Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

samantha1


frodo

Samantha1
Zanima me kaj narediš s takole staro trosovnico, ki ju vidim vsaj na 2 gobah, a ne bi bilo bolje da to pustiš v gozdu?

ROGLA

Citat od: frodo dne 02 September 2015, 06:50
Samantha1
Zanima me kaj narediš s takole staro trosovnico, ki ju vidim vsaj na 2 gobah, a ne bi bilo bolje da to pustiš v gozdu?
[/quote

Frodo,zdej pa ze malo tecen postal.
Se mi kr zdi ,da bi 95 procentov tu gor obiskovalcev to gobo pojedlo z veseljem v omaki.
Pri nas je navada, da taksne gobe bolj pri kraju  se lepe dele uporabimo za omake,ostalo pa posusimo.
Ni boljsega ,kot dodati eno zlicko gobjega  praha  ...zelenjavnim juham,zrekov v omaki itd

mattyy

Mene pa bolj zanima kje si nabrala te gobe?!  :o

samantha1

Frodo, tale trosovnica ni bila niti najmanj taka, da bi se pustila v gozdu. Bila je točno taka, kot je zame najboljša za sušenje. 

Mattyy - Ljubelj

Martin

Vidim da se ze dogaja super po dezju bo pa prav zacelo

Samanta al kak je zeime kaj ti mogoce gobne cistis v gozdu ker zgleda nena tako.

Dajte ljudje kaj jejte blato doma al

samantha1

Martin, moja navada je taka, da jih načeloma čistim takoj, vendar včasih pa se zgodi, da se potem vsedem na kakšen štor in jih čistim na koncu moje bire. Sploh tavelike. Tako da sama sem točno taka gobarka, kot moram biti.

tasi

Samanta.....mogoče veš če se na Jelovoci že kaj dogaja?

frodo

Citat od: samantha1 dne 02 September 2015, 11:59
Martin, moja navada je taka, da jih načeloma čistim takoj, vendar včasih pa se zgodi, da se potem vsedem na kakšen štor in jih čistim na koncu moje bire. Sploh tavelike. Tako da sama sem točno taka gobarka, kot moram biti.

Ne reči da zopet kritiziram, ko so gobe enkrat v košari in jih ne očistiš, pač imaš potem vse usrane in pika.

In tebi Rogla ne govori, da sem tečn, takšno je pač moje mišljenje. Verjetno sem dalj časa gobar kot ti,
Ko nosite take stare gobe domov, delate več škode kot koristi, na koncu tako večino takšnih zavržete doma.

nat

Lep pozdrav  :)

Tudi na Dolenjskem se je začelo 
Včeraj med sprehodom me je presenetilo teh 20 korenjakov  ;D
Marele so bile pa za čez vikend  :P

O, ravnokar smo imeli 5 minut dežja - to bojo gobe zdaj kar skakale iz zemlje - grem nastavit košarco  ::)


Dare

Vsem forumašem, ki vzgajajo in pametujejo,

naslov foruma je gobarjenje 2015 in sam ga dojemam kot deljenje informacij o rasti gob ipd. Vsekakor pa ne kot forum o učenju in vzgoji gobarjev (lahko odprete posebno temo pa bo). Prosim, da se vzdržite vseh teh pametovanj glede (starosti gob, čiščenja ipd...), ker je itak še 1000 gobarjev, ki jih ni tu na forumu in ne delijo svojih trofej tukaj. Lani je bil forum neprimerno boljši. Ja menim, daje to le posledica zafrustriranosti, ker gob še ni in potem vsak nekaj pametuje ker pač ne more nabirat gob. Pustite folk pri miru in si ne jemljite pravice vzgajanja. Če naj kdo vzgaja naj bo to Slavko, ki je moderator foruma in strokovnjak.

lp, Dare

sajmon

Dare, odlično! Tudi sam sem o tem razmišljal. Trenutno je res bolj bogo v gozdovih, ko pa nekdo nekaj malega najde pa je vse narobe. Še malo pa bodo verjetno košare polne ;D ne glede na lokacijo v Sloveniji, takrat bo pa seveda vse super.

Saj vsi gobarji vemo, kako pa kaj....če ne, pa nazaj v malo šolo.

Lp






Ta Pravi Gobar

Sajmon, Dare ...

Delno štima, bi rekel.  Seveda pa mene tudi razkuri, ko vidim take usrane gobe v košari.  Mislim da glavne - Slavkota pa Luka tudi.

Kolegica Anica je bila z možem danes 4 ure okoli Rogle - Skomarje, Pesek - suho, prazno, nikjer nobene gobe.

Je pa nabrala poln žakl smeti - standardno - piksne, plastenke, steklenice.

Bomo pa smeti namesto gob nabirali, pa bo tudi zanimivo

Lep pozdrav vsem ...  ;D

Martin

 :P
pozdrav

Zdaj pa vi novi forumaši lepo,da ste se pridružili. Ampak nerabte pametovat ,da se gobe ne rabijo čistit in nevem kaj še GOBA SE OČISTI NA GROBO NA MESTU NAJDBE ne pa na koncu na štoru ob avtu dajte nehajte z temi bearijami prosim.

No sam sem dans gobaril na lovrencu in na pesku in gobe so pričele poganjat ker pa je suho pride dež ki ga napovedujejo v naslednjih dneh zelo prav.v tem času bodo gobe pognale množično saj moje mnenje je takšno.

-------Gobe čistimo na mestu najdbe,gozd pa za sabo pustimo čist in neoničen.

Lp
Martin

jurčkoljub

Bravo Martin lepi mladi primerki ;D Počasi se bo res začelo, sam skrbi me malo, da se nebo preveč ohladilo za gobe v hribih. Kar se tiče pa tvojega zadnjega stavka se pa popolnoma strinjam in  si ga bom tudi sam malo sposodil.

-------Gobe čistimo na mestu najdbe,gozd pa za sabo pustimo čist in neoničen.