Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Jagoda

Dober dan, zaenkrat bolj kilavo ja, kar se juretov tiče...nekako sem si zamislila, da bodo jutri  ;) grem prečekirat terene. Včeraj pa sem našla za eno rundo lisičk. Je pa hosta kar vlažna, soparna, tako da mogoče pa res kaj bo.

Leonardo

Citat od: počasna dne 22 Junij 2017, 09:16
če kakšen policaj zaide na mariborsko Poštelo, Arheološko najdišče: http://maribor-pohorje.si/files/arheoloska_pot_po_mariboru_in_okolici.pdf
(glej št. 9), tam se ob vikendih dirka in uničuje vse, kar naj bi bilo zgodovinskega pomena (obrambni nasipi, gomile), Severna vrata, vse razruto :police:

:police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police:
Žal ,pri nas nimamo policajev ampak javne uslužbence ,ki samo jamrajo bodisi zaradi obutve ,gum na avtomobilih ..................skratka skrbijo samo zase .
Ne bo mira dokler ne bo mrtvih !

Lp.
Le hod po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

griziol


celjanka

Dobro jutro vsem.VČeraj sem šla za hec malo pogledat v gozd,popolnoma nič.Sama suša,listja pa toliko da kar škriplje pod nogami.Dokler na kozjanskem ne bo dežja,ne bo nič.LP

Slim Shady

Na notranjskem koncu bolj slabo poganja, na določenih koncih se najde kaj ampak se poznajo še posledice od žledoloma ki je bil štiri leta nazaj. Ogromno je lesnih gob, tudi letos se pričakuje ogromna količina mrazic...

Slim Shady

Evo štiri ure gobaril bilo je vredno nabral par jurčkov polestenk ter nekaj malega turkov ravno za eno dobro ponev...

RaxhXephon1

Današnja bera iz Brkinov



Pa še en utrinek iz narave



Lep pozdrav!

klavir

V Sestržah najprej nič, potem pa najdba čudovitih četvorčkov - rumenih jurčkov ;D



blaz3k


Na mariborskem Pohorju nobenih gob, niti atomske.

;)

janko

LP

Lep pozdrav vsem na forumu.
Danes sem končno šel pogledat na svoje place. Rezultat pol košare jurčkov.
Dobil sem namig znanca, da že cel teden nabira ??? Ja zunaj je vroče.
Ko pa sem sem sprehodil po hosti pa ni take vročine.

Štiri ure hoje se je obrestovalo. Slike, če koga zanima bom dodal.
Stiri mreže za sušenje so polne in za jutri en zajtrk z jurčki.

Janko

sistemc

blaz3k - in kakšno vezo ima to z gobarjenjem?
V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

mpondelek

Zdaj ko ni gob se nauči normalno objavljati slike.

Sent from my HTC_M8Sx using Tapatalk


janko

LP

Blaž3k res bi prosil za drugačno obliko objavljenih slik.
Velikokrat pogledam na forum.
Slike je prav, da so prave velikosti. Vidne z enim klikom.
Slik preko povezav, pač ne pogledam. 
Če lahko pripomnim jaz slikam namenoma za nizko resulucijo(malo pikslov).
Potem pa jih enostavno pripnem. Vidne so vsem ...

Glede gob pa menim, da je to leto vse malo drugače. Ni še bilo plesni na paradižniku in krompirju.
To povezujem z razvojem in rastjo gljiv,gob.
Morda mi bo uspelo ugotoviti ali je povezava med krompirjevo plesnijo, ki jo povzroči gljiva in rastjo gob.

To leto sem v tem času kljub vročini, našel gobane in druge vrste, ki jih samo opazujem, slikam.
Sosedje in drugi rečejo, saj ni gob v taki vročini. Res jih ni veliko, ampak so.

Janko

Strastni gobar

Evo današnji kljub vročini lp.