Prosim za indetifikacijo gob

Začel/a maja, 16 Oktober 2008, 20:29

Prejšnja tema - Naslednja tema

maja

Sem pregledala ves seznam na gobe.si in se ne morem odločit kaj bi naj to bilo...najdena je bila ob nabiranju kostanjev na Pohorju.

LP in hvala,

maja


simonapače

Sicer nisem strokovnjak, ampak meni izgleda kot mraznica (mi ji rečemo kar mrzla štorovka:-). Zdaj točno katera je, ne vem, zdi se mi severnjaška. Je pa zelo dobra goba, vsestranska (jaz jih vlagam v kis, pa sveže tudi v ponvo padejo), je pa pogojno užitna, torej jo je pred uporabo potrebno dobro prekuhati. Užitni pa so samo klobuki.

http://www.gobe.si/Gobe/ArmillariaBorealis

lp,Simon

jernej

Simon je prav določil, da so to mraznice- štorovke po domače. Dodal bi samo to, da jih je treba pred vsakršnjo uporabo prekuhati, vodo pa odliti.

zen

#3
da ne odpiram nove teme - kaj pa bi lahko bilo tole?





spodnje tri slike so nekako bolj realne, kar se barve tiče.
najdeno v pretežno hrastovem gozdu - ob škali, trije v šopu, v krogu dveh kvadratnih metrov je bil sem ter tja še kakšen.
kolebam med sivim zajčkom, umazanim zajčkom in veliko rdečelistko.
problem je v tem, ker je prva užitna, druga neužitna, tretja pa strupena in dokaj nevarna.

slavko

Na sliki so zelo verjetno poprhnjene livke (Clitocybe nebularis) ali meglenke po domače. So pogojno užitne in jih je pred uporabo treba prekuhati, vodo pa odliti. Nekateri teh gob ne prenašajo dobro, drugim je okus všeč.

Lep pozdrav,
Slavko