Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

anica

 
Nekaj spominov z današnjega uživanja na severu Goričkega. V soboto sem na istem terenu našla precej poletnih gobanov, danes so pa jurčki
veliko bolj podobni jesenskim - tudi po kvaliteti. Pognale so tudi marele in kralj. mušnice - katere sem pobrala izruvane.

Martin čestitke - končno ....

LP A.

vrtna bučka

Wow, krasna bera... Pa vendarle, kaj niso tudi karželni vmes? Jaz jih vedno skrijem (pokrijem z listjem npr.), da jih drugi ne potrgajo. Tako v našem gozdu na točno določenem mestu vsa leta, desetletja pravzapar, rastejo...

strastengobar

#542
Anica čestitke za bero!

V kateri okolici gobariš? Jaz sem gobaril prejšni petek v okolici Sela in Mačkovec pa čista nula.. No bo treba spet iti pogledat :)
Tole pa so včerajšni jurčki :)




lp

janko71

Pozdravljeni! Pri nas še nič jurčkov,našel le tole.
LP

mattyy

Bravo vsem.  :o V četrtek skočim na Pohorje.

Martin, keri del Pohorja si nabiral, če ni skrivnost?  ;)

kepica

To pa je bila včeraj moja bera (21 lepih, črvstih jurčkov) v 1h in pol. Škoda da nisem imel več časa...:-) Je pa gozd res zelo suh, tako da me preseneča da gobice rastejo. :-)

Škoda da jih nisem slikal v naravnem okolju...so še lepši videt.

vrtna bučka

kepica - v katerem delu slo so pa bili nabrani?

andy_ql

#547
Lep pozdrav. Pravkar sem se vrnil iz Haloz, 97% gozda še vedno ni sledu o gobah, vendar pa sem na mojo srečo naletel na malo območje, pokrito z jurčki( max 30m2)... Našel sem tudi 3 karžlje, 1 velikega ter 2 čisto majhna, tudi jaz sem pokril oba mlada primera z listjem... Upajmo da naslednji teden tudi Haloze "zalaufajo"...

http://shrani.najdi.si/?1d/hj/3aLah3Zi/img7308.jpg

http://shrani.najdi.si/?2l/6w/4fpuoAAT/1/img7321.jpg

vrtna bučka

Počasi začenjam dobivati občutek, da bo letošnja sezona bolj slaba. Luna gor ali dol, megla gor ali dol, ni dežja... Vremenske napovedi so pa tudi bolj slabe...
Tudi če se začne gobarska sezona v malo večjem razmahu čez 2 tedna recimo, vprašanje kako nizka bo temperatura zjutraj. Pri nas je redno samo 10 stopinj že sedaj. Pri 4ih stopinjah pa gobe gredo v večini v "hibernacijo"...

kepica

Citat od: vrtna bučka dne 03 September 2013, 10:11
kepica - v katerem delu slo so pa bili nabrani?

kozjak.

Danes grem v haloze, pa da vidim kakšno je stanje malo nižje.

Ta Pravi Gobar

Sem ravno prišel s Pohorja - Areh in okolica. Niti ene gobe, kje kak jurček. Tudi gobarjev nobenih, nobenega avta ob cesti. Prraaaazzznnnoooo .....

Martin

 ;D

Bravo vsem za lepe najdbe
Anica res dobra bera ni kaj

Mattyy
moji tereni so od šumika do klopnega vrha ni skrivnost.
No dans sem pa gobaril na novem terenu lokaciji ,ki sem ga lani odkril in lani gob res obilo danes suhi gozd kot poper našel sem le enega orjaka ki pa se je pokril z mahom, da ga nebi sonce izsušilo .

Velikokrat sem že omenil luna gor dol samo dež požene gobe iz tal- hja če nebo dežja si letos nebom mogo niti za ozimnico gob nabrat jih sproti pojemo

LP
MARTIN

dejankot

Pozdravljeni,tudi na Dolenjskem se počasi prebuja(okolica Roba na Dolenjskem) nekaj jurčkov in nekaj lisičk
Lp. Dejani.si/t/3A/C5/4clX2WmZ/slika0288.jpg[/img][/url]

dejankot


slavko

janko71, našli ste eno od neužitnih vrst golobic, smrdljivo golobico (Russula foetidum) ali mandljevo golobico (Russula laurocerasi).

Lep pozdrav,
Slavko