Program za prepoznavo živali, gob

Začel/a janko, 23 September 2021, 21:49

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

Zanima me ali morda kdo pozna kak program, ki bi ga imel v računalniku ali celo v telefonu, ki bi lahko prepoznal gobe in živali ...
V tej digitalni dobi, je veliko, tudi koristnih programov ki bi imeli to opcijo. Moja želja je morda bolj za kak nov film, da bi z programom v telefonu prepoznal gobo ali žival in naredil sliko. Bilo bi zanimivo, da bi slikal gobo, pa pride mimo medo in njega slikaš. Potem pa ti program napiše medved - goba !!! Morda je sedaj, ko čakamo na gobe, tudi čas za tako debato.

Verjetno pa je še vedno košara, nožek, bistra glava in veliko gobarske sreče, edina prava naravna pot do veselja...
Pa veliko gobarskih užitkov, lepih fotografij...

Janko

klavir

Takšni programi za razpoznavo gob, kot ste jih opisali, že obstajajo, a (še) niso posebej zanesljivi, saj zaenkrat črpajo informacije za prepoznavo še iz relativno majhnega fonda opisov in fotografij v osnovnih celicah aplikacije...

Gregor_Z

Jaz uporabljam dve aplikaciji- eno za rastline in drugo za gobe. Bi se kar pridružil prejšnjemu komentarju- predvsem aplikacije za gobe so dokaj nezanesljive, verjetno pa bo sčasoma bolje. Verjetno kombinacija obojega (oz. + živalstvo) ne bo nikoli zaživela, niti si ne predstavljam neke uporabne vrednosti...

Sam uporabljam za gobe (mislim da) češko aplikacijo 'Aplikace na houby', če bi iskali recimo v googlle store na pametnem telefonu. Je sicer potem v angleščini tudi aplikacija in pa latinska imena gob. ta mi je bila nekako glede na geografsko področje najbolj smiselna, pa tudi ocenjena je solidno. Se pa sam 'za ziher' rajši potem zakopljem še v knjige in ta forum...

Je pa ena zanimivost (sicer ne morem preveriti, če dejansko deluje, ker ne poznam nikogar, ki bi to aplikacijo v mojem koncu tudi uporabljal)- glede na lokacijo lahko vidiš tudi katere vrste gob so uporabniki v tvoji bližini v kratkem iskali. Jasno ne pove lokacije točno kje, je pa lahko dober namig, če ravno začne kaj 'na polno' odganjat v relativno lokalnem okolju...

mamba

Jaz uporabljam google lens. Zelo dobra aplikacija tudi za druge stvari, ne samo gobe a v večini primerov najdeš kar iščeš

janko

LP

Pogledal sem za "google lens". Razvit je bil že leta 2017. Ta program je zame celo že "vohunski". Prepoznava tudi objekte, obraze, odtise, tekt, prevede besedilo, QR kodo in kdo ve kaj še. Potrebna pa je tudi občasno povezava do interneta ? Osebno se malo distanciran od takih programov, ki so tega sposobni. Res pa je da, če bo program sposoben prepoznati gobo, živali, liste... in se ne bo zmotil, bo znal tudi prepoznati vse ostalo. " Google Lens vam omogoča, da poiščete to, kar vidite, hitreje dokončate opravila in razumete svet okoli sebe, pri tem pa uporabite samo kamero ali fotografijo ". https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.ar.lens&hl=sl&gl=US . V to kar piše v opisu malo dvomim, ker zveni kot marketing...

Bom še kar ostal pri starem. Če gobo poznam jo poberem, drugače pa naj bo za druge gobarje in krasi naravo.

Janko

Janko

slavko

Tudi sam se pridružujem vašemu razmišljanju. Najbolj zanesljivo je, kar znaš.

Lep pozdrav,
Slavko