Vlaganje golobic in marel

Začel/a TINE, 17 September 2007, 15:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

TINE

zanima me,kako kaj vlagate oz. shranjujete golobice in marele ?
lp

jevnac12

Moja žena dežnike suši in iz njih dela gobjo moko. Postopek je sličen, kot se dela gobja moka iz jurčkov, le da morate paziti še na naslednje:

- sušiti dajte le tiste dežnike, ki so že ob nabiranju bili relativno suhi, torej ne premočeni zaradi dežja,

- sušiti jih morate CELE, na časopisnem papirju in v suhem prostoru ali tudi na soncu (vendar pazite, da se ponovno ne navlažijo),

- sušite jih dolgo časa, vse dokler res niso čisto suhi,

- na koncu jih v pečici, pri nizki temperaturi, osušite do stanja, ko jih stiskanjem lahko zdrobite.

Moram povedati, da je ta moka reden dodatek ženini gobji juhi in da jo, čeprav zveni neskromno, vsi hvalijo. Res pa je, da vsaka, prav vsaka gobja juha dobra.

Glede vlaganja golobic pa lahko povem, da so predvsem mlade vložene golobice izjemno okusne, pa na kakršen koli način jih vložite. Dežnikov dosedaj še nismo vlagali, zato bi bilo zanimivo zvedeti kakšne so tovrstne izkušnje.

lp IJ

gorenc

vloženi dežniki"marele" so zelo okusni .Tisti ki imajo radi da goba hrusta da ni sluzavo kot pri gobanih so dežniki odlični.Vložimo jih enako kot vsako drugo gobo
jaz sem jih že vlagal.
dober tek

spidy1

Lark MOGOČE  DOBIM RECEPT KAKO VLAGATE DEŽNIKARJE KER ME ZELO ZANIMA ,RECEPTOV JE PA NA TISOČE IN VSAK MALO DRUGAČEN.
HVALA ;D

slavko

Predlagam, da poskusite naslednji recept:

Vlaganje gob v kis in olje - gobe najprej očistimo in po potrebi narežemo. Skuhamo jih v vodi, nato pa še v mešanici dveh delov kisa, enega dela vode in petine dela olja. Dodamo začimbe (npr. majhne čebulice, sol, poper, lovorjev list, rožmarin, po potrebi še feferon ali podobno). V marinadi naj vrejo 15 minut. Nato jih ohladimo, vložimo v kozarce, dolijemo marinado in nekaj olja ter zapremo.

Lep pozdrav,
Slavko

gorenc

dober dan
Jaz sem vlagal že vse mogoče gobe tudi dežnikarice so zelo okusne in za tiste ki imajo radi hrustljave gobe so dežnikarice  in golobice prave.Toda jaz jih ne vlagam z oljem vse vlagam samo v kis v tako razmerje kot je napisal g.Slavko in z naštetimi začimbami kot jih je omenil.
dober tek in lep kulinarični pozdrav
ps.
dežnikarice lahko tudi polnite in spečete v pečici zelo okusno in dobro.Polnite zaprte dežnikarice in jih napolnite.


Lojze07

V gozdu je te dni precej dežnikov.
Je kdo že zamrzoval bodisi sveže ali pa panirane dežnike? Je možno oz. primerno na ta način shraniti dežnike? Če da, za koliko časa?
Hvala.

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Nagi Bator

Citat od: Lojze07 dne 07 November 2011, 17:51V gozdu je te dni precej dežnikov.
Je kdo že zamrzoval bodisi sveže ali pa panirane dežnike? Če da, za koliko časa? Hvala.
Panirane zamrznjene marele zdrzijo kar nekaj mesecev. Najbolje jih je zamrznit na kaksni ravni povrsini, recimo pladnju ter jih sele kasneje ze zmrznjene pospravit v vrecke, saj se drugace zlepijo.

Lojze07

Nagi Bator, hvala! Res si me razveselil!  ;D

Vse dobro in lep pozdrav.
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

meganboj

Citat od: jevnac12 dne 17 September 2007, 15:54
Moja žena dežnike suši in iz njih dela gobjo moko. Postopek je sličen, kot se dela gobja moka iz jurčkov, le da morate paziti še na naslednje:

- sušiti dajte le tiste dežnike, ki so že ob nabiranju bili relativno suhi, torej ne premočeni zaradi dežja,

- sušiti jih morate CELE, na časopisnem papirju in v suhem prostoru ali tudi na soncu (vendar pazite, da se ponovno ne navlažijo),

- sušite jih dolgo časa, vse dokler res niso čisto suhi,

- na koncu jih v pečici, pri nizki temperaturi, osušite do stanja, ko jih stiskanjem lahko zdrobite.

Moram povedati, da je ta moka reden dodatek ženini gobji juhi in da jo, čeprav zveni neskromno, vsi hvalijo. Res pa je, da vsaka, prav vsaka gobja juha dobra.

Glede vlaganja golobic pa lahko povem, da so predvsem mlade vložene golobice izjemno okusne, pa na kakršen koli način jih vložite. Dežnikov dosedaj še nismo vlagali, zato bi bilo zanimivo zvedeti kakšne so tovrstne izkušnje.

lp IJ

Nekaj me zanima glede tega susenja marel.Kako jih ocistiti mislim povrsino klobuka kaj dol popraskat in ce se jih lahko tudi susi v susilcu za sadje

grgr

Marele rastejo na polno, višek pa vedno natrgam, na hitro zblanširam in dam v skrinjo. Odtajane so s smetano in jajci odlične!
Le sveže tintnice so boljše od njih...je pa tudi teh trenutno poooolno >> marele gredo trenutno VSE v skrinjo :)