Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

rotor

Danes popoldne kakšen kilogram lisičk in nekaj dežja.
Pa par slik...





enastajerka

Včerajšnje in današnje... spet en jurček ja :)
lp

Sfinx

Pri nas ni še nič. Včeraj prehodila hosto, pa niti ene gobe na spregled. Lokacija - notranjska -nadmorska višina 620.
Borovnic pa ogromno...

gal

Pri nas tudi v petek ni bilo še nič. Pa sem pregledal standardne lokacije kjer so vedno lisičke.
Bom šel danes še malo počekirat, mogoče se najde za dva jajca umešat  ;D

mačka27

Tudi na "mojih" rajonih nič (ne prejšnji vikend, niti ta vikend)  :-\ . Se pa najde nekaj borovnic in jagod  ;D .

Martin

 :P
pozdrav

Danes gobaril v Ceršaku in v gozdu se počasi prične dogajat našel sem kar lepo lisičk pričele so pa poganjat tud druge različne gobe med njimi tud golobice.Jurčka žal nisem našel nobenga .tu ;D   grema pa jutri z mojo na zeloooo dobre terene proti ribnici in morda se bo tam našel kakšen poletni goban lahko pa tud jesenski, kajti takšen čas pa še prej sem tam zadnja leta našel res lepe tud jesenske gobane.

Lp
Martin

Martin

 ;)
Z mojo dans gobarila smer ribnica in jurčkov še ni našla sva pa dober kilogram lisičk in eno marelo lisičke so res pognale na polno drug tedn grem na pohorje.

Lp
Martin

enastajerka

Zdravo! Spet poročam...včeraj in danes nabrala lepo količino lisičk, nekaj golobic, pa mislim da sočno mlečnico (v determinaciji)..pa seveda veliko borovnic... :)Jurčka žal nobenega. Je pa bilo oba dneva zelo vleiko ljudi v gozdu,tako da očitno gobe lepo rastejo - vsaj lisičke.
Lep pozdrav

robert11

pozdravljeni
tudi v halozah zaenkrat še samo lisičke. našel sem tudi nekaj mladih golobic. poganjajo pa tudi mušnice in druge gobe, pa tudi žametno podvihanko sem že videl. sedaj ko prihaja toplo vreme pa bo še več.
lp
robert

Andrej Banko

Tudi v mojih koncih ( okolica Domžal ) se gobani še kar naprej skrivajo. Tako kot drugod, se pa da najti lisičke in kakšno golobico.
Predvčerajšnim sem našel tudi prve rumene ježke, ki jih sicer ne nabiram.
Očitno se pa počasi gobe prebujajo tudi v višjih legah, saj sem včeraj ob planinski poti s Planine pod Golico proti Rožci ( na približno 1100 metrov n.v. )
videl kar precej mladih lisičk in jih potem ob povratku tudi nabral. 

rotor

Zopet nekaj lisičk. Ostale gobe šele prihajajo...




msimerus

Pri nas podobna situacija, konec drugega tedna pa mora biti, baje po toplota :)

msimerus


msimerus


počasna

Citat od: msimerus dne 28 Junij 2015, 15:57


glih tolko lisičk sem našla včeraj na Pohorju in jih zdaj pojedla z dvema jajcema ... poln krožnik  :D