Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko71

Pozdravljeni!
Danes bil v gozdu,našel nekaj gob,jurčkov še ne.Mi lahko kdo napiše katera vrsta so in če so užitni.
prve tri slike so od iste gobe.
lp

slavko

Od zgoraj navzdol:
- na prvih treh posnetkih je polsteni goban (Boletus subtomentosus), užiten,
- zaviti širokolistar (Xerula radicata), užiten,
- ena od črnilovk (Parasola); verjetno plišasta črnilovka (Parasola plicatilis), neužitna,
- verjetno kostanjasti goban (Boletus badius), pogojno užiten (pred uporabo ga je treba termično obdelati).

Lep pozdrav,
Slavko

Lukap8

Citat od: beko.star dne 29 Avgust 2013, 01:25
Pozdravljeni,

Najprej en lep pozdrav iz Poljanske doline...
nisem še zasledil da bi kdo poročal kako je na tem koncu,
zato sem prevaril stanje kar sam... :P

Danes sem gobaril na nadmorski višini med 400 in 900 metri (pod Blegošem)
in nabral sem osem majhnih Jesenskih gobanov. Izgleda da se
prava sezona počasi začenja :) Tudi v okolici Železnikov in pa Žirov
so prvi jurčki že pokukali iz zemlje!

Veliko sreče pri nabiranju!

Lp
Blaž :)


Živjo Blaž!

Jaz sem iz Gorenje vasi nekaj je objav no ne tukaj. Njaveč jih je pod temo gobarjenje na škofjeloškem. No drugače pa jaz pišem kar tule.. Bova šla skup na eno turo po Žir. vrhu al pa kjer ti hočeš..

l.p
Luka Prezelj

MihaJozelj

Lep pozdrav.

Danes nabiral v okolici Cerknice (notranjska). O jurčkih ne duha ne sluha.
Nabral pa 2 turka in par brezovk.
Počasi se začenja :)


dr.boletus

  Včeraj sem se spotoma zapeljal do mojih terenov . Takoj nad parkingom sem dobil na 2 mestih ( sončna pot ) 7 lepih jurčkov ( 600 n.v . )
 V naslednjih 20 minutah ( drugače 3-4 dobre lokacije ) nisem videl nobene gobe več ( ciljal sem na lisičke in mogoče marele )
 Na koncu sem ugotovil , da sem imel srečo že na samem začetku .
 Drugače pa po 10 . 9 . ( na odprtih legah in poteh ) , okoli 15 . 9 . po sončnih robovih in jasah , pozneje pa v smrekah .
 Nimam slabega občutka za jesensko sezono .

Ljubljančan

Pozdravljeni!
Po dolgem času sem se tudi sam odločil, da se registriram na to spletno stran, ker bi rad z vsemi vami delil informacije o nabiranju gob. Vašo spletno stran obiskujem že dobro leto, priznam,  v preteklosti predvsem zaradi informacij. Nekaj člankov na forumu me je vzpodbudilo, da se tudi sam prijavim in delim informacije z vami. Iz prve roke roke lahko sporočam, da jurčkov in lisičk na področju LJ- smer Dobrova-Polhov Gradec še vedno ni :-(
Včeraj sem bil že tretjič v gozdu ta mesec, pa o gobah ne duha, ne sluha(tudi strupenih ni). Upam, da se bo kmalu začelo.......
Lp, Boštjan

bukvan

Pozdravljeni,
je bil kdo kaj v haložkih gozdovih?

mato2

Lep pozdrav jaz sem biu danes v okolici Žetal in ni nič razen par neužitnih gobanov.

lp mato

PanterLIV

ali je že kdo šel pogledat kaj na pohorje..višina 800-1000m?
lp

Gobar88

Bil danes na goričkem, in sem našel kar nekaj lepih jurčkov :)
pa naj rajši slike povedo svoje ;)









Končni rezultat :



Leon

Zdravo
Danes sem šel pogledat na travnik kjer rastejo travniški kukmaki- bil sem kr malo presenečen, nabral sem jih celo košaro. To dejansko pomeni, da se počasi začenja rast tudi ostalih gob.

Lp Leon

Leon

Rabim pomoč, ker mi slike ne gre naložit. Ko pošljem, mi napiše "You already submitted this post! You might have accidently double clicked, or tried to refresh." Poskusil se tudi zmanjšati pa vseeno ni šlo.

mattyy

Gobar88, vsaka ti čast. Pridem v nedeljo malo v vaše konce, upam da si mi pustil kakšnega jurčka.  ;)

Gregor

Citat od: Leon dne 29 Avgust 2013, 23:37
Rabim pomoč, ker mi slike ne gre naložit. Ko pošljem, mi napiše "You already submitted this post! You might have accidently double clicked, or tried to refresh." Poskusil se tudi zmanjšati pa vseeno ni šlo.
Leon, nisem siguren kaj je narobe.
Mogoce poizkusi naloziti slike na externo stran, recimo http://www.slikomat.com ali http://shrani.najdi.si/?

Martin

 :P
Čestitke gobar88 ;D

A je gdo bil kaj na pohorju smer klopni vrh šumik ali pa ribnica ima gdo kakšno informacijo ?Imam namen spet v nedeljo it v akcijo,z upanjem da bo kaj za v košaro dat od gob mislim ,ne pločevinke od drugih gobarjev :police:

lp
Martin