Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Evo še par fotk ...

msimerus

Včerajšna runda...














Sent from my iPad using Tapatalk

msimerus

Pa današnji dan..zelo uspešen...bom moral počasi svojo stran odpreti :)






















Sent from my iPad using Tapatalk

drowl

Pa kje to najdete? :D
Jaz iščem v mojih koncih - Zasavje in okolica Litije in zaenkrat prav nič še nisem našel razen par lisičk. Razmišljam, da bi šel nižje na dolenjsko, ampak kar tako "na pamet" se mi zdi brezveze dol vozit.
Vreme se mi zdi pa super za gobe.  :)

lp

mimimimi

Pozdravljeni. Danes preverjeno glede Dolenjske. Tudi tam se še ni pričelo. Najdejo se baje lisičke, pa tu pa tam kakšen jurček.

msimerus

Citat od: drowl dne 22 Junij 2016, 19:14
Pa kje to najdete? :D
Jaz iščem v mojih koncih - Zasavje in okolica Litije in zaenkrat prav nič še nisem našel razen par lisičk. Razmišljam, da bi šel nižje na dolenjsko, ampak kar tako "na pamet" se mi zdi brezveze dol vozit.
Vreme se mi zdi pa super za gobe.  :)

lp
Kar dobro preglej svoje place...jaz to nabiram blizu tebe :)


Sent from my iPad using Tapatalk

rotor

Nekaj današnjih, po suhi hosti...












stajerc

Za prvi letošnji obisk gozda kar solidno. Nabrano včeraj- koroška, 400-600mnv.  :)









msimerus

Pa se je začelo...kot sem napovedal...včerajšnja bera..pa enih 20 mladičev sem pustil za ponedeljek

msimerus






















Sent from my iPad using Tapatalk

robert11

pozdravljeni
ta vikend pa samo še veliki. upam da bo ta dež kaj malih pognal.
lp
robert

anica


G. Robert11 imate prav, samo veliki. In kaj naj to pomeni?

Je mogoče to zatišje pred burjo?
Vse gobarske "modrosti" so že skoraj mimo - en prisega na cvetenje krompirja, drugi na
cvetenje kostanja, jaz recimo na čas žetve in peronosporo v goricah, prave gobarije pa noče in noče biti.

Dovolj je vlage, dovolj toplote, kaj še manjka za nekaj več.  LP A.


leamarija

Haj.Pri nas v Savinjski pa so velike in male,pa tudi Lisičke.Lp

msimerus

Tudi jaz sem včeraj našel kar nekaj mladičev :) mislim da bo tudi ta teden aktiven


Sent from my iPad using Tapatalk

marjeta

Anica, niso še vse gobje "modrosti" mimo. Pri nas je že večkrat bila prva prava gobja bera v času, ko je v Laškem pivo in cvetje...
Greva pa jutri malo pogledati. Imam tega "bahača" Msimerusa in njegovih lepih slik počasi res zadosti...ha, ha...