Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

mačka27

Aloha  ;)
Vseskozi vas spremljam in iskrene čestitke letošnji "beri". Jaz marčevk ne poznam, tako da za nekaj časa verjetno še ne bo nič. Pa dejte no jih mal poslati tudi na gorenjsko, če ne nas bo "razgnalo" od zavisti (vsaj nekatere), hihihihihi  ;D . Hec. Veliko gobarskih uspehov v 2015, ko pa bom kaj "zašnufala" na našem koncu, se pa javim :P.
Lp Mojca

Martin

 :laugh:
Lep pozdrav vsem vidim,da ga že lepo gobarite ni kaj čestitke vsem za najdbe.Sam marčevk ne nabiram komaj pa že čakam na mavrahe in smrčke.V nedeljo grem malo pogledat za čemaž,da vidim situacijo kajti po njem se tud orientiram kdaj je čas za mavrahe.Hja pa čemaževa kremna juha tud ni slaba.

lp
Martin

slavko

Martin, čeprav ne gre za gobe, bi vseeno predlagal, da nam zaupaš recept za čemaževo kremno juho.

Lep pozdrav,
Slavko

klavir

Anica, zakaj bi bile to zadnje marčnice letos? Po mojih izkušnjah je teh gob največ v drugi polovici marca in začetku aprila, ko se jim pridružijo še nekatere v gozdu rastoče zaprtotrosnice. Tudi društven izlet po marčnice je zato zmeraj zadnjo soboto v marcu...

lp

Martin

 ;D
Slavko

Recept je seveda od moje, juha pa je izvrstna

SESTAVINE:
3 krompirji
1 čebula
1 dl sladke smetane (lahko tudi kislo smetano, po želji)
8 dl jušne osnove
dobra pest čemaževih listov (dodajajte po želji)
2 žlici olivnega olja ter žlica masla
sol, poper, muškatni orešček.

POSTOPEK:
Na olju in maslu prepražimo nasekljano čebulo. Ko čebula postekleni, dodamo na kocke narezan krompir in zalijemo z jušno osnovo.
Kuhamo dokler se krompir ne zmehča, nato dodamo smetano in kuhamo še 5 min. Zmiksamo s paličnim mešalnikom in pri tem počasi dodajamo liste čemaža. Na koncu še začinimo s soljo, poprom in muškatnim oreščkom.
(juhe nato ne vremo več, ker čemaž izgubi barvo)
    Postrežemo s popečenimi kruhovimi kockami.

Dober tek
Martin

slavko

Hvala za recept. Bom poskusil.

Lep pozdrav,
Slavko

Ta Pravi Gobar

MARTIN   ;D

KAM NAJ GA GREM NABIRAT, TA ČEMAŽ  ?

BI PROBAL TO JUHCO NAREDITI, SE SLIŠI - MLASK  !!!

SEM Z DRAVSKEGA POLJA - JE ČEMAŽ KJE NA POHORJU  ?

SEM BIL MALO V GOŠAH, NO JA, NEKE ČUDNE ZADEVE, PA ŠE TO PO MALEM ...  SEM PA V NIZKEM ŠTARTU - JURČKI ČAKAJO  !!!!!

LEP POZDRAV VSEM ...

rotor

Par slik, pravkar nabranih gob. Tole so moje prve letos...






https://picasaweb.google.com/112867108532367327532/Marec

PrviProgram

Čemaža imaš kolko hočeš pod Gradom Borl, vidi se iz ceste, če se pelješ proti Zavrču. Če pa že raste pa dvomim, ker mi ga imamo na vikendu in je komaj začel malo ven buckati, tam pa je gozd in senca.

gorenc

Citat od: Martin dne 12 Marec 2015, 15:37
;D
Slavko

Recept je seveda od moje, juha pa je izvrstna

SESTAVINE:
3 krompirji
1 čebula
1 dl sladke smetane (lahko tudi kislo smetano, po želji)
8 dl jušne osnove
dobra pest čemaževih listov (dodajajte po želji)
2 žlici olivnega olja ter žlica masla
sol, poper, muškatni orešček.

POSTOPEK:
Na olju in maslu prepražimo nasekljano čebulo. Ko čebula postekleni, dodamo na kocke narezan krompir in zalijemo z jušno osnovo.
Kuhamo dokler se krompir ne zmehča, nato dodamo smetano in kuhamo še 5 min. Zmiksamo s paličnim mešalnikom in pri tem počasi dodajamo liste čemaža. Na koncu še začinimo s soljo, poprom in muškatnim oreščkom.
(juhe nato ne vremo več, ker čemaž izgubi barvo)
    Postrežemo s popečenimi kruhovimi kockami.

Dober tek
Martin

juha mora biti izvrstna dodal bi edino šćepec zmletih črnih trobent ali pa prahu.

gorenc

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 13 Marec 2015, 17:01
MARTIN   ;D

KAM NAJ GA GREM NABIRAT, TA ČEMAŽ  ?

BI PROBAL TO JUHCO NAREDITI, SE SLIŠI - MLASK  !!!

SEM Z DRAVSKEGA POLJA - JE ČEMAŽ KJE NA POHORJU  ?

SEM BIL MALO V GOŠAH, NO JA, NEKE ČUDNE ZADEVE, PA ŠE TO PO MALEM ...  SEM PA V NIZKEM ŠTARTU - JURČKI ČAKAJO  !!!!!

LEP POZDRAV VSEM ...

Čemaž je že pognal na Pohorju oziroma pod Pohorjem ...sem ga že nabiral ko sem vohljal za mavrahi

frodo

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 13 Marec 2015, 17:01
MARTIN   ;D

KAM NAJ GA GREM NABIRAT, TA ČEMAŽ  ?

BI PROBAL TO JUHCO NAREDITI, SE SLIŠI - MLASK  !!!

SEM Z DRAVSKEGA POLJA - JE ČEMAŽ KJE NA POHORJU  ?

SEM BIL MALO V GOŠAH, NO JA, NEKE ČUDNE ZADEVE, PA ŠE TO PO MALEM ...  SEM PA V NIZKEM ŠTARTU - JURČKI ČAKAJO  !!!!!

LEP POZDRAV VSEM ...


Na Boču kolikor hočeš,....

PrviProgram

"Čemaž je že pognal na Pohorju oziroma pod Pohorjem ...sem ga že nabiral ko sem vohljal za mavrahi" :o

Pohorje je ogromno, a bi lahko dal malo bolj točno lokacijo.

Ta Pravi Gobar

Hvala za vse odgovore, to pa je bilo hitro in informativno ...

... Še malo pa bomo tak ...

klavir

Čemaža bo kmalu neopisljivo veliko tudi ob Muri, skoraj povsod, razen na odsekih za Lendavo. Kadar gremo tja, ga ne vidim. Je pa tudi ob starih strugah Drave, vendar moraš bolj vedeti mesta, ga ni povsod.