Determiniranje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Na posnetku je gabrov ded (Leccinum pseudoscabrum), ki je užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

klincpagobe

#541
Mene pa zanima katera goba je tole, ker jih je res veliko. hvala

slavko

klincpagobe #538, gobanoob #536, na posnetkih so rdečeče zelenolistke (Chlorophyllum rachodes), ki je užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Pikapolonica1 #537, jesenski goban (Boletus edulis) užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Olivin #535, na prvih treh posnetkih od zgoraj navzdol je žametasti goban (Boletus erythropus), ki je pogojno užitna vrsta gobe, prav tako kot rdečkasta trhlenka (Tricholomopsis rutilans) na spodnjih treh posnetkih.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

thinkblue #534, na posnetkih so koprenke (Cortinarius), ki ne sodio v lonec.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

klincpagobe #541, na posnetku je kostanjasti goban (Boletus badius), ki je užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

thinkblue

Slavko še to bi prosil saj so me res fascinirale ;)




sistemc

#548
Spoštovani,

Danes sem v Kočevskem rogu naletel na gobe, ki jih v življenju še nisem videl. Srce mi ni dalo, ker so preprosto čudovitega izgleda, da bi jih utrgal ali prerezal za lažjo determinacijo. Najbližja goba na fotografiji ima klobuk premera 14 centimetrov. Prosim za determinacijo.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko



V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

Lojze07

Thinkblue - najbrž si našel tole: http://www.gobe.si/Gobe/OudemansiellaMucida

Počakaj pa na g. Slavka...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Pozdravljen sistemc, najbrž si naletel na katerega od luskinarjev, morda tegale: http://www.gobe.si/Gobe/PholiotaSquarrosa

Me pa zanima, kje lahko nabavimo košare, za katere si pred dnevi "prilimal" fotko?

Vse dobro.

LP

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

slavko

Lojze07 #549 imate prav. Tthinkblue #543 je našel to vrsto gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Lojze07 #550 imate prav. Sistemc #548 je našel to vrsto gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

romar

Zdravo. Tudi jaz sem danes v gozdu našel lepe bele gobice, ki rastejo na drevesu.
Zna biti, da so iste kot jih je našel "thinkblue" pod postom #548

Poleg tega pa sem v gozdu našel na kupe teh gobanov.
Imam občutek, da bi to moral biti Kraljevi goban. Ki mislim, da je na rdečem seznamu zaščitenih gob.
Če je to res kraljevi goban, me preseneča zakaj je zaščiten, saj sta v mojih koncih vsaj dve rastišči teh gob, kjer jih je na tone.

lp, marko

sistemc

Spoštovani Lojze07 in Slavko,

Iskrena hvala za determinacijo in potrditev determinacije. To gobo, ta prizor, bom za večno ohranil v spominu.

Z odličnim spoštovanjem,

Janko



V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.