Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

pomladmarec

Okolica Krope-nič.

milan

Na sprehodu po lepem vremenu od Areha do Andrejevega doma sva našla tri čvrste žame.gobane,nekaj bisernic,čokatih mušnic in modrik. golobic. Ni veliko,bo pa dovolj za prvo letošnjo rižoto. Sva pa na Andrejevem domu naročeno kavico dobila v stari rdeči džezvi,ki je bila noro dobra,vredna ,da jo vsakdo poskusi.lp milan

boštjan 42

včeraj sem bil na pokljuki ni še nič še kakšen teden

Nagi Bator

Glede na napovedi vremenoslovcev lahko pozabimo na uspesno gobarjenje se vsaj do konca tega meseca.

Martin

 :P
Dokler nebo obilnejšega dežja tud gobe nebodo rastle. Glede na napoved vremena bomo meli letos pozno gobarsko sezono,ki se bo pričela konc avgusta ali še celo začetku septembra in bo trajala vse do zmrzali oz snega.Takšno leto je bilo tud 2009 najbol množična rast je bila iz sredine septemta do konc oktobra tud v višinah nad 1000.mnv,

Pa lep gobarski pozdrav
Martin

Nagi Bator

#290
Ker je gob trenutno bolj malo ali bolje receno nic,
vam bo morda naslednja tehnicna resitev v pomoc pri iskanju.  ;D ;D ;D ;D ::)



http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/gozdarstvo/gozdarski-stroji/drobilci-za-bio-maso/detektor-za-gobe-1288160156.html


romar

u...u...u...čem met

rajc0028

Če zdaj najde jurčke dam 100€, če lisičke dam 50€ sicer pa nič  :D

slavko

Dobra šala. Raje si izposodim psa.

Lep pozdrav,
Slavko

mačka27

Citat od: slavko dne 24 Julij 2013, 10:43
Dobra šala. Raje si izposodim psa.

Lep pozdrav,
Slavko

:D
boljš ideja....

kragulj

Dokaz, da jurčki rastejo je v priponki in bo viden tudi na jutrišnjem in nedeljskem gobarskem prazniku v Žamencih, kamor ste vsi vabljeni. Vzorcev se je kljub suši kar našlo, tako da bo razstava zanimiva...
lp,

p.s.
in zadnja fotka je osinje gnezdo, ki ga že dolgo nisem videl tako v naravi...

mato2

Kragulj samo te pa so iz  haloz.

lp mato2

janko71

Pozdravljeni.Sem nov na tem forumu,prihajam s kapele.Včeraj bil v gozdu in našel le to gobo,mi lahko kdo pove kako se imenuje,užitna ali ne.
LP

janko71

Trenutno pri nas ne raste nič,pred kakšnim mesecem dni pa sem našel te junake.

slavko

janko71 na posnetkih je zelo verjetno temnoškrlatna golobica (Russula fuscorubra), ki je neužitna.

Lep pozdrav,
Slavko