Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

sabincica

:)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

 ;D
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Martin

 ;D

Danes gobaril proti koroški 600.mnv.rezultat -toliko jurčkov nisem vidl še nikoli pa gobarim že 20.let.a vse je črvivo gnilo vse .Našel sem pa tud veliko kozjenogih mesnatovcev-ha jutri gredo v kis.Mesnatovci so pognali res množično povsod.

Lp
Martin

Martin

 :police: :police: :police: :police: :police:

Martin

 :o

Slike so bolj slabe ker sem mel moker telefon kaj te češ.-sem pa našel dost marel a so tud črvive letos je pa res črvov .

babolat89

Danes gobaril z bratom na standardnem "placu" - Koroška (nadmorska višina okoli 1000 metrov). Rečem lahko samo neverjetno. :o Samo 1x v življenju se je zgodilo, da sem nabral še več jurčkov. 

V 3 urah sma nabrala 150 pravih jurčkov, okoli 35 brezovih jurčkov, 14 marel, ter 3 kg lisičk - skratka neverjetno. Je pa res, da če bi bili še ostali jurčki čvrsti, bi jih bilo še najmanj 100 več + na koncu nisva pobirala majhnih lisičk.... Polovico gob sem seveda podaril prijateljem, polovico bomo pa imeli sami...

Par slik, čeprav zelo slaba kvaliteta...








Ta Pravi Gobar

#591
Martin, Babolat89, Sabincica, FOCA ...

Kaj je res tako ?   :o :o :o

Nisem bil od petka, takrat sem imel eno košaro.  Samo gledam, kako pišete ???  Marija, bo treba it v akcijo, tridesetič letos menda  :o

Norišnica, ha ?   Pa smo mislili, da smo vsi skupaj vse gobe izropali, pred leti ?   Je bil zgleda samo lari fari, evo ne morem verjet, kako je letos.

Bravo, bravo, bravo !!!

Vsem dosti uspeha, poročam po akciji, s fotkami.  :)

sabincica

Ta pravi gobar, tudi mi ti želimo srečo :))


Martin- tvoji jurčki- so zdravi, čvrsti? taki za v kis, ali je tudi dosti črvivih? Na cca. koliko nadmorske višine pa si bil?

;D :D ;D ;D ;D :laugh: :laugh: :police:
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Martin

 :'(

Sabinčica -jurčki niso zdravi večina vse hin desetkrat toliko sem pustil v gozdu ker nima smisla domov nosit in to ni za v kis -zdravi pa so kozjenogi mesnatovci in ti so že v kisu.NMV-600-
A rastejo povsod do 1300mnv vsaj takšne imam informacije.

lp
Martin

lukar

hmmmm
Jaz pa sem pa dans čist naključno hodo pod roglo pa do lovrenca pa ni blo nič kaj :/

Luka


alenkam1984

Po letu dni se vam ponovno javljam.
Zgubila staro geslo in mail. Sem pa vsakodnevno prebirala vaše objave.

Obilo gobarskih užitkov vsem, ob pravi priložnosti pa delim z vami še par mojih letošnjih slik.

Martin, ti imaš zlato renault laguno?

Lp

Alenka

Ta Pravi Gobar

Evo, bil danes na Pohorju na  1100 - 1300 metrih.  Slabo.  

Videl ala 20 starih, dobil nekaj manj vsega skupaj pol košare, mladi še vedno v glavnem od polžev požrti, nekaj črvivo - a bolj malo.  Ne vem, mokro ko sto hudičov, potoki kar sredi poti, pa pot preko 100 metrov vse na vodi od roba do roba, potoki tečejo, kjer jih nikdar ni bilo, vode ogromno. Jurčkov pač malo - mogoče jih letos tudi več ne bo kaj dosti, po moje.

Vsaj moji placi so takšni, našel sem samo dvojno trebljenje, tako da nihče drugi ni pobral.   ???

Sirovk je kar nekaj, lisičke niti ene.

No ja ... Ni bilo vredno fotografije.

Lep pozdrav vsem  :)

anastazija

Pozdravljene gobarke in gobarji...

Nisem tako nova kot zgleda saj naskrivaj obiskujem redno ta forum in ko se pojavi prva slika ze gasa v gozd.
Letosnje leto je res izjemno, a zal je vse skoraj crvivo..

No bi pa nekaj pripomnila. Kot osvesceni gobarji dajte popolnoma scistit gobice v gozdu in primerno kilazo odpeljat domov..

Brez zamere in se velikp uspesnih ber vam zelim.

Lp

klavir

Zanimiv kratek posnetek o peckovi ježevki po "ameriško":

https://www.youtube.com/watch?v=3csU3ORBO_A

boza

Dobro jutro,
Jaz vse kar najdem je črvivo. Upam, da se stanje kaj popravi. Tudi te od včeraj so bile kar lepe za oko, črvive pa, da kar razpadejo.
Lep in sončen dan :D