Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

mato2

Pozdrav v okolici klopnega vrha se je danes najdlo zelo lepo samo so vsi vecji pomladka ni nic dobesedno to so se zadnji. Bomo videli kaj bo naslednji teden ko bodo lepse temperature.

boza

Msimerus, zelo lepe slike in lepi gobani. Škoda, da jih imajo tudi povži zelo radi. Grem jutri spet v naš gozd pogledat, morda pa bo kaj.
Lep pozdrav


Lemedis

klavir #797 na povezavi, ki si jo prilepil meni odpre Arnesovo spletno pošto v katero se je potrebno prijaviti z uporabniškim imenom in geslom. Tako ne moremo videti zanimivih gobic, ki si jih želel deliti z nami?!

Lep pozdrav, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

ižanc

kuku a se kej dogaja v gozdu, a je kej gobic al je bolj švoh?

celjanka

Dragi gobarji.Da vas pozdravim se iz Štajerskega konca.Pri nas ni gob.Včeraj sem bila na Kozjanskem koncu,nadmorska višina je res bila samo 600m,ni bilo popolnoma nič.Niti ene same gobice.Sem pa zelo vesela,ko vidim slike vaših gob,ki jih objavljate.Res,čestitke vsem,ki kaj najdete.Upam pa tudi,da bodo še pri nas kaj pognale.Lep pozdrav vsem. :)

frodo

Tudi jaz sem se danes podal na Pohorje od Šmarnega proti Arehu, v treh urah sem našel tri jurčke; eden je bil zares lep kakšnih 5 cm, ostala dva pa velika, neuporabna, tako da sem jih razmetal za seme.
Drugih gob sploh ni, niti strupenih,.... niti rdečih mušnic, ki so spremljevalke jurčkov, tako da sklepam, da je za nekaj časa sezona nabiranja odložena, morda celo do drugega leta.

:o :'( ::)

mato2

Pozdrav nekateri iscete jurcke na napacnih lokacijah tako kot prva runda letos jurcki rastejo bol ko ne ruško pohorje pa proti lovrencu areh niti v prvi rundi ni me kaj gob lp mato

Ta Pravi Gobar

Frodo ...

Hodiva po istih terenih.  V ponedeljek 20, v sredo  10 komadov glih tam.  Jutri grem malo na druge place.  Ravno tu kot si hodl sem zadnja 3 leta imel količine, ki jih tukaj bolje da ne objavljam ...

Letos pa je res bogo, kot leto 2011, ko ni bilo skoraj nič.

Mato ...

Imaš prav, ker to kjer ti praviš so bolj severne lege, tam je treba iskat.  Južna pobočja so pečena od sonca, pa spet nobenega dodatnega dežja, pa mraz, pa pa pa ...

Dober ulov vsem dobrim gobarjem ...

enastajerka

Mato imaš prav...jaz tudi na ruškem Pohorju nabirala... Je pa polno gobarjev povsod in prav toliko tudi smeti...pa v gozdu vse zbrcano, "skrampano"..ne razumem kaj eni delajo to? Daleč od neokrnjene narave...

slavko

Danes smo imeli na razstavi v Mercator centru Lenart več kot 200 vrst gob in je šele prvi dan razstave, ki bo trajala do nedelje. Gobe torej rastejo, le potruditi se je treba. Res pa je, da ni množične rasti.

Če kdo želi, lahko prinese gobe na razstavo in jih pomagamo določiti.

Lep pozdrav,
Slavko

edita

Pozdravljeni,
včeraj sem bila na področju ruškega Pohorja, nadmorska višina 700-900m,  na področjih, ki sem jih v prejšnjih letih nadela ime "gobja nebesa". Področja so strma, severna lega, gob pa ni - nobenih.
Lep pozdrav,
Edita

frodo

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 11 September 2015, 19:47
Frodo ...

Hodiva po istih terenih.  V ponedeljek 20, v sredo  10 komadov glih tam.  Jutri grem malo na druge place.  Ravno tu kot si hodl sem zadnja 3 leta imel količine, ki jih tukaj bolje da ne objavljam ...

Letos pa je res bogo, kot leto 2011, ko ni bilo skoraj nič.

Mato ...

Imaš prav, ker to kjer ti praviš so bolj severne lege, tam je treba iskat.  Južna pobočja so pečena od sonca, pa spet nobenega dodatnega dežja, pa mraz, pa pa pa ...



Dober ulov vsem dobrim gobarjem ...

Ja saj tudi jaz sem tu vedno nabral takšne količine, včeraj je pa stal ob cesti le en avto" Vw polo", videl pa nisem nikogar.
Ni mi pa jasno, zakaj naj bi rasle bolj na severnih straneh. Glede na to da so že nizke temperature, bi rekel da so trenutno prav južna pobočja primernejša, saj vlage jim tudi ne manjka, mogoče še pa bo kaj pognalo.
Pač tako je, kdo bi razumel, mogoče se pa drug teden podam na terene vse od smučišča Videc, Partizanka, pa vse do Glažute.
Pa še ena fotka iz leta 2010


Ta Pravi Gobar

Jaz sem včeraj pograbil košaro pa šel v te ravne goše na Dravskem polju - mislil da tele rastejo pa imel prav ... Drugega pa čist nič nikjer.

Evo par Fotk ...

;D

robert11

ravno iz pohorja. glede na vse napisano na foromu, sem bil bolj pripravljen da bom naredil lepo jutranjo pohodniško turo.
potem pa sem jih kar nabral polno košaro. in to na južnih pobočjih pohorja. res je letos zanimivo, kako nekdo najde veliko, nekdo pa nič.
pa ne vem kdo je napisal da ni rdečih mušnic. danes sem jih videl res veliko.
lp
robert