Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

gorenc

Citat od: hugo dne 30 Julij 2012, 17:43
pozdravljen gorenc!
Meni se ta forum zelo dopade,pa čeprav so-smo tukaj predvsem jurčkarji,lisičkarji in začetniki. Mislim,da je bistvo tega foruma izmenjava mnenj,informacij slik,druženja...ipd.,ne pa kdo več različnih gob pobira in hvaljenja koliko vrst pozna.
Za mene je vsak,ki očisti gobe in ne pušča smeti v gozdu gobar,tebi pa priporočam,da če tema "gobarjenje 2012"ni na tvojem nivoju,si odpri novo temo,kjer se boste z gobarji,ki poznate več kot pet rodov gob pogovarjali kdo naredi boljšo pašteto.
Pa brez zamere pravim gobarjem.
Koliko rodov moraš poznati,da si gobar?             LP

S tem kar sem napisal nisem hotel nobenega žaliti ampak pač tako jih jaz imenujem vidim pa da sem piknil v neko malo osje gnezdo a ni bil namen.  tako da ne zamerim na nobeno repliko glede tega.Koliko rodov da si gobar je zanimivo vprašanje mogoče bi to znal odgovoriti kdo drug.

glede paštete ,nevem če ste jo kdaj probali če jo niste jo probajte ,ker vam nebo žal.Nevem od kod recept izvira a v Tržiču jo poznamo bi lahko rekel skoraj vsi.Na Tžiških gobarskih raztavah smo imeli tudi pokušino  gobjih jedi in obiskovalci so prvo hoteli probati "pašteto"ki pa je že odlična če sta notri samo 2 rodova,če pa jih jej več pa je božanska

lep pozdrav in brez zamere

gorenc

Citat od: gobarja dne 30 Julij 2012, 17:14
lp

GORENC a mas kak dobr recpet za preizkusit?(za namaz mislim) drugače pa okolica tržiča je meni brezveze gobarit ker je prevec ljudi. Raje grem na Potoško planino, Lovsko kočo idin izjema je k so na pokljuki grem pa tut v tisto gužvo hehe Vsi pravijo da je treba hodt po gobe zgodaj zjutraj, jaz grem pa ob 14h pa vedno najdem gobe res je da dobis sledi k cistijo gobe samo nic zato prvo potipam da vidim katera goba je bila očistena nato grem pa na moje place ker jih tudi sam očistim in položim v košaro.

GORENC ce si za gremo enkrat skup gobarit na Pokljuko ali pa kam drugam...?
Receptov je polno sam veliko ekperimentriam v kuhariji recimo
-gobja pašteta
lignji polnjeni z gobami-ocvrti
lignji polnjeni z gobami-pečeni v pečici
gobja omleta
gobja obara ,itd....

vsepovsod je treba malo domišlije in jed je božanska

Tudi sam hodim v gozd ne glede na uro popoldan,zjutraj  približno tako kot pravite sami vedno nekaj naberem .Narava je poskrbela da je za vsakega dovolj.zanimivo pa je da še največ najdeš ob poteh ker vsi hodijo notri v gozd in enostavno ob poti pozabijo na place.
Nekaj receptov imam objavljenih na portalu kulinarika.net pošljem vam link na ZS
lep pozdrav in dober tek

hugo

pozdravljen gorenc
Tudi jaz upam,da niste zamerili.
Ljudje smo si pač različni,imamo pa skupno točko-gobarjenje,zato uživajmo v forumu,slikah,mnenjih.....
Pašteto pa bom probal ob prvi priložnosti.

lep "gobarski"pozdrav

janko

LP

Vsem gobarjem želim uspešno "biro".

Zmotil me je komentar Gorenca, ker je napisal slabšalno !!!

Namen nabiranja gob je tudi:

- iti v gozd ,malo rekreacije ,svežega zraka ... Kaj kdo nabira je popolnoma vseeno.

Druženje, izmenjava mnenj, to je to.

Po končanem dobrem delu pa sledi dobra juhica ali pa tudi "pašteta"

V okolici Ljubjane je bolj slabo z gobami, jutri bo že bolje... našel sem včeraj 8 jurčkov in 5 lisičk.

Mi smo kot pravi Gorenc.... pozabi , drugič malce premisli pa bo vse OK.

Lep gobarski pozdrav

Janko

gorenc

Citat od: hugo dne 30 Julij 2012, 21:01
pozdravljen gorenc
Tudi jaz upam,da niste zamerili.
Ljudje smo si pač različni,imamo pa skupno točko-gobarjenje,zato uživajmo v forumu,slikah,mnenjih.....
Pašteto pa bom probal ob prvi priložnosti.

lep "gobarski"pozdrav

Nisem zameril nič, nisem zamerljiv bilo bi pa  vredu, če bi se tisti ki smo na tem forumu   dobili na kakšnem pikniku gobarskem..........

lep gobarski pozdrav

gorenc

Citat od: janko dne 30 Julij 2012, 22:57
LP

Vsem gobarjem želim uspešno "biro".

Zmotil me je komentar Gorenca, ker je napisal slabšalno !!!

Namen nabiranja gob je tudi:

- iti v gozd ,malo rekreacije ,svežega zraka ... Kaj kdo nabira je popolnoma vseeno.

Druženje, izmenjava mnenj, to je to.

Po končanem dobrem delu pa sledi dobra juhica ali pa tudi "pašteta"

V okolici Ljubjane je bolj slabo z gobami, jutri bo že bolje... našel sem včeraj 8 jurčkov in 5 lisičk.

Mi smo kot pravi Gorenc.... pozabi , drugič malce premisli pa bo vse OK.

Lep gobarski pozdrav

Janko


Janko brez zamere ,nisem hotel nobenega  užaliti je pa res da naberi tiso kar poznaš najbolj ,ker zastrupitev z gobami je huda  stvar ,tako pravijo tisti ki so se že zastrupili.

lep gobarski pozdrav

samantha1

nivesp hvala za "priporočilo". Za drugič vem. Res pa je, da jih ne bi sušila, če ne bi bila na dopustu, tukaj mi pa drugega ni preostalo!

nivesp

Pozdravljeni !

Ideja o pikniku je super, samo bi ga morali organizirati na lokaciji kjer je dosti gob.

  lp Nives

gorenc

Citat od: nivesp dne 31 Julij 2012, 17:16
Pozdravljeni !

Ideja o pikniku je super, samo bi ga morali organizirati na lokaciji kjer je dosti gob.

  lp Nives

Nebi bilo slabo imeti "piknik" vprašanje je kdaj in kje?

Martin

 ;D
pozdravljeni
Danes sem šel na čist nove pohorske terene no negdo mi jih je pokazal.Moram povedat, da je teren super za hodit in tud gobe kar rastejo ta oseba mi je pokazala tud na kapli terene ,ki so res super. A ta teren na pohorju  je travnatn z iglastimi jasami super no nabrala sva kar nekaj lepotcev.

Gobe lepo rastejo :P :P :o

Martin

 ;D :o :o :o :o
He še malo za lušte

Gobar88

Martin čestike vidim da je vmes tudi en bilder  :laugh: :laugh:
Grem zjutraj pogledat malo na goričko pa poročam  ;D

sasko

Tudi na goričkem že rastejo gobe. Včeraj sem našel okrog 2,5kg gobanov a so bili zelo pojedeni od polžev in črvov. Videl sem tudi nekaj knežjih mušnic, nisem jih pobral, je pa že nekdo pred mano pobiral saj je bil poleg že suh bet.

Gobar88

na goričkem se končuje...
danes ob madžarski meji samo 2 jureta pa 3 marele  :laugh:

anica

Gobar23 se strinjam s tabo, tam kjer sem še pred nekaj dnevi nabirala jurčke v kg zdaj nabiram v
komadih, pa precej sivk in marel. Bo pač trebalo najti druge terene! LP