Nabiranje gob na Gorenjskem 2016

Začel/a šampion, 07 Junij 2016, 20:58

Prejšnja tema - Naslednja tema

samantha1

Jelovica, Besnica čista nula  ; >:( >:(

TineP

Se zmerv besnici nula. Tega ne pomnim odkar gobe nabiram. Hvala za info.

sehlica

V petek popoldne sem na Pokljuki našla nekaj golobic in opazila veliko čisto mladih marel. Sicer je gozd precej pust, glede na to, kako bogat zna biti v boljših sezonah.

Snicl

Upejmo, da proti koncu tedna kaj požene.

šampion

Tudi jaz upam, da kaj požene, saj bo konec tedna hladno in verjetno na Gorenjskem končana rast gob.

kotalka

#95

sehlica

Danes, Selška dolina, 6 mladih in zdravih jurčkov. Gozd je sicer reven in veliko sem prehodila za teh 6. Mogoče pa le bo še kaj v oktobru.

solatar

Tudi jaz sem bil včeraj v Poljanski dolini in bilo je kar uspešno  :D, sploh po letošnjih merilih

sehlica

Citat od: solatar dne 06 Oktober 2016, 09:57
Tudi jaz sem bil včeraj v Poljanski dolini in bilo je kar uspešno  :D, sploh po letošnjih merilih

Lepe  :)
Merila so res padla, se pa zato vsakega podeseterjeno razveseliš.

šampion

#99
Tudi meni je uspelo nekaj nabrat. Prva slika je iz Jelovice kjer je bera slaba, druga pa iz okolice Kranja.


Triglav

Včerajšni krajši sprehod v bližini Tržiča
LP Peter

jurcek9

Ali mogoce kdo ve kaksna je situacija v Besnici?

TineP

V besnici na vsakih par km kaka goba. V 6tih urah samo 8 jurckov in ena borova griva.

jurcek9

Hvala za informacije,sam bom sel verjetno jutri pogledat pa da vidimo :)

Aka

Pozdrav vsem forumašem. Z veseljem prebiram vse pripsevke na forumu, ker sem z Gorenjske pa seveda te strani bolj...
Res je Gorenjska letos močno podhranjena kar se tiče gob, po mojem še polži stradajo :)  Moram pa priznati, da se kljub vsemu in ob vztrajanju (beri redni obiski in vsaj pol krat več hoje kot običajno) da nabrati. Sezone še ni konec, sem vedno optimist.
Prilagam nekaj primerkom tega vikenda, lokacije Poljanska dolina in Krvavec, oboje med 800 in 1200 nmv...