Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

fotogobar

 :) :) :)

mattyy

Pozdravljeni

Lepe fotografije. Tudi jaz imam pol profesionalno fotogravsko opremo in že dolgo razmišljam, da bi si jo zraven v šumo vzel. Samo si vedno premislim.  ;)

Je bil kdo danes na Pohorju?

fotogobar

vem, je potrebno kar nekaj volje, ko vidiš, da je okoli tebe polno gobarjev, ti pa se s fotoaparatom posvečaš eni lepotički ali lepotcu tudi pol ure ali več, da narediš pravo fotko - tačas ti drugi veselo oberejo terene,
ampak saj veš, več kot potrebuješ tako ali tako nima smisla vzeti, v slikovnem arhivu je pa večna in vedno lahko obujam spomine  :) :) :)

Martin

 ;D

pozdrav vsem in čestitke za najdbe .

Dans sem gobaril na 300.mnv pr men doma samo listnat gozd. Gobe so zelo kvalitetne nič požrte od polžev in trde prave za vkis našel sem tud kozjenoge mesnatovce.

Jutri pa grem na 600.mnv smer ribnica  :P

Lp
Martin

fotogobar

ravnokar sta se mimo okna sprehodila soseda iz vasi in tovorila vsak zvrhano košaro in še polno polivinilasto  :police: vrečko jurčkov  :o,
samo upam lahko, da jih z enako vnemu tudi konzumirajo  :)

bezen

zanima me katera goba je to
je zelo puhla in nič črviva zdravo puhla

nivesp


zanima me katera goba je to
je zelo puhla in nič črviva zdravo puhla


Pozdravljen, se hecaš ali misliš resno, če dobro vidim je to jurček

bezen

Pozdravljen, se hecaš ali misliš resno, če dobro vidim je to jurček
[/quote]

ne zanima me zato vprašam
to je današnja berba  gobi ki sta označeni z rdečimi pikami sta mi
vprašlivi za eno sem se že odločo da jo odložim nazaj v gozd druga je v
zgornjem postu


nivesp

Jernej, jaz tudi žvižgam v gozdu, toda samo takrat ko najdem jurčka, če jih je več potem zažvižgam večkrat odvisno od števila in velikosti, to je moj razpoznavni znak ko nabiram v družbi da so takoj seznanjeni z stanjem na terenu.Lp Nives

Danes spet nekaj lepih slikic, čestitke

Bazen, tisto ne nosi v gozd raje prinesi meni, saj so lepi čistokrvni jurčki

bezen

Bazen, tisto ne nosi v gozd raje prinesi meni, saj so lepi čistokrvni jurčki

ta mali ziher ni jurček ker ma spodi drugačno trosovnica ga je draga ze odprla gor
oni pa mi je malo vprašliv

nivesp

Bazen, nobene škode ne bo če teh gob ne boš užival,vendar po sliki sodeč imaš še zraven dežnika, ki je spran od dežja. Raje ne uživaj gob, če jih ne poznaš zakaj bi si delal skrbi, če to ni potrebno. Mogoče ti bo še gospod Slavko kaj napisal. Lp

slavko

bezen, tista s piko je ena od koprenk (Cortinarius). Na posnetku so vidne majhne nitke, ki povezujejo bet s klobukom, kar je značilno za koprenke.

Lep pozdrav,
Slavko

počasna

Citat od: mattyy dne 01 Oktober 2013, 10:04
Pozdravljeni
Je bil kdo danes na Pohorju?

Jaz, a le do 3-kotne jase. Srečala dve polni košari  :o
Meni je uspelo najti petnajst jurčkov ... dovolj je, saj v zmrzovalniku ni več prostora  ;D
Tudi nekaj kostanjev je že padlo.


frodo

Citat od: nivesp dne 01 Oktober 2013, 13:57
Jernej, jaz tudi žvižgam v gozdu, toda samo takrat ko najdem jurčka, če jih je več potem zažvižgam večkrat odvisno od števila in velikosti, to je moj razpoznavni znak ko nabiram v družbi da so takoj seznanjeni z stanjem na terenu.Lp Nives

Danes spet nekaj lepih slikic, čestitke

Bazen, tisto ne nosi v gozd raje prinesi meni, saj so lepi čistokrvni jurčki

Ne svetuj mu, če nisi sigurna da je goba užitna in to ni jurček!!

bezen

Sma z drago še šla na sprehod z psom pa eto


pa za eno pomoč bi proso ime in če je za v lonec