gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lemedis

Se strinjam z Slavkotovim opozorilom, da je treba biti previden. Tudi sam nisem mislil, da poberem kar vse kar raste - pač pa z določeno mero previdnosti in seveda opazovanjem. Tudi živila, ki jih imamo doma v hladilniku lahko napadejo plesni in če znamo pred vsako uporabo ta živila pregledati se nimamo česa bati. Tudi pri sivkah je tako.

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

klavir

Hehe, potem imam pa jaz želodec res kot smetnjak - vse prebavi (razen zelene mušnice, seveda ;)). - Namreč, snežke, ki sem jih nabral v zadnjih dveh tednih zlasti na Goričkem, so imele velikokrat rožnate lise na lističih, zlasti večji primerki, nisem pa vedel, zakaj. No, sicer so čisto dobro zgledale, to je tudi moj kriterij, da poberem neko gobo...

kragulj

Pozdravljeni,

še verjetno letošnje zadnje potepanje po gozdovih. Zimskih kolobarnic je bilo še kar nekaj, vendar jih je veter zelo izušil, zato je bilo potrebno izbirati samo čvrste...
lp,

Borgia

Pri men se še kar najde zimskih kolobarnic  :)


Grega

Danes sem na 20 minutnem sprehodu po gozdu našel borovega glivca. Zgleda se sezona še zmeraj ni popolnoma zaklučila. Je pa napoved za prihodne dni ne tako obetavna!

Lep pozdrav,
Gregor

kragulj

Pozdravljeni,
nekaj fotk z današnjega gobarjenja. Vesel Božič in srečno 2012.
Ivan

Martin

 ;)
pozdrav
Kragulj zanimive fotke lepa narava, a jaz pogrešam sneg upam ,da ga bo še kaj padlo.

Tud jaz želim vsem srečno in dobro gobarsko sezono 2012.

Lp
Martin

jevnac12

Pridružujem se Martinu in tudi jaz želim vam v družini ter seveda spletnim sopotnikom - vse najboljše.

Nace