Determiniranje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:53

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Lukap8 iz posnetka se ne da videti katera vrsta je.

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

Ojla... glede tiste koprenke.. bi bilo mozno ja, da bi bila katera od tistih dveh ...ali pa tudu ne :) ker sem namrec gledala malo po slikah koprenke in je zelo veliko podobnih. "Moje" so rastle na enem mocvirnatem obmocju in jih je bilo ogromno..tako da sem si ze mislila, da niso uzitne in sem samo eno fotko naredla...
No danes pa se ena... a je to jelkin bradovec? Pozabila sem pogledati na katerem drevesu je rastel ::)
Hvala ze vnaprej...lp


slavko

enastajerka, mislim, da ste našli jelkov bradovec (Hericium flagellum). Pri nas je zaščiten.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

BubikolRamios, mislim, da ste našli poletne ostrigarje (Pleurotus pulmonarius).

Lep pozdrav,
Slavko

igord

pozdravljeni
to sem nasel na travniku za hiso, pa me zanima ce so travniski kukmaki
l.p. igor

nat

Pozdravljeni,

ta košek sem našla na pašniku, premera cca 1 cm. A je to gladki košek (Cyathus olla)?

Hvala že vnaprej in lep pozdrav


Ta Pravi Gobar

Igor,  to so kukmaki - šampinjoni ...  kar pripravi si jih, da se ne bodo prej pokvarili.

Sam sem jih pred leti nabiral, pa jih zdaj kar dolgo ni bilo na mojih travnikih, no ja, bo že ...

Dober tek   :)

slavko

igord, mislim, da so na posnetku travniški kukmaki (Agaricus campestris). Pri kukmaku je smiselno preveriti barvo v dnišču beta, ko ga ranimo. Če močno rumeni, gre za strupeno vrsto.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

nat, mislim, da ste našli gladki košek.

Lep pozdrav,
Slavko

StardustXI

Pozdravljeni
Na morju v kampu nam vsako leto rastejo gobe katerih sliko prilagam.
Kdo ve katera goba je to?
Lep pozdrav Ziggy

Ta Pravi Gobar

Stardust...

To zgleda kot rumeni gobani - užitni - da bi tak v Šodru zrasli  ???

Naj še drugi kaj rečejo.

Lep pozdrav  :)

urosm

Prosil bi še jaz za pomoč, na vrtu (Ljubljana Zalog) so zrasle tele gobe, po odličnih opisih bi rekel da gre za rdečebetno polstenko, pa me zanima če je res.
Hvala za odgovore!

slavko

Lahko bi bil rdečebetni polstenec (Xerocomellus chrysenteron), ki je užiten.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

StardustXI, mislim, da ste našli datljev goban (Boletus ferrugineus), ki je užiten.

Lep pozdrav,
Slavko