Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lemedis

Odpiram novo temo za gobarjenje v letu 2012. Upajmo, da nas čaka bogata sezona.

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

kripta

začetek sezone je kar obetaven  ;D :D

as

Vsaj s tole, ne bomo imeli problemov, kako jo pripraviti, shraniti, vložiti...

murrober

haha

včeraj na sprehodu s tamalo po gozdu. pa sva našla nekat takih gob. zgledale so kar sveže, sicer pa je bilo tudi tako vreme. a mi lahko kdo determinira to gobo. hvala
lp
robert m.

slavko

Goba nekoliko spominja na bledi luskinar (Pholiota lenta), neužiten. Lahko pa je tudi bleda oblika opečnate žveplenjače (Hypholoma sublateritium), pogojno užitna, zaradi obilnega veluma.

Lep pozdrav,
Slavko

golobaj-milan

Danes sem se potikal po domačem koncu in našel te gobe!

kragulj

Pri včerajšnjem gobarjenju ob strugi reke Drave...
lp,
Ivan

Martin

 ???
Pozdravljeni v novem gobarskem letu .
Luka upam ,da ne boš potem zbrisal te teme sredi sezone kot je storil to lani (ne spomnim se imena).

Upajmo na dobro sezono z veliko veliko dežja, a žal letos ni nič snega in nevem ali bo to dobro za rast gob sneg bi po moje moral bit.

V glavnem jaz se že neizmerno veselim pričetek sezone. ;D Pohvale vsem,ki ste v tem času najdli različne gobe in super,da ste jih slikali in dali na forum tako je forum dost zanimivejši in pa tud poučn .

lp
Martin

Lemedis

Martin ni bojazni za to temo. Tudi sam sem bil zelo žalosten, ko je bila izbrisana prejšnja (1.del). Tako, da ne ta ne katera druga vsekakor ne bo izbrisana. Sedaj na srečo to tudi ni več možno! Vse dobro,
lp Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

kragulj

Zanima me, če kdo pozna katero lokacijo kjer rastejo telohi?
lp,

Lemedis

Kragulj : Ne vem kateri teloh imaš konkretno v mislih saj jih pri nas raste kar 5 vrst samoniklo. Če si mislil črni teloh (helleborus niger), ki je tudi najbolj poznan za tega vem, da raste na Konjiški Gori precej ga je tudi na osojni strani Boča. Za razliko od ostalih treh rasteta črni in blagodišeči teloh povsod po Sloveniji. Skratka rad ima apnenec, najdeš ga pa lahko od nižine do cca 2000m na kakšnih kamnitih pobočjih ali svetlih gozdovih.
Pri nas v okolici Ptuja ga sam še nisem videl a morda kdo pozna kakšno bližje rastišče.
lp,
Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

jernej

Treba je omenit tudi, da je celoten rod teloh pri nas zavarovan. Po uredbi o zavarovanih prostoživečih rastlinskih vrstah imajo telohi oznako O0, kar pomeni, da je dovoljeno nabiranje nadzemnih delov rastline, razen semen in plodov. Upoštevajmo zgornje in zmerno, le za osebne namene, nabirajmo telohe!

jernej

Se opravičuje! telohi v uredbi seveda nimajo takšne oznake O0 , pač pa je oznaka O0  :D

Martin

 ;)
pozdravljeni
Včeraj sem v svojem gozdu spravljal drva in naletel na štorovke. A ni mi jasno, če so te zrastle zdaj v zimskem času al so se od jeseni tak obdržale? No čist sveže niso bile a na datum kar dobro ohranjene.
Je  možno ,da  so zrastle pred kratkim?

Kragulj kaj boš z telohi ???

pa lep pozdrav
Martin

slavko

Gobe iz prejšnjega leta so običajno črne kot oglje. To je posledica vrste zmrzali in odjug.

Gobe na sliki ne kažejo takih znakov. Zato mislim, da so letošnje. Zdi se mi, da ste našli nekoliko bolj zajetne navadne žveplenjače (Hypholoma fasciculare), ki so strupene.

Lep pozdrav,
Slavko