Štorovke

Začel/a Miranm, 04 November 2020, 21:54

Prejšnja tema - Naslednja tema

Miranm

Pozdravljeni,

prosim za nekaj dodatnih informacij. Kar prepričan sem, da je to štorovka, saj sem jih včasih že nabiral.

Ali jo lahko z katerokoli gobo zares zamenjam (mislim da so kučmice vseeno precej drugačne).

Se pa spomnim, da so bile kar sluzaste. Kakšno je vaše mnenj o kvaliteti teh gob?

Hvala in lep pozdrav
Miran

slavko

Na posnetkih so sivorumene mraznice. Glede na šopasto rast, dokaj debele bete in obroček, jih je relativno težko zamenjati z drugimi vrstami.

Lep pozdrav,
Slavko

gusar76

Citat od: Miranm dne 04 November 2020, 21:54
Pozdravljeni,

prosim za nekaj dodatnih informacij. Kar prepričan sem, da je to štorovka, saj sem jih včasih že nabiral.

Ali jo lahko z katerokoli gobo zares zamenjam (mislim da so kučmice vseeno precej drugačne).

Se pa spomnim, da so bile kar sluzaste. Kakšno je vaše mnenj o kvaliteti teh gob?

Hvala in lep pozdrav
Miran

Meni so te najboljše med mraznicami. So najčvrstejše in tudi ko so velike, imajo še vedno bele lističe in so dobre. Škoda, da so pri nas relativno redke. Sploh letos. :(

Nagi Bator

Citat od: gusar76 dne 05 November 2020, 20:06

Škoda, da so pri nas relativno redke. Sploh letos. :(

Aja? Jaz pa ravno te najveckrat najdem. Res pa, da ne letos - ampak letos tudi manj po gobe hodim.

gusar76

No, jaz sem s tem mislil: pri nas, na mojih terenih. Opazil sem, da zelo rada raste v družbi leske in sadnega drevja. Sem iz regije, kjer tega ni tako veliko. Leska raste predvsem na slabši zemlji, ponavadi kraški rendzini, kjer ji pustijo, pač. Pri nas je dobra zemlja in leske skorajda ni. Tam kjer raste sadno drevje, pa je privatno zemljišče.  :) Morda je pri vas drugače.

No, v Bosni, kjer (sem) vsako leto precej gobaril - sedaj pač ne morem - je pa ta situacija drugačna. Tudi če je izjemna suša, mesec brez padavin in več, tam rastejo razne mraznice. Tam je tudi sivorumenih precej, predvsem pa nihče ne komplicira, če mu gobe pobiraš na dvorišču - kar je za naše razmere nepojmljivo. ;)

LP

hhsk

mene je pa babi letos prepričala da začnem nabirat štorovke in sem jih danes našel cel "travnik" iz vsakega štora ven so gledale, pa tudi po travniku nekje vidno ven iz korenin drevja drugje pa sklepam da so korenine drevja malo globje. ker nisem bil prepričan sem jih pobral samo malo, sedaj so mi pa v temi determinacije odgovorili da so prave in jih grem jutri do konca pobrat.

Miranm

Citat od: Nagi Bator dne 05 November 2020, 20:31
Citat od: gusar76 dne 05 November 2020, 20:06

Škoda, da so pri nas relativno redke. Sploh letos. :(

Aja? Jaz pa ravno te najveckrat najdem. Res pa, da ne letos - ampak letos tudi manj po gobe hodim.

Sem šel danes pogledat kakšno je stanje, da vas povabim na delo v gozdu ;-. Še vedno jih je ogromno, a v treh dneh so vse prestare.

lp Miran

gusar76

Tele ne.  ;)

Popolnoma zaprte, največja meri 22 cm v višino, bet v dnišču 4 cm, bet pri klobuku 3 cm, klobuk 6 cm. Prave velikanke!  :D

LP

anica


Pozdravljeni !!!

Še zadnjič letos objavljam nekaj z zadnje gobarije. Nekaj jurčkov in nekaj
mojih najljubših zajetnih polževk.
Žal se gre moj rač. učit na daljavo. Tako pač je, če imaš 4 vnuke in samo 3. računalnike.
Upam, da se vrne do prvih marčevk.

Pa še eno vprašanje za KLAVIRJA. Ali ti hodiš z lojtro v gozd, ali imaš na dvorišču drevo z buk. ostrigarji?
Če boš kaj kolovratil na napolitankah javi, ker imam dosti suhih jurčkov, če slučajno rabiš ???

LP A.