Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

kepa

#645
OD DANES




janko

LP

Danes sem našal čas in šel na Janče.
Hosta je zelo zuha a po dveh urah hoda sem našel 2kg jurčkov.
Zanimivo je da drugih gob skoraj ni bilo.

janko

LP

Imam vprašanje.

Zakaj je trosovnica pri gobanu "čudne barve".

Goban je videti lep ...

Prosim za odgovor.

Hvala za odogovor

iti


Emšo trosovnico v bolj sušnih dneh še hitreje prizadane...


andrejlj2

Z mamo sva  v petek nabrala res ogromno jurčkov. To je bil letošnje prvo uspešno nabiranje gob.
Večino sva našla na novem terenu na katerega sva čisto slučajno zavila.

vrtna bučka

andrejlj2 - v katerem koncu slo pa? :-)

slavko

janko, takšne barve je trosovnica, ko je goban star.

Lep pozdrav,
Slavko

anica

 
Vidim, da nisem edina, ki ga pošteno biksam glede dovoljene količine gob. Pred nekaj dnevi sem naletela na "bum", ko lahko
sedeš in nabiraš in nabiraš. Ni mi uspelo vzeti samo 2 kg ostale pa pustiti. O komadih ali kg več ne govorim. Tudi slike si ne
upam pokazat. V glavnem novi rekord. Velike količine jurčkov so samo dokaz, da lepo skrbimo za ta teren oziroma za pravilno
razmnoževanje.

Lp. A.

tomo

Še eden tak, ki nese samo 2 kg gob iz gozda(danes našel eno košaro ok.šumika in eno ok.klopnega vrha),tehtnice nisem imel zraven,mislim pa da nisem presegel dovoljene količine ha,ha,ha :).Gobarjev je bilo pa res ogromno,sem jih srečal kakih 10 v gozdu,avtomobili pa vsakih 30m.Je pa gob za vse dovolj.

janko

LP

Hvala Slavko in ITI za odgovor.

Lep deževen dan želim vsem.

slavko

Želje so upravičene, saj si gobarji želimo deževnih dni, ker verjamemo v star slovenski pregovor, "...raste kot gobe po dežju". Čeprav deževni dnevi niso najlepši, vemo, da po dežju posije sonček. Deževje v tem tednu (napovedujeo ga za 3 dni) bo vzpodbudilo rast gob in verjamem, da bo na forumu čedalje več dokazov najrazličnejših najdb.

Lep pozdrav,
Slavko

janko71

Tudi danes se je kljub dežju nekaj našlo.
lp

supersonic

tut sam potrjujem da gobe definitivno so tako v dolini kot na 1000+, sicer lih parih kosar se nisem ven nesel, ampak sem jih zadnjic nasel 1,5kg kar je za moje standarde kar veliko:) (ponavad najdem 2-3 ;D

andrejlj2


andy_ql

LP. Tudi jaz sem se pravkar vrnil iz gozda, namreč na prvi turi sem izgubil telefon( na srečo star...), ko pa sem šel nazaj da bi našel telefon, pa mi je na rezervnem telefonu s katerim sem mislil pozvoniti na izgubljen telefon šla baterija... V glavnem smešno... PA sem se raje odločil še malo po gozdu... Vsaj to je bilo uspešno :)

Teren: Haloze, okolica Stoperc/Jelovic