Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

mak

Pozdrav nabiralci !
Msimerus,delas zelo lepe fotografije,za duso vseh nas ki nam po tem ni zal,da nismo nic nasli,prava tolazba.
Pa bi povedal se eno,ki je zrasla na mojem miceliju : tam,kjer so rdece musnice so na drugi strani drevesa,stora jurcki,ne vedno je velika
verjetnost,ker rastejo v simbiozi.Sem nasel jurja ze tudi med musnicami.
Preprican sem ,da za letos se ni konec,ker ce bo temperatura zdrzala do preloma lune in se bo luna zacela dvigati potem pa ????
LP
Mak


TineP

Danes sem sel malo na sprehod po Markovskih šumah. Marel toliko da ne ves kam z njimi. Danes bom še sosede povabu.

ljubiteljica gob

treba se je zavedati, da ljudje niso edina bitja, ki konzumirajo kostanj, zato je skrajno grdo, da ga nekateri nabirajo v enormih količinah. kostanj je pomemben za eksistenco tudi mnogih gozdnih živali.

sicer pa, samo nabiranje človeka še ne bi toliko razjezilo, če bi prašiči (pa ne divji, ampak kar taki v civilu) za samo pospravili. tako pa potem pobiram razne plastične vrvi s katerimi označujejo "štrihe", pa piksne itd.

Slim Shady

Ne nakladaj veš koliko ga zgnije, če ga ljudje nebi pobrali. Po nekaterih podatkih je lahko na nekem kostanju tudi 200 kg. Jaz osebno sem ga nabral 20kg dvakrat sem šel za sabo po istih lokacijah, garantiram bi zgnil če ga nebi jaz pobiral...

počasna

Citat od: blaz3k dne 27 Oktober 2016, 16:16
http://www.rtvslo.si/slike/photo/294046#slika

današnji sprehod po gozdu


http://www.rtvslo.si/slike/photo/294052#slika


lepo mar ne?

lepo, ja ... ampak fotka pride bolj do izraza, če ni marjetic okoli, mene motijo

blaz3k

Citat od: počasna dne 28 Oktober 2016, 10:08
Citat od: blaz3k dne 27 Oktober 2016, 16:16
http://www.rtvslo.si/slike/photo/294046#slika

današnji sprehod po gozdu


http://www.rtvslo.si/slike/photo/294052#slika


lepo mar ne?

lepo, ja ... ampak fotka pride bolj do izraza, če ni marjetic okoli, mene motijo
tebi pa lahko pošljem slikce na PM če te zanima ;)

blaz3k

#878

gorenc

Na kratko
Poznamo saprofitne in mikorozne gobe oziroma evkarionte (fungi)....
SAPROFITNE (gniloživke) -lahko gojimo ( kukmaki,vijoličaste kolesnice v "Franciji", ostrigarji itd.....)
MIKOROZNE - ne moremo gojiti ( gobani...itd, ki bi jih nekateri zelo radi gojili...) sožitje med glivami in višjimi rastlinami
lep pozdrav

blaz3k


StaneDolanc

Citat od: Slim Shady dne 27 Oktober 2016, 20:57
Ne nakladaj veš koliko ga zgnije, če ga ljudje nebi pobrali. Po nekaterih podatkih je lahko na nekem kostanju tudi 200 kg. Jaz osebno sem ga nabral 20kg dvakrat sem šel za sabo po istih lokacijah, garantiram bi zgnil če ga nebi jaz pobiral...

Imaš prav. Po moje bi ga ti še 20 kg nabral, ker seveda egoistično razmišljaš, da ste sam v gozdu. Živali si že delajo zaloge. A misliš, da na tvojem terenu živi ena sama veverica in da druge živali ne jedo kostanja?
Stare prehranjevalske navade (ko je bilo treba, bolj kot ne iz nuje polizati vsak košček hrane s krožnika) se počasi seli v gobarjenje oz. nabiranje gozdnih sadežev: boh ne daj, da bi kdo za tabo še dobil kakšno borovnico, malino, kostanj ali celo to, da pustiš majhnega jurčka, ker ga bo kdo drug odnesel!


Slim Shady

Gre se za samooskrbo s hrano, kvalitetna hrana je draga. Kdor malo raziskuje kaj nam v trgovinah vse prodajo ve za kaj se gre. Nisem egocentrik, znam prisluhnit sočloveku še najraje imam živali poleg sebe. Malo zdravega ega ne škodi mar ne?

blaz3k

nemalo kostanja pojedo gozdne miši in kdor je pred leti hodil po Pohorju se še spomni, pa če je preveč hrane v gozdu se razmnožijo tudi srne, jeleni, divje svinje ki potem ko ni hrane v gozdu delajo škodo na njivah. Premnogi imate/jo veliko raje živali kot soljudi, žalostno.

StaneDolanc

Citat od: blaz3k dne 29 Oktober 2016, 18:14
nemalo kostanja pojedo gozdne miši in kdor je pred leti hodil po Pohorju se še spomni, pa če je preveč hrane v gozdu se razmnožijo tudi srne, jeleni, divje svinje ki potem ko ni hrane v gozdu delajo škodo na njivah. Premnogi imate/jo veliko raje živali kot soljudi, žalostno.

ojoj... Kam smo zatavali. Mislim, da bolj egoistične živali od človeka ni.