Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

anica

 
G. Frodo težko vam karkoli svetujem, kajti sama sem včeraj malce hodila tam gori pa od jurčkov
niti "J". Jaz pa gobarim čisto na jugu Goričkega in še tu sem z eno nogo v sosednji državi Madž.

Pravkar se odpravljam v gozd, upam, da še bo kaj.  LP A.

leamarija

pozdrav vsem gobarjem in gobarkam!
bila sem danes g gozdu in najdla 6borovih gobanov,
ti so res čudoviti,mislim pa da bodo še rasli ,ker nebo
nič kaj preveč mrzlo.Bi pa prosila za lepšo sliko od snešk
in seveda opis,kako se sploh pravilno imenuje.Hvala LP
,

počasna

 :D našla sem dva jurčka, ju narezala na četrtine ... in to bo 8 ubogih juhic  :D :laugh:

Rak

Danes, na fotografsko rekreacijskem sprehodu v gozdu, sem ob poti nabral kar nekaj teh hrčkov. Ima kdo kakšen dober recept za njihovo uporabo? Kako je z njihovim sušenjem in uporabo z drugimi gobami v juhi? Po eni gobarski knjigi je neužiten, po drugi je užiten, a nekoliko žilav. :-\


slavko

Na posnetku so jesenski loputarji (Helvella crispa), pogojno užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

janko

LP

Danes sem našel tole. Lisičk in sivk nič. Lokacija Dobrova pri LJ.

Za večerjo bo dovolj.

Janko

Sigor

Očitno je še dovolj toplo, tako da se še nekaj najde. Še dva zelo mala jurčka sem pa pustil v gozdu, morda še kaj zrasteta :)

marjeta

Nekaj se je še našlo na Resevni za konec najine letošnje gobarske sezone.
Lep večer
Marjeta

klavir

Oj,

v petek sem se vračal s Hundertwasserjevih term v Bad Blumau (avstrijska Štajerska, 98 km iz Maribora, kakih 30 km SZ od Monoštra) pa sem gobaril kar v Avstriji. Najprej pri mestecu Fünsterfeld ob reki Lafnitz, ki se v Monoštru združi z Rabo, pa pri Fehringu blizu Rabe, nato pa še nižje blizu avstrijsko-prekmurske meje v gozdovih ob St. Anna am Aigen, Deutch Haseldorf in Goritz bei Radkesburg - Prekmurci te kraje verjetno poznate. Rezultat več kot odličen: marel ogromno, snežk tudi, nekatere so bile celo pohojene, kar kaže, da jih tam ne nabirajo, pa tudi vijoličaste kolesnice itd... Pa zrihtani gozdovi, ne kot ponekod pri nas, na vsakih par sto metrov vidiš urejene kope spravljenega lesa, meje zemljiških posesti so jasno označene... Ker pri nas neprestano opominjajo, kako smo lahko srečni, da nam še pustijo v privatne gozdove za razliko od naših severnih sosedov, sem skozi tudi malo "špejal" okoli, da bi se hitro odstranil, če bi naletel na potencialno jeznega lastnika, ker niti ne znam dobro nemško. Namesto tega pa sem pri St. Anni naletel na še nekaj drugih gobarjev, ki so iskali marele (in to s košarico!). Še dobro, da so bili tam, sicer ne vem, če bi sploh šel v gozd, ker so tam tudi nekaj žagali (najbrž ravno lastniki), pa se slednji sploh niso zavzeli za gobarje. Pa tudi ne verjamem, da je kdo od teh gospodov in gospá, ki sem jih videl gobariti, že slišal za vinjeto, ki je pri njih sicer obvezna, dobiš pa jo ko dokažeš neko minimalno znanje o mikologiji. - Zato se sam tudi že prej nisem pretirano obremenjeval s tem diskurzom o vinjetah - v vsakem primeru bomo še gobarili. Sam še nikoli nisem imel problemov (do zdaj, tok, tok), ker se vedno izogibam najbolj obleganim točkam za gobarjenje (kot npr. Pokljuka ali Rogla), pa tudi v majhnih zaplatah gozda pri kmetijah ne gobarim. Potem so gume cele pa denarnica od inšpektorjev tudi... Gob pa je vsaj zdaj tako povsod dovolj...

:)

tinček

Najprej čestike vesem za najdeno.Tudi jaz sem danes gobaril na Arehu na mojih terenih in se mi je prvič zgodilo,da nisem našel nobenega jureta.Tako,da je moja sezona na Pohorju za letos končana.Mogoče še grem kaj pogledat v prekmurje za sneške.
LP
Martin

mato2

Pozdrav v halozah še prejšni vikend najdo nekaj jurčkov ta vikend večnobenega ne. bi pa šeu posnežke v prekmurje a žau nimam terenov.

lp mato

Ta Pravi Gobar

Bil včeraj spet v Marjeti.  Isto - marele, štorovke, kaj drugo ne.  Štorovke so v glavnem samo še stare. Evo par fotk ...

Ta Pravi Gobar

Je pa bolan gozd ob avtocesti - kak hektar smreke sam lubadar - je že vse v rdečih pikah.  Neverjetno, še teden nazaj nisem videl nič bolezni ... kot zanimivost dodajam tri fotke štorovk včeraj in iste par dni prej.

Lep pozdrav vsem   :)

Andrej Banko

Uauuu... noro ! V drugi polovici oktobra je bilo očitno kar pestro v gozdu. Nore fotografije ! ::)
Jaz sem bil žal polno zaseden s snovanjem in postavljanjem sadovnjaka, tako da že 14 dni nisem šel iskat gob.
Amapk danes pa obvezno grem pogledat, če bo kakšna sivka ...


anica


Naj še jaz dodam nekaj včerajšnjih, res jih je vedno manj. V gozd bom pa kljub temu
še šla, nič ni lepšega kot jesen v gozdu, te prečudovite barve listja, šumenje pod nogami,
pa še vonj gozda je jeseni drugačen.

Lep pozdrav vsem! A.