Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

msimerus

Živijo

včeraj sem šel z svojim štirikolesnikom malo na potep po Jelovici...prečekiral vse gozne ceste in ko me je že zaneslo na Bohinjsko stren sem jo mahnil še na Pokljuko pregledat poznane gobarske lokacije :)

Gob polno, sploh na Jelovici ampak jurčka sem našel samo enega na Pokljuki. Je pa kar nekaj rdečih mušnic in ni hudič da pridejo tudi jurčki na vrsto.
Imam občutek da bo moja jutri ostala brez avta...Pokljuka vabi !!!!

Par slik za pokušino

LP Miran

msimerus

slike

rotor


Martin

 ;)
Nives
z kozjenogimi mesnatovci jaz delam vse enako kot z jurčki vlažem, poham, pečem v ponvi rižote, omake skratka vse. Najbolši so pa mi vloženi v kis.

Lp
Martin

PrviProgram

Bil danes na Pohorju, višina okoli 450 do 550 m. Zelo slabo, našel sem samo lisičke, kar precej jih je še, dve zaprti mareli in enega malega jurčka.Ostalih gob se ni, me pa čudi, da letos še ni žametnih gobanov in golobic kar je za terene, ki jih jaz poznam nenormalno. Morda pa še bo, pustimo se presenetiti.

Ta Pravi Gobar

#770
PrviProgram...

So tvoji placi mogoče okoli LD Hoče - Hoška koča - desno, malo gor - dol, cesta Pivola - Bellevue ?  Tam sem jih jaz tudi nabiral - včasih.

No, ti placi so zadnja leta katastrofa, pa stalno neki gobarji tam raubajo, phe ...

ROTOR, FOTOGRAFIJE  1 - A, MEGA, VSAKA ČAST  !  JIH IMAM PAR ŽE ZA OZADJE NA RAČUNALNIKU.

Lp,  TPG

bobo72

Lepe fotografije. Rotor, kateri fotoaparat uporabljaš?

lp

PrviProgram

"Ta Pravi Gobar" ne, ni tam, je pa precej blizu, višina pa je tudi tu nekje. Drugače pa okoli Tinčkove koče, samo sedaj je tam že preveč gpbarjev, tako, da letos še tja nisem šel.

rotor

Citat od: bobo72 dne 30 September 2014, 08:25
Lepe fotografije. Rotor, kateri fotoaparat uporabljaš?

lp

Hvala, hvala...za pohvale :)

Slikam s temle aparatom:



(konkretno tale serija slik)

Včasih vzamem v gozd Nikona. Sta pa oba aparata "trotlziher" serije  :D


Ta Pravi Gobar

#774
Bil danes za šalo na Arehu in malo po okolici.  

Suho !   ???

Ne morem verjet, vse gobe posušene od vetra in kar toplo.  Se pozna, ko zadnje dni po radiu pravi :  Temperature zjutraj ob 7. uri Maribor 7 stopinj, Rogla 11.

Pa še polno listja po tleh.  Pa nobenega gobarja nikjer.

Jurčka niti spomina kje šele kak stari.  Polno suhih ježkov, Sirovke tudi vse izginile.  Par starih lisičk...  Pa košuto sem srečal na 10 m, se je reva ful prestrašila.

Se ne splača hodit, vam vsem prišparam bencin.  No ja, mogoče samo tak na turo, gobe pozabite tam zgoraj nad  1000 metri.

Na fotografijah žalost, ki sem jo gledal.

Phe...   :(

Lp,  TPG

alenkam1984

Lep pozdrav.

Z možem sva ob 17 :00 po službi odšla samo na sprehod v naš bližnji gozd. In..... rastejo jurčki. Tisti pravi, temni in nič črvivi. Žal nisem naredila nobene fotke saj sem vse kupaj podarila mami, da nam jutri pripravi in nas povabi na kosilo.

Našla sva še dedeke, štorovke in par lisičk.


Lp


Alenka

Ta Pravi Gobar

Bog vedi kje je ta vaš bližnji gozd, Primorska - Dolenjska ?  ... pa na kateri višini  10 m -  1800 m  ?   

Pa še fotke ni nobene ?

Lp,.  TPG

mušnica3

Morda pa Gorenjska??? ;)..... Tudi jaz bi rada vedela... ???
Lep pozdrav,
mušnica3

Kamerat

Včeraj sem bil na Jelovici in po 6 urah iskanja našel 1 črvivega jurčka. Tako, da gospa Alenka verjetno ni z Gorenjske.

lpD

alenkam1984

Na območju Šentilja sva nabirala.


Lp

A.