Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

msimerus


robert11

msimerus, mislim da to na prvi sliki ni borov goban!
na katerem področju pa nabiraš?
lp
robert

msimerus

Janče, diši pa prav lepo

rotor

Za danes je to, to...





Martin

 ;D
pozdrav

Končno nekaj dežja zdaj  bi pa lahko na svetlobo pririnil kakšen poletni goban.  Sam grem preverit konc tedna proti ribnici seeda nižje ležeče terene.

lp
Martin

žejnKgoba

Lp

Težko da bo kaj. Luna ni taprava. Po moje bo treba počakat do 2 julija da nam malo polna luna pomaga
pol pa bo mogoče kaj :)

robert11

pozdravljeni
bil danes ponovno v gozdu. veliko sem videl mlečnic. vsepovsod vse belo. nabral pa sem tudi pol kg lisičk. v gozdu je trenutno kar vlažno. tako da mislim da zna drugi teden kakšen jurček pognal.
lep pozdrav
robert

msimerus

Danes spet v moji gmajni, dosti lisičk pa en mladenič in obglodan starček

Slim Shady

Imam malo of topic vprašanje, kje v okolici ljubljane raste šentjanževka?
Najlepša hvala za odgovore, želim vsem dobro gobarsko bero...lp

paraglider7

Pozdrav,
Včeraj na krajšem sprehodu, lisičke se sramežljivo prebijajo na dnevno svetlobo. V grapi in na dokaj vlažnem terenu se je sramežljivo pokazal letošnji pionirček.

rotor

 :-[Danes gob nisem našel...no, par lisičk za rižoto.

Sem pa srečal čuvaja gob (kadar rastejo)...


Lemedis

SlimShady 218# Šentjanževka bi res spadala na kak drug forum, pa vendarle. Šentjanževka (ognjena roža) je zelo pogosta vrsta, da se jo najti praktično kjerkoli v bližini Ljubljane. Na spletni strani: http://www.kmmedvode.si/tiskanje/?print_path=62994,191173,191611&mylang=0&search_words=&result_start= lahko npr. preberemo:
CitatŠentjanževka je trajna zel, ki jo najdemo na obronkih gozdov, gozdnih posekah, zapuščenih pašnikih in ob poteh, ustrezajo ji sončne lege in apnenčasta tla.
CitatV nedeljo ob pol dveh vas tudi letos vabimo k nabiranju travniških ognjenih rož na travnikih ob zbiljski cerkvi.

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

enastajerka

Današnji ulov ;) preden me je dež pregnal...različne golobice, rdečebetna polstenka in rdečkasta mušnica :) pa seevda borovničkeee
lp

frodo

Enastajerka, kje pa nabiraš borovničke, lep dan.

enastajerka

Citat od: frodo dne 20 Junij 2015, 06:19
Enastajerka, kje pa nabiraš borovničke, lep dan.

Okolica Mb - predvsem Brestrnica in Selnica :)