Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

sistemc

Gobarjenje v Kočevskem rogu in njegovi bližini:

Včeraj:
- skoraj tri ure hoda med Podturnom ter Kočevskimi poljanami (v dolini) skupaj 4 gobani, ostalih gob ni bilo videti,
- dve uri hoda med Velikim Rigljem in Malim Rigljem (sleme hriba) skupaj 6 gobanov, minimalno nekaj ostalih gob.

Danes:
- dobra ura hoda v bližini Baze 20, dobesedno vse gobe so se poskrile;
- Kunč (ena višjih točk Kočevskega roga) v dobrih dveh urah kar je vidno na fotografiji, dejansko stotine marel (nabrala sva jih zgolj nekaj in jih bo deležna širša družina), dovolj tudi sirovk (soproga se je odločila, da jih bo prvič v živjenju vlagala), ostalih gob (pač ne nabirava) kot so razne grive in golobice in kaj vem kaj še - kot toče, zelo so pognale tudi rdeče mušnice.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko



V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

enastajerka

Ma kje to pobirate  :o jaz sem bila v zadnjih tednih ene 2x na Pohorju, pa sem nasla ful malo jurckov. Ne morem verjet, da eni tolk najdete. Sej dezja je res bilo dosti, ampak povsod, kjer sem jaz hodila, je letos ful malo jurckov. Nekaj ze sicer bilo pobrano, ampak se je videlo da ni bilo kaj dosti...drugace vedno se za drugimi kaj najdem. Drugih gob je res precej, tudi kostanjevih gobanov, ampak pravih jurckov vseeno ne sme manjkat, ko mesam gobice v jedi... Letos zaenkrat ni bila moja sezona. Upam, da se bo kaj srece  :'(
No cestitke vseeno, ceprav sem vam faus  :P ::)
Lp

janko

#557
LP

Enajsterka gob je veliko do 500m nmv. Slišim, da rastejo povsod zadnjih 7-14 dni.
Jaz sem izpolnil danes svojo željo. Vsako leto ko dobim dovolj gob, podarim vsakemu sosedu gobe.
Nisem še naletel, da bi kdo rekel, da jih noče.

Včeraj v soboto pet ur hoje. Bera je bila dobra. Gobani lepi trdi...
Vmes se najdejo tudi poletni gobani.

Zadnji na sliki je za seme.

Janko

nova lisicka

Citat od: Slim Shady dne 23 September 2017, 15:29
5ur gobaril Brezovica pri Lj ter proti Lukovici ter malo proti dragomerju...

http://shrani.si/f/2C/s2/1wDBsuaZ/1/img20170923145955.jpg

Sem iz Dragomerja pa sploh ne poznam teh gozdov. Parkrat sem nabrala lisicke pa eno malenkost jurckov. Ali greste proti Zabi? Bi sla danes malo pogledat
Vceraj sem nabirala v okolici Grosuplja in je bila bera zelo dobra ceprav je bilo gobarjev ogromno. Moram pa rect da so na dolenjskem bolj kultivirani gobarji kot kjerkoli drugje.
Pozdrav vse gobarjem in zelim vam se obilne bere

počasna

Citat od: enastajerka dne 24 September 2017, 01:01
Ma kje to pobirate  :o jaz sem bila v zadnjih tednih ene 2x na Pohorju, pa sem nasla ful malo jurckov. Ne morem verjet, da eni tolk najdete. Sej dezja je res bilo dosti, ampak povsod, kjer sem jaz hodila, je letos ful malo jurckov. Nekaj ze sicer bilo pobrano, ampak se je videlo da ni bilo kaj dosti...drugace vedno se za drugimi kaj najdem. Drugih gob je res precej, tudi kostanjevih gobanov, ampak pravih jurckov vseeno ne sme manjkat, ko mesam gobice v jedi... Letos zaenkrat ni bila moja sezona. Upam, da se bo kaj srece  :'(
No cestitke vseeno, ceprav sem vam faus  :P ::)
Lp

ojej, ne bodi fauš ... jaz bi ti pokazala moje place, a se tam že itak giba ogromno ljudi ... bila sem pač pravi čas na pravem mestu (med tednom smo penzionisti bolj dejavni   ;D )


rotor


Slim Shady

Gob pa res za vse dovolj, danes ponovno lepa bera tudi manj ljudi je bilo danes v gozdu vendar vsakega ko sem bežno srečal je imel polno košaro...

http://shrani.si/f/W/4m/1kUhs3lb/img20170924134711.jpg

Slim Shady

Citat od: nova lisicka dne 24 September 2017, 09:35
Citat od: Slim Shady dne 23 September 2017, 15:29
5ur gobaril Brezovica pri Lj ter proti Lukovici ter malo proti dragomerju...

http://shrani.si/f/2C/s2/1wDBsuaZ/1/img20170923145955.jpg

Sem iz Dragomerja pa sploh ne poznam teh gozdov. Parkrat sem nabrala lisicke pa eno malenkost jurckov. Ali greste proti Zabi? Bi sla danes malo pogledat
Vceraj sem nabirala v okolici Grosuplja in je bila bera zelo dobra ceprav je bilo gobarjev ogromno. Moram pa rect da so na dolenjskem bolj kultivirani gobarji kot kjerkoli drugje.
Pozdrav vse gobarjem in zelim vam se obilne bere

Zgubiti se tako ne moreš, sem že šel tudi do Dobrove, lahko greš tudi na drugo stran hriba. Tudi cesto se sliši bolj kot greš proti Brezovici. Proti žabi ni dosti placev, ja grem pogosto rekreativno...

veki

lp Nova Lisička,moram povedat da imaš najlepše gobarske place iz strani Dragomirja in prideš na drugo stran....brezje pri Horjulu...gob ogromno lp

janko

#565
LP

Je kaj novic z Janč - 792 nmv. Kostanj bo ali ne.

Gob pa verjetno ni. Ste previsoko in jih " zebe".

Laze, Sostro, Vnajnarje, Besnica baje rast gob upada.


Janko

nova lisicka

Citat od: janko dne 24 September 2017, 18:38
LP

Je kaj novic z Janč - 792 nmv. Kostanj bo ali ne.

Gob pa verjetno ni. Ste previsoko in jih " zebe".

Laze, Sostro, Vnajnarje, Besnica baje rast gob upada.


Janko

V petek sem bila na Lazah in Vnajnarjih. Sem sla zgodaj zjutraj pa sem bila 3-ja v cakalni vrst

nova lisicka

v petek sem bila na Lazah in Vnajnarjih. Sem šla zgodaj zjutraj pa sem bila 3-ja v čakalni vrsti  :) :). Vseeno je bila košarica polna takih ki kar pokajo  :) :). Mislim da so še.
pa veliko gobarskih in pohodniških užitkov želim še naprej
p.s. Slikice težko nalagam ker pišem po navadi iz mobija in so vedno pretežke  :-[

enastajerka

Citat od: janko dne 24 September 2017, 02:53
LP

Enajsterka gob je veliko do 500m nmv. Slišim, da rastejo povsod zadnjih 7-14 dni.....

Janko
Hvala...ja, ravno po nizinah zal ne poznam nic kaj placev. Bo treba zgleda spet it iskat nove terene...

enastajerka

[quote author=počasna
ojej, ne bodi fauš ... jaz bi ti pokazala moje place, a se tam že itak giba ogromno ljudi ... bila sem pač pravi čas na pravem mestu (med tednom smo penzionisti bolj dejavni   ;D )
[/quote]
Hehe sej ni treba placev izdat...itak zadnje case vidim, da bo res treba enostavno bolj zgodaj it v gozd, ker na vseh placih ze zjutraj vse poberejo. Lani sem imela place, kamor ni nihce zahajal in sem lahko mirne duse po 12.uri prisla in je blo polno gobic...bo treba to na zalost spremenit zgleda :( (nisem jutranji clovek drugace:) )
Lp