Gobarjenje 2022

Začel/a klavir, 01 Januar 2022, 00:47

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Zadnjič sem našel meter ob asfaltu na dravskem polju kup zelo debelih šampinjonov. Sem jih pustil še dva dni, pridem - oni ki kosi ob cesti z veliko mašino je vse preoral komplet. Ne samo pokosil, ampak preoral cel plac ker je imel prenizko nastavljeno zadevo. Zgleda kot njiva z brano obdelana. Zanimivo prvič sem jih tam videl - in zadnjič. Pa samo tam je imel prenizko nastavljeno kakih 10 m. Videl sem pa še razne tintnice, žveplenjače, celo parček smrdljivega mavrahovca, ki ga tu v mojih gozdovih nikoli ni bilo. Tudi klopi veselo lezejo.

anica


Lep pozdrav vsem!
Na Goričkem pa že nekaj časa nabiramo jurčke.

vidak

Tudi v okolici Velenja se že kakšen najde ;D
Današnja prva slika je pa pravi biser. Pojedla bom desnega seveda  ;)
Veliko gobarske sreče vsem!

kobanc

Lepo pozdravljam vse ljubitelje gobarjenja.
Glede na to, da ni veliko objav, domnevam, da tudi gob ni. :)

Letos so se jurčki hitro pojavili.
Dozdeva pa se mi, da je prvi val jurčkov že šel mimo. Upam, da bodo naslednji obilnejši.

Kvader

Pozdrav vsem,
gobani iz Pohorja, okolica Habakuka. Eden je bil dovolj za večerjo. Presenetljivo kar vsi veliki, čvrsti in nič črvivi. Vsi najdeni ob gozdni cesti.

TopCat

Pozdravljeni še z moje strani!

Tudi sam sem moral it malce v gozd. Ker ste nekateri že bili tako prijazni in pridni pri objavi vaših letošnjih najdb (lepa hvala!!  ;) ) sem tudi sam vzel košaro in jo mahnil v "moj" osrednjegorenjski gozd. Moram priznat, da me je presenetilo. Gobice lepo rastejo; je pa res, da je še veliko "mladoletnic", ki morajo še zrasti. Vse te čakajo še v gozdu (name ali druge gobarje).  :laugh:  :angel:

Vsi, ki se še odpravljate v gozdove, vam želim obilo sreče in veselja pri gobarjenju!

lp.

rene


Tudi sam sem včeraj prvič šel na obhod. Fejst prehojeno, našlo se je bolj malo.
Danes pa malo višje kar lepa bera. Za ponedeljek.









Lep gobarski pozdrav ;)

Kvader

Današnje jutranje deževje se kaj dosti v gozdu ni poznalo. Na višini 500m do 600m relativno suho. Nekaj lužic na cestah in potkah. Kje najdete te gobane, ki so kot pravi jesenski jurčki, višina? Danes sem videl ogromno mušnic in enega poletnega gobana, kar velikega začuda zdravega.

kobanc

Običajno kar na stezi ali kje drugje v gozdu. :)

grgr

Pravkar nabrano v gozdičku za hišo: smreke nasajene pred15.leti, prej travnik, strmina, osončeno in pretežno suho, a letos na Dolenjskem mokro&toplo >> očitno optimum. Hudo presenečen!

Kvader

Lepe lisičke. A ni to presenečenje v tem času? Malo borovničk iz Pohorja včeraj.

grgr

Ja, lisičke so bile lepo in okusno presenečenje, sploh ker jih tu še nikoli nisem našel, niti v šiiiiiirni okolici.

kobanc

Mamljivi jurčki, v različnih odtenkih rjave barve in pohajkovanje po gozdu.
Malo je potrebno za lepši dan. :)

Kvader

Je možno videti kaj lepšega? Na kateri višini?

kobanc