 16:05
Pomoje nebi smeu biti problem če bo le več toplega teh 14 dni kot pa dežja pol zna biti še dobra sezona če bi pa bilo zelo muhasto vreme se zna ponoviti lanska sezona ko jeseni ni blo gob. No jaz sem optimist 2 leti zapored menda ja ne bodo štrajkale sej še nimam nič za posušiti

lp mato

Mato- se na pol strinjam- pri nas soje sicer lani bilo - bolj malo (se posebej jurčkov- karkoli se je našlo - vse črvivo- vključno z mladimi)- letos pa katastrofa- tako po "starih" kot po "novih" terenih - hodim v hosto že od marca in zaenkrat samo za 2 kosili... In še to "zapečenih lisičk" in čeprav je bilo 2-3 dni po dežju... čakamo, čakamo.... ;-)