Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

anica


Lepo deževno nedeljsko jutro vsem gobarjem!

Dolžna sem iskren odgovor na vaše vprašanje glede nadmorske višine. Te jurčke sem našla točno na 183 m nad. višine.
To je pa na jugu Goričkega - 1 km dalje od table "Krajinski park Goričko", in to v iglastem gozdu, ki pa se nahaja na drugi strani oznake
SLO. Res pa je, da živim tam kjer je bilo nekoč Panonsko morje, kar občutimo vsako poletje po rekordnih 37 st. C in pomankanju dežja.
Tako, da se jaz peljem najmanj 30 km do prvega gobarskega terena in ko pridem do tja imajo domačini pred hišo že polno mizo jurčkov -
neočiščenih seveda in potem eni čistijo ostali pa gredo po drugo rundo v gozd. Jaz pa bi naj nabrala predpisanih 2 kg. Smešno!

No letos pa je situacija katastrofalna, do sedaj nikjer nič, tale dež pa je verjetno prišel malo prepozno glede na nizke temperature.

LP A.

bliki

 :) ;) ;D Najden na 600m nadmorske visine v okolici Litije

bliki

Tudi marele smo našli v okolici Litije. Bilo jih je še več vendar jih nismo več uzeli ;) :D Najdene danes zjutraj!!!

mdpohorje

Najdene včeraj na okrog 1000m nadmorske višine. :)










anica

 
Nekaj današnjih pobranih pred močnim dežjem.

Pustila sem veliko čisto majhnih jurčkov, upam da bo še kaj toplih dni.

LP A.

Ta Pravi Gobar

Kar mene zanima :

Martin,  Mato2 ...

A ste še živi ?  Kaj taka tišina ?  Full nabirate ali nič  ?

Jaz kak - kak grem gor en dan  polna košara drugič niti ene same, pa spet košara, pa spet niti ene ...  Neverjetno, tak še nobeno leto ne.

Lep pozdrav vsem pravim gobarjem   :)

mato2

Pozdrav nič ne nabiram tedni sem biu v službi,jutri grem spet na pohorje so pa ta teden baje lepo rastle podatek zanesljivega vira. lp mato

StaneDolanc

Še raste...

gobarMiha

#1058
Nabrano 11. 10. 2015. Spodnja Savinjska dolina.



Sfinx

Pri nas sem danes od gob ki jih jem našla nekaj lisičk, dve mareli ter par kostanjevk. Zanimivo, da je hosta kar živa za vidt, vsesorte gob raste, samo jurčka nobenega zame :)
Os slo. v 600+.
Sirovk je drugače povsod polno, samo jaz jih nemaram

Ta Pravi Gobar

Mato, a si bil na Pohorju ?  Kje okoli areha kot jaz hodim ? Kak je kaj ?  Mrzlo - prazno ?

Baje je bil danes kar sneg na Rogli ???  Sam sem okoli 8. ure odprl bajto da vidim kak vreme, pa me je mraz v obraz - sem si mislil, no ja, sumim da bo kaj.

Sem pa šel na Dravsko polje okoli Marjete po gozdovih.  Neverjetno, kake količine vseh vrst gob.  Marele polno,  Borovi glivci, pa kakih 20 vrst drugih - dam jutri fotke gor.  

Proti tako praznemu Pohorju je Dravsko polje naloženo - polno, nisem mogel verjeti, dve urci polna košara ... pa fajn ravno, nič bregov, puklov, grap ... Nič kaj smeti, čisto, lepo ...

Priporočam   !!!

Martin, si še med nami  ???

Lep pozdrav vsem dobrim gobarjem   :)

mato2

Pozdrav! Jurčki so še na pohorju ampak malih primerkov ne najdeš. Nabrau sem polno košaro s tem da sem zelo dosti prehodo. Temperatura je bla kot v dolini zjutraj 3 stopinje. lp mato

Triglav

Poleg marel mi je včeraj uspelo najti tudi jurčke
LP Peter

msimerus

Včeraj popo
ldan..slik usranega štirikolesnika pa ne bom dajal...so bile pripombe...


ižanc

lepe gobice ...
kaj pa dolenci a ste zaspal al nč ne raste... noben nč ne objavi de je kej nabral, me je kr
strah jit v gozd pogledat k se bojim de bom z prazno košaro pršou nazaj,

a kej raste v gozdu razen dreves?  :o

pa lep deževen teden vsem skupaj  ;D