gobarjenje 2011-2del

Začel/a jazzz, 15 Avgust 2011, 11:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

beko.star

Nabiral sem na višini med 600 in 800m!
Jurčkov je kar precej in so zdravi... lisičke pa
so tudi pognale v zelo velikih količinah, saj
je bilo dovolj dežja in je dobro namočilo gozdove.

Prilagam še današnjo fotografijo:


Uploaded with ImageShack.us

lp, Blaž :)

gobarja

   McBobo  prlet danes mal v nase gmajnee pa pogledamo kasna je situacija gob in kostanja hehe :)

McBobo

V petek po 8 uri zjutraj, če ne bo dežja, bom pa res prletu mal v hosto, da vidim, če bo kaj za ozimnico se našlo.

kripta

danes sem malo prečekiral Medvode--nič jurčkov  :'(, 10 lisičk in 2 fetcherjeva gobana in 1 jelšev polgodan. Prosil bi za potrditev če sta na sliki fetcherjeva gobana in jelšev polgoban.
Hvala

dejankot

Lep pozdrav,včeraj sem šel tudi jaz pogledat kaj se dogaja v gozdu,pa je bilo še bolj revno,nekaj lisičk in to je to. Beko kje v Poljanski dolini pa si bil,da si toliko dobil,ker jaz hodim tudi tam okoli Gorenje Vasi pa ni še sledi od jurčkov,mogoče bo kaj bolje proti koncu tedna

Lp. Dejan

Nagi Bator

@kripta
Po moje mas na sliki dve kostanjevki in kozjenogega mesnatovca.

Martin

 ;D
pozdrav

Dans sva z punco gobarila stanje zadovoljivo.Na kapli ni bilo nič zato sva se odpravila na pohorje klopni vrh šumik, tud tam je bilo zelo toplo in bilo je kar nekaj gobarjev .Seveda nisva pričakovala neke bere a sva na najino presenečenje vseeno našla nekaj lepih jurčkov,tako mladih kot malo starejših tako,da jurčki že rastejo vsaj na pohorju. Čez vikend mislim ,da bo pravi čas za konkretnejšo bero jurčkov kajti vlage je dovol pa še vroče je.

vidim da ste tud drugi imeli nekaj sreče z gobicami lepi primerki beko star a malo me moti da si tri pozabil očistit.
kripta tud men se zdi da je ono kozjenogimesnatovec a nisem sigurn mal se mi zdi pretemen.

Pa lep glivarski pozdrav

Martin

 :o :D

slavko

Kripta Odgovor #153

Na sliki sta dva spreminjava gobana (Boletus pulverulentus), užitna in kozjenogi mesnatovec (Albatrellus pes caprae), užiten.

Lep pozdrav,
Slavko

Boletus31

Lep pozdrav!

Martin vsaka čast :) upam da bo te pri nas v Brežicah kaj zrastlo. Imam vprašnje kak jutranja megla vpliva na rast vrgajev?

kripta

Citat od: slavko dne 22 September 2011, 07:16
Kripta Odgovor #153

Na sliki sta dva spreminjava gobana (Boletus pulverulentus), užitna in kozjenogi mesnatovec (Albatrellus pes caprae), užiten.

Lep pozdrav,
Slavko

hvala!
Ponavadi sem strogi jurčkar in lisičkar saj drugih gob ne poznam dovolj dobro...ampak ne vem zakaj ne bi razširil svojega znanja :D :)

murrober

halo
no pa se tudi jaz malo oglasam.
danes sem šel prvič na bistriški vintgar. vsi ga tako hvalijo pa sem moral pogledat. seveda pa ne gre, da ne bi pogledal tudi za kakšno gobo. gobe sem malo bolj iskal okrog maroltove jelke. ker sem bil tam prvic sem res iskal na slepo. sem pa našel nekaj kostanjevk, nekaj gabrovih dedov, nekaj lisičk pa tudi zraščene mesnatovce. našel sem pa še tudi borovega glivca, ki je že končal na domačem krožniku. jurčkov nisem našel, čeprav bi nekateri tereni motrali biti tudi za jurčke. to vse je bilo na višini med 600 in 900 m. bom drugič raje šel na svoje terene.

lp
robert m.

McBobo

Danes vse kar sem našel v Begunjskem gozdu je za 3 pesti lisičk, pa še to zato, ker sem naletel na gnezdo lisičk. Drugače v eni uri in pol nebi nabral niti za pol pesti :(. Žalost letos od gobarske sezone.

ubisoft

Pa lep pozdrav še iz primorskega konca - Vipavska dolina

Šel danes pogledat če je kaj prikukalo iz zemlje po obilnem dežju (100 litrov na kvadratni meter).
Rezultat gob ni!!! Je bila prevelika suša in zato verjetno zdaj sploh niso pognale.
Bo treba počakat na naslednji dež in bomo videli če bo kaj.
Kostanji pa tudi še niso začeli padati z drevesa. Mislim pa da jih bo letos samo za vzorec in nič več.

dverbnik

prehlačal sem vse obronke Litije cc 15km- našel malega turka. Drugače pa ni nobene gobe-- niti strupenih -čista nula