Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

srf

Danes okoli Artviž v Brkinih vključno s svinjarijo, ki naj bi jo puščali za sabo nabiralci "kostanja in gobarji".

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk

klavir

#886
Nekaj utrinkov z Bloške planote. Najbolj zanimive mikološke ekskurzije vsaj zame so tiste, pri katerih gre pot v kraje z drugačno floro in favno kot jo imam sam okoli doma. To pomeni tudi drugi svet gliv. Marele, vijoličaste kolesnice, sirovke in mraznice ter tintnice, to bi lahko našel tudi na Štajerskem. Bolj zanimive so že bile gobe iz družine polžark: pozna polževka, deviška tratnica, dišeča polževka, škrlatna in velika vlažnica,... Pa nekatere vrste koprenk, značilne za apnenčast svet. Na koncu smo se še razveselili najdbe večjega risa martinovk, poznih livk, ki rastejo v tem času in jih najdem povprečno enkrat na pet let!

Lepo.















Zato smo se odločili, da gremo v počitnicah še v okolico presihajočih pivških jezer, tam bi tudi znalo kaj zanimivega pokukati ven. Me prav zanima, ali bomo tam odkrili že jezera ali še suhe travnike z gobami...

anica


Upam, da tile niso moji zadnji. Sneške pa verjetno čakajo na prvi sneg.

LP A.

dverbnik

Izpred hiše direkt v lonec

Slim Shady

Okusne so tele štorovke, preveč sem jih nabral malo me je zaskrbelo da ni še kaj drugega padlo v košaro.
Vendar točno vem kaj sem nabiral...

dverbnik

No pa še malo sivk,turkov,lisičk in marel
Splačalo se je iti na sprehod okli Vitanja

anica


Nekaj svežih, mladih prazničnih dobrot.

LP A.


jantr

Pozdravljeni,

spet bi prosil za pomoč. saj ne poznamo teh dveh gob:








hvala in lep pozdrav na Štajersko, Jan

ljubiteljica gob

ja, se bi strinjala, človek JE najbolj egoistična žival.

podobno kot pri kostanju, je tudi pri gobah. na mojih nekdanjih rajonih so vse prerili, vse pobrali, tudi zgolj 3 cm velike jurčke (s komentarjem kako fini bodo za vlagat). vse je treba pobrati, boh ne dej, da se bi kaj pustilo za seme. in so se gobe v 20tih letih počasi izrodile... ljudje so mi celo sledili z avtom do mojih gobarsko nabiralnih kotičkov in tam pred mojimi očmi brcnili gobo, ki sem jo jaz hotela pobrati... in to oseba, od katere tega ne bi nikoli pričakovala.

ljudje NISO več normalni. ta svet NI več normalen.

no, današnji članek na 24 ur - zaradi takih ekstremnih primerov nabiranja se mi zdi dobro, da tudi zakon o 2 kg na osebo ostaja.
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/nabrali-skoraj-30-kg-gob-in-si-nakopali-inspekcijo.html

blaz3k



... se pravi da smo ljudje manj kot gozdne živali, one lahko pojedo kolko čjo :)

ljubiteljica gob

živali imajo nagon, ljudje pa razum (čeprav o tem se bi dalo pravzaprav debatirati)...

nobena žival zaenkrat za sabo še ni pustila piksne, pa plastičnih vrvic in ostalih odpadkov. samo take, razgradljive  ;)

Sonjica1

Ali so bile snežke? Lp S.

blaz3k

#898

Slim Shady

Grosupeljski policisti so v osebnem vozilu našli 28 kilogramov gob

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/grosupeljski-policisti-so-v-osebnem-vozilu-nasli-28-kilogramov-gob/406634#comments

Vidim da so tudi bete vagali, amaterji vzameš škarice ter jih sproti skoraj očistiš...