Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

marelar

Lep pozdrav!

Gobe na gorenjskem rastejo kot nore, danes zopet s kupom polna košara

nivesp

POZDRAVLJENI, gorenjska je velika, kje. LP NIVES

dverbnik

Eto jelovica- danes zjutraj in popoldne doma

Gobar88

Nobenega gobarja v prekmurju ?  :laugh:

Martin

 ;)
pozdrav vsem
Vceri sva z mojo gobarila na pohorju moje terene in še višje.Gobe mraz sploh ne moti pri -5 stopinjah C sva nabrala veliko gobanov.
Gobarila sca 6h.

lp
Martin

:o

Martin

 ;D :o

PravaBiBa

Citat od: Martin dne 19 September 2013, 18:41
;)
pozdrav vsem
Vceri sva z mojo gobarila na pohorju moje terene in še višje.Gobe mraz sploh ne moti pri -5 stopinjah C sva nabrala veliko gobanov.
Gobarila sca 6h.

lp
Martin

:o
Približna nadmorska?

frodo

Martin, vsekakor zelo lepe gobe, pa še kar veliko jih imaš, res da si jih dolgo nabiral, na koncu pa je vseeno užitek, trud pa pozabljen in poplačan.

alenka29

Pozdravljeni!

Sem nova tukaj, a redno prebiram forum. Danes sem se odločila registrirati in z vami deliti današnji dogodek v gozdu... Ena stara nepoučena babnica je z GRABLJAMI praskala po gozdu in odstranjevala listje. Nov način zbiranja jurčkov očitno. Šok. Nisem imela telefona zraven, da bi jo slikala, niti na videz je ne poznam.
Eni ljudje so očitno postali več kot požrešni...
Volja, da še sploh grem v ta gozd v katerega zahajam že leta, me je danes minila...


lp

kepa

Mimimi gobe nabiram v Prlekiji. Za mene je to Goričko in Pohorje obenem.Opažam namreč, da tukaj gobe vedno začno rasti prej kot v omenjenih krajih. Je pa res, da je gobarjev tudi tukaj dosti in ne nejdejo se takšni "lepotci " kot na Goričkem ali npr. na Pohorju( ali pa jih jaz ne najdem).
Pa vsem obilo užitkov v tej prelepi jeseni. :) ;)

Martin

 ;)

višina je 1100-1300.mnv. Ja splačalo se je trudit po strminah naj omenim ,da tam kjer sva gobarila sva srečala sam dva gobarja hja .

strastengobar

kepa se strinjam, gobarima predvidevam na podobnih ali če ne celo istih lokacijah. In je gobarjev ko listja na drevesu. Še popoldan je poln gozd. Tako, da kaki lepotci glih ne utegnejo zrasti. No včasih če je kako mesto kamor še noben ni stopil zadnjih par dni. En primer nabrano 12.september nisem prej utegnil gor dati. :)


PravaBiBa

Citat od: alenka29 dne 19 September 2013, 20:46
Pozdravljeni!

Sem nova tukaj, a redno prebiram forum. Danes sem se odločila registrirati in z vami deliti današnji dogodek v gozdu... Ena stara nepoučena babnica je z GRABLJAMI praskala po gozdu in odstranjevala listje. Nov način zbiranja jurčkov očitno. Šok. Nisem imela telefona zraven, da bi jo slikala, niti na videz je ne poznam.
Eni ljudje so očitno postali več kot požrešni...
Volja, da še sploh grem v ta gozd v katerega zahajam že leta, me je danes minila...


lp


Grabljenje listja v gozdu ni neobičajno. Kmetje ga uporabljajo za nastelj oz steljo živalim.

lp

PravaBiBa

Citat od: Martin dne 19 September 2013, 21:13
;)

višina je 1100-1300.mnv. Ja splačalo se je trudit po strminah naj omenim ,da tam kjer sva gobarila sva srečala sam dva gobarja hja .

Hvala za odgovor. Bom šla na moje place malo preverit.

lp

lukar

Na dolenjskem v okolici Grosuplja tudi rastejo.
Ve kdo kak je kaj po Kozjaku? Jaz sem biu dans dokaj nizko, tam do 400nm pa ni blo nič.

Lp, Luka