Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

ned

Marjeta na katerem koncu pa nabirate gobe. Lep pozdrav

Bosty

Fotogobar, čestitke za najdene gobice, v katerem koncu SLO pa nabirate, če ni skrivnost?

LP

Bosty

fotogobar

Bosty

škofjeloško hribovje  :)

Bosty

Fotogobar, se mi je kar zdelo, tudi sam prilagam dve slikce od petka 16.10.2015 nabrane s podobnih bljižnih terenih ;)

lukar

Jaz sem tut bil dans v šumi pa nabral 2 mareli, ogromne sirovke pa mavlje mislim da :)
Poleg 5kil kostanjev pa še nekaj smeti =)

Lepo se mejte
Luka

marjeta

Ned gobe nabirava na Resevni in malo dlje naokoli, Svetina in če se pelješ iz Šmarja pri Jelšah proti Ločncu (proti Svetem Štefanu). Po preverjenih informacijah pa jih nabirajo tudi v Dramljah in na Ponikvi. Preverila sva tudi Bohor (okoli 800 m iglice, pa zgleda da je za letos gotovo). Kako pa je kaj v Javorju, Bukovju in Jezercih pa ne vem. Enostavno nimava časa preverit.
Pa lep večer
Marjeta

anica


Nekaj današnjih juretov in bukovih ostrigarjev, škoda ker so zrasli malce previsoko za mene!

lp.A.

robert11

pozdravljeni
no danes pa sem si vzel čas in se zapeljal na boč. listje že precej dol leti oz. je že skoraj odpadlo.
posrečilo pa se mi je vseeno najti nekaj mladih gobanov, nekaj cigančkov, poprhnjenh livk, marel pa tudi dve lisički sem našel.
drugače so pa čudoviti tereni za gobarit. moram drugo leto več obiskat boč.
lp
robert

ChrisSenca

anica, jaz mislim, da to skoraj gotovo niso bukovi ostrigarji. Kaj točno pa te gobe so, pa ne bi vedel  ???

Citat od: janko dne 21 Oktober 2015, 21:07
Meni gobarjenje daje še dodatno energijo. Pozabim na skrbi in ta nori svet.

Obenem sem v gozdu. Opazujem vse okoli sebe.

Upam, da bo do polne lune še kaj ...

Janko

Janko, se povsem strinjam s tabo. Pa če se najde kaj, ali pa tudi ne. Je pa res, ko zagledaš nekaj takega, mi pa srce še posebno zaigra  :laugh:

ChrisSenca

Pa še nekaj slikc (Rašica, 300-400m)...

msimerus

Včerajšna bera...samo bil sem skoraj 7 ur v gmajni



msimerus

Ta ne pozna gravitacije :)
Bilo pa je res lepo















marjeta

Resevna, do 450 m, čista bukovina.

pajdo

Haloze kostanji in marelce v krogu 5 metrov juhej  ;D


robert11

bravo marjeta. na sredini boča očitno nisem našel pravih placev. to je nekje ista višina pa tudi bližina.
sem pa danes gobaril s Ta pravim gobarjem. sva šla v gozdove dravskega polja.
našla sva vsak polno košaro - marele, štorovke, poprhnjene livke, kostanjevke, mlade prašnice, tudi borovega glivca... res velilko gob v teh gozdovih. vidim da sem bom moral s kolesov večkrat "zapelajt" v te gozdove.
lp
robert