Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

SkatJK, mislim, da ste našli polstenega gobana (Boletus subtomentosus), ki je užiten. V starejših knjigah ga boste našli pod imenom navadna polstenka (Xerocomus subtomentosus).

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

Citat od: robert11 dne 08 September 2015, 08:13
sory, enaštajerka, ampak res si ne morem da ti ne bi napisal - a res moreš pobrat vse kar vidiš?
od tistih golobic ne vem če so 3 uporabne. no vsaj jaz bi pobral kvečjemu 3 med temi ki si jih ti pobrala. ostale se mi res ne zdijo uporabne.
no pa brez zamere.
sam bom danes pogledal za golobice v nižinah.

lp
robert

A samo zato ker so objedene al kaj?? Idi malo na Pohorje, pa boš videl kakšna je situacija... od dežja je vse razmočeno in vse gobe objedene... pobrala sem talepše in vsekakor ne vse kar sem jih videla - videla sem jih sigurno vsaj 10x več!!!

jurcek9

Enastajerka meni se zdi kot, da je forum namenjen tebi ne pa gobarjenju. ;D

kaja

Lep pozdra
Hočko Pohorje deset lisičk, popolna "tema", ima  kdo boljše izkušnje

labrador

Danes obiskal Pokljuko. Našel tri majhne "štepslne " in dve lisički. Skratka tema. Po mojem mnenju glavni krivec - mrzlo. Temp. samo 4st. C.

Batman123

Danes obsikal gorenjski konec. Veliko tekanja rezultat: 2,5kg Jurčki (zdravi majhni) in 1kg lisičk!

Srečno!

jurček den

včeraj sem bil na pokljuki in  8 kom. majhnih. danes na jelovici samo 2 kosa tudi majhnih. mislim da je mal premrzlo ponoči zaenkrat

robert11

sem nabral kar nekaj zelo lepih golobic. takšne bi se naj pobirale!
sem pa bil kar žalosten in jezen na osebo, ki je pohodila prelepega rumenega gobana. vidi se cel podplat na trosovnici, kar pomeni da goban ni bil majhen. to gobar očitno no mogel storiti. res žalostno.
lp
robert

Ta Pravi Gobar

Robert ...

Bravo, vsaka čast.   

Drugače pa tu nima ne vem kakega smisla kaj pametno o pravem gobarjenju pisat, te eni kar napadejo. 

Vseh sort, od totalne požrešnosti, ko pobirajo take 2 - 3 cm velike, pa še to fotko javno objavijo, se z njo želijo pohvaliti ...

Pa neki, ki zgleda nimajo vseh  'ŠRAUFOV' v glavi. 

Eni rohnijo, da sem FAUŠ, v resnici pa niti ne ... So pa samii POŽREŠNI, raje poberejo sami 3 cm veliko, kot da bi nekdo drug potem tole gobo tako  10 - 15 veliko našel, kje pa, samo to ne ...

No, tudi jaz sem bil, enako golobice kakih 20, jurčki slabo, par komadov, pa kar od polžev požrti.

Pokliči me, sem zgubil številko.  Grema naslednje dni probat kaj nabirat   !!!

Lep pozdrav vsem dobrim gobarjem   :)

Ta Pravi Gobar

#759
Sem našel Jurčka menda  2  kg bi imel - ga nisem dotaknil, pustil, da pošteno seme spusti in zgnije po naravni poti - zraven moja košara za primerjavo - velika košara.

Evo par fotk ...  Vprašanje za G.  Slavka ali pa Luka :    kaj je na zadnjih 4 fotkah - a je kaj užitnega - okusnega  ?

Hvala,,  Lp



Martin

 :D
pozdrav

Danes sem gobaril na pohurju med lovrencom in ribnico višina ck 1200.mnv. Gobarjev ful dosti no gob pa se tud nekaj,da najt sicer je premrzlo a vseeno sem nabral lepe gobančke,seveda pa sem moral za te gobe it globje v gozd in kar nekaj prehodit.

Lp
Martin

Martin

 :o

Martin

 :D

Martin

 ;D

Primorec

Uf prav lepo je videti toliko jurčkov na kupu. Upam, da bo kaj tudi na Brkinih pognalo. Bil sem v nedeljo tam, pa nič našel.
Veliko ljudi na forumu omenja, da najdejo gobe na višji nadmorski višini. V nižinah(do 600m) pa malo ali nič.
Mogoče ima kdo kako idejo zakaj je tako?