Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

vrtna bučka

Misliš? Jaz v zadnjih dneh nisem veliko nabrala, pripisujem nizkim temperaturam... Ogrelo se bo, vendar je vprašanje kdaj. Če sploh.

bukvan

kako je kaj na osankarici ali tudi sneži.

stajerc

Ogrelo se bo ze ponoci oz. Jutri, tako da bo na najvisjih vrhovih pohorja lahko tudi okrog 10 stopinj. Trenutno je na rogli sicer le +1C a mislim da ker je  ohladitev kratke sape, ne bi smela povzrociti prevec sk9de na gobah  ;) rasti pa bodo po tem dezju po mojem zaceli ajdovci, verjetno vecini najljubsa vrsta gob  :)

PravaBiBa

Današnja bera:






ni bilo veliko, štirje gobani in nekaj borovih glivarjev (letos je očitno rekordno leto za te gobe).

rotor

Današnje popoldanske...po mokrem:












kepa

pri nas pa nizke temparature gob ne motijo

mimimimi

Kepa, če ni skrivnost, na katerem delu naše ljube Slovenije je to?

mm1

rotor, odlične fotke kot vedno

tele golobice so pa ene od mojih najljubših gob

odličen ulov

sany2

Citat od: rotor dne 17 September 2013, 18:37
Današnje popoldanske...po mokrem:













odlične slike, smem vprašat za lokacijo?

frodo

@ sany2

ne pričakuj preveč, večina na tem portalu pač nima izpolnjenega profila(kraj bivanja); ker preprosto ne želijo izdat kje so doma in kje nabirajo gobe, eni so tu gor tudi za to, da se lahko hvalijo kakšni gobarji so, koliko gob naberejo, pač tako je to,...

:o :o :o

rotor

Sany2, jaz z izdajo lokacije nabiranja pač nimam problema. Tisto parkrat na leto nabiranje in slikanje mi ne more bit ovira za izdajo lokacije.
Te, zadnje slike so iz Malih Dol pri Vojniku.

Predhodna serija slik je pa iz Razdelja pri Novi cerkvi.


Gobar88

Lepe slike, veliko jih tudi uziva v fotografiji samih gob in ne hvaljenju na forumu koliko so jih nabrali !!
Mimogrede v petek se vracam z dopusta, kako je kaj stanje na gorickem ? Se se kaj najde ali sem glavno zamudil ? :)

samantha1


sany2

rotor najlepša hvala :)

andy_ql

LP. V halozah gobe še zmeraj rastejo, le na pravo lokacijo je treba... Jaz sem nabiral v okolici Stoperc ter Jelovic, kot vedno na tistih svojih parih kotičkih kjer se vedno kaj najde...







Drug teden pa menda pogledat kakšno je stanje na Pohorju.