Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

celjanka

Lep dezeven pozdrav.Danes sem bila na Svetini.Nabrala sem kar nekaj jurckov,ogromno sivk,nekaj malega lisick.Bilo je pa kar nekaj stratenih jurckov.Jurcki so kar dobro pogrizeni od polzov,crvivi pa niso bili.

Kranjskogorc

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 10 September 2017, 21:36
Kranjskogorc, to je ta pravo - v dobrem dežju gobarit, pravi filing ... a nam kak recept zaupaš kako si Sirovke pripraviš ?  Malo posoljene na plošči ali kako drugače ?  A jih kdo da tudi v juho - sem probal katastrofa ...

Upam da bo zalilo tudi pri nas, danes samo par kapljic na Štajerskem.

Lep pozdrav vsem  :)

Zdravo vsem,

hja z veselam bi kej delil z vam, če bi vedu. Pri nas doma smo bli ponavad kr pr jurčkih, lisičkah pa marelah. Na sirovkah pa ne glih, tko da kej druzga kokr popečene ne vem. Sm pa pomoje bl pr tanajmlajšh na temle forumu, tko da bom verjetno bl js mogu kdaj za kšne nove recepte prašat. Vem pa da pr ns v kuhni kjer pomagam čez počitnce (planinska koča) v gobovo juho ne dajemo sirovk.

Lp, kranjskogorc

tasi

V soboto bila na Jelovici..gob ni skoraj nič...o jurčkih ne duha ne sluha...porazno to sezono.

enastajerka

Glede sirovk; jaz sem jih predlani prvic vlozila v kis in so bile odlicne. Lani jih nisem nic kaj dosti nasla, letos pa spet vec kozarcev vlozila. Drugace jih pa mesam z drugimi gobami v omakah in juhah. Sem jih pa letos tudi prvic dala nekaj malega v zmrzovalnik, ceprav se menda to odsvetuje. Pac niso bile vec primerne za vlozit in jih nisem mogla drugace porabit (za kosilo sem pa ze itak par dni gobove jedi delala). Bom pa jihposkusila cimprej iz zmrzovalnika vzet, da vidim kako bo z njimi...
Lp

Martin

 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Uhhh dans šel preverjat terene v nižinah 350mnv...za kozjenoge mesnatovce. kljub temu da vsi govorijo da nižje ni gob,sem mesnatovcev našel NULA..No sem pa našel par lepih konkretnih jesenskih gobanov tak,da gobe so tud v nižjih predelih pa tud male ven rinejo ampak me je pol dež pregnal. Lit je začelo nenormalno v gozdu bi pa rabil baterijo tak,da sem kar hitro zaključil gobarit nič zato samo naj lije dež ta tedn ,kajti nasledn tedn bojo gobe pognale jaz pa mam dopust do 3jega oktobra hahhhh

Lp
GOBAN

Martin

 ;D

Triglav

Utrinki današnjega popoldneva
LP Peter

sabincica

Pozdravljeni.

Nisem najbolj ažurna, pa vendar  :) ;D ...

V glavnem...v soboto sem obiskala standardne place.
Precej namočeno. Jurčkov kar je na sliki, oz vse skupaj 5.... Našla sem še za ene 2 kg lisičk, 1 sivko...ogromno drugih gob...tudi neka vrsta štorovk je že odgnala in so bile že celo prezrele. Odgnale so tudi rdeče mušnice. Moja praksa se je zopet potrdila...na tistem mestu kjer sem zadnjič 3 jurčke odtrgala, so sedaj pognale 3 mušnice. Prave lepotice so...še dober da niso za jest ali za v vazo, ker bi jih z veseljem nabirala in doma gledala.

Martin...to kar jaz videvam, vendarle ni kozjenogec. Prilagam slike. Nima poric kot tvoj, pač pa lističe  :-\

Aja iz včeraj na danes imamo zelenico pred hišo posejano z belimo gobicami. Niso travniški kukmaki...sem šla gledat...so pa zelo podobni.
Jih bom pustila za okras in polže :)

Pozdravček vsem  :D...
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

nova lisicka

včeraj sem bila v okolici Grosuplja in sem nabrala res veliko šampinjonov.
Eni so že v obdelava. Sem jih zmrznila, vlagala v slanico in kis, sušila, eni so pa takoj zašli v ponev :)

nova lisicka

Včeraj popoldan sem šla v okolico Laz, Vnajnarje, Janče. Bilo so zelo lepi turki, jurčki, lisičke (žal se mi je mobi spraznil). In pa še tole, pa ne vem kaj je.
Mislim da se bomo vsi v sredo srečali, glede na to, da raste povsod in še vreme bo lepo.
Lep pozdrav vsem

slavko

Na posnetku je rumena drhtavka (Tremella mesenterica), užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

Sabinčica tisto je pa kar žametni podvihanec - kot je že zadnjic nekdo napisal...
http://www.gobe.si/Gobe/PaxillusAtrotomentosus
Lp

blaz3k


anica


Končno nekaj veselja tudi na Goričkem!!!

LP A.

Zdaj pa navijat za naše košarkaše!!!!!!

Triglav

Tudi na tržiškem  koncu se gobe počasi po obilnih padavinah prebujajo, našel sem nekaj marel, jurčkov, turkov, za povrhu par lisičk
LP Peter