Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

snežka

Pozdravljeni!

Kragulj, čestitam!
Kje se najdejo te prelepe marčevke? V nižinskem gozdu ali kje višje na Pohorju?
Lep pozdrav, v upanju na dež!
Snežka

kragulj

Snežka pozdravljena,

te gobe rastejo na enakih rastiščih, kot gobe, ki imajo enako ime kot ti (snežke), vendar so pod listjem, tako, da pri tako skromni rasti kot je sedaj, moraš imeti kar srečo, da jih najdeš.
lp,

speedy25

evo pa so prvi mavrahi pognali


kragulj

Z današnjega Velikonočnega gobarjenja....
lp,

klavir

Naj še sam dodam nekaj sličic z gobarjenj v zadnjih treh tednih. Zaradi suše je bilo seveda precej manj teh gozdnih darov, a vendar se je dalo nekaj najti.


marčnice z Goričkega, 24. marec




hrčkovci v ponvi za pečenje - slastna malica s kruhom in regratom...


češki hrčkovci, 30. marec, najdeni v lokah ob Dravi




marčnice, 31. marec, Goričko


hrčkovci, pripravljeni za sušenje...njam

lp





kragulj

Bravo..., lepa bera za te "suhe" čase.
lp,

Martin

 ;D
Pozdravljeni vsi gobarji
Vidim ,da ste že našli lepe mavrahe,hrčkovce in vse ostalo super me veseli. Tud pri nas je znanka našla lepe majhne mavrahe, sam pa grem jutri v gozd. Do zdaj nisem mel prav časa zdaj pa mam dva tedna dopust tak ,da bo časa za v gošo.
Pa tud dežja je kr padlo.

Klavir kaj te hrčkovce sam popečeš al kako? Pa kaj jih z beti vred pripraviš mi smo vedno sam glave jemali.

Lp
Martin


matjazz

Čestitke, zelo lepe najdbe.

Pa vendar, raje kot popečt, pustiti rast, saj je dovolj tudi nezaščitenih gob.
Obilo sreče tudi v prihodnje.

klavir

Citat od: Martin dne 08 April 2012, 18:55
;D


Klavir kaj te hrčkovce sam popečeš al kako? Pa kaj jih z beti vred pripraviš mi smo vedno sam glave jemali.

Lp
Martin



Nikakor samo tako, lahko se pripravijo na vse načine. Najboljši so sušeni. Kot smrčki, ki bodo sedaj...

Mislim pa, da bi bilo zelo škoda bete zavreči, pri odrasli gobi predstavlja ta večino trosnjaka, okus pa je enak... Res pa je, da so te gobe po novem zaščitene, kot je čisto pravilno povedal Matjaž - zato bomo odslej morali pač čakati na "dovoljene" smrčke...

lp

matjazz


Lemedis

Tudi sam dodajam sliko prve bere užitnih smrčkov, mavrahov (morchella esculenta). Najde se tudi precej škrlatnih čašic (sarcoscypha coccinea) ter par primerkov rane njivnice (agrocybe praecox).


lp, Luka


Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

schmex

Čudovita bera! Če ni skrivnost, kje so bili nabrani? Sam sem danes srečo poskusil ob reki Sori pa ni videti še nobenih znakov.

Lemedis

schmex : Nabrani so bili ob reki Dravi kjer poskusim srečo vsakič v drugi obrečni loki od Maribora proti Ptuju in naprej do grada Borl. Te iz slike so pa iz območja Zlatoličja.
lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Martin

 ;D ;)

Pozdravljeni vidim ,da je vsak od vas našel prav lepe gobe res super no tud jaz sem včeraj poskusil srečo  in šel v gozd. Našel sem sedem lepih mavrahov (veselje nepopisno ;D) :angel: In s to najdbo se je za mene uradno začela letošnja gobarska sezona :police:.Super, mislim da bo letos kar nekaj gobic.

Glede dežja kaže v aprilu kar dobro. V gozd za mavrahi grem spet v četrtek ali petek ,iskat grem nove štatle teh gobic a jih je zelo težko najd ,če ne poznašp terena.

Klavir hvala za koristno informacijo. No jaz sem te gobe nabiral tako ,da sem že v gozdu odrezal sam glavo. Nisem pa vedo ,da so zaščitene seveda če je tako jih je treba pustit in za malico nabrat druge gobe

Vsem gobarjem želim veliko gobarskih užitkov in ne pozabit narava je edinstvena zato jo je treba čuvat

LP
Martin

schmex

Martin, zaščiteni so le hrčkovci in smrčkovci, smrčki se mi zdi da niso, torej je tvoja bera ok :)
Danes sem tudi sam našel nekaj primerkov ob reki Savi. So še majhni, zato sem jih pustil zrasti in jih grem ponovno obiskat čez dva dneva.