Gobarjenje 2021

Začel/a gusar76, 01 Januar 2021, 21:42

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Jaz imam tudi eno njivo, ki je letos postala travnik, pa jih še ni...

gusar76

Pozdravljeni, gobarke in gobarji!

Javljam se po dolgem času - enostavno si nisem vzel časa: nekaj volje mi je pobrala prenova stanovanja in posledično niti nisem gobaril - spustil sem skoraj celotno sezono marčevk, z nekaj izjemami... No, smrčkanja pa nisem želel spustiti! Zadnja dva tedna sta bila nora - smrčki so rasli kot že dolgo ne...saj niti ni čudno, ko pa narava tako lepo zaliva... Če primerjate z lansko sezono, ko se je aprila med hojo, po sicer močvirnih terenih, kar prah dvigoval, potem je letošnja zelo radodarna! Smrčki so rekordni,ne samo številčno, ampak tudi tudi po merah.

gusar76

... tako je bilo...

gusar76

...in tako...

gusar76

...še tehtnica... Veliki fantje...

gusar76

...in še...

gusar76

...in še ogromno rastišče žilnate ponvice! Kakih 10 velikih primerkov in še nekaj malih je bilo na kupu!

Gregor_Z

Spoštovani člani društva in drugi ljubitelji gob!

Po dolgih, dolgih letih spremljanja vaše internetne strani in pa predvsem foruma sem se končno opogumil in se registriral kot nov uporabnik foruma. Za gobe sem navdušen že iz časov osnovne šole. V determiniranju sem bolj slab, saj gobe (priznam) pretežno nabiram v kulinarične namene  ;D, vendar kljub vsemu rad vmes kakšne zanimive tudi fotografiram, ker so mi gobe nasploh- enostavno prelepe. Prilagam nekaj slik še iz jesenskih sprehajanj v želji, da nam bo letošnje leto namenilo lepo bero in pa veliko lepih motivov za občudovanje.

Vsem en lep pozdrav,
Gregor

Kvader

Pozdravljeni,

lahko kdo pove kaj pomeni takšno vreme v letošnji pomladi za gobe v naslednjih mesecih. Malo sem pogledal kamere s Pohorja in so še vedno vidne zaplate snega. Prav toplo ni, mokro pa zelo. Druga polovica maja in bi nekateri še ogrevali stanovanja.  Vsaj do prve tretjine junija še ni videti več sončnih dni kot deževnih.

klavir

Na kratko povedano, za gobe ni nikoli preveč dežja. Vendar maj še ni mesec za sezono. Se bo pa verjetno ta namočenost poznala poleti, ko nekajdnevna suša in vročina ne bosta imeli večjega vpliva na rast gob. Seveda pa ima vse svoje meje...

gorenc

Citat od: gusar76 dne 06 Maj 2021, 21:55
...še tehtnica... Veliki fantje...
Lepi mavrshi. Jaz sem našel 433 g težkega. Imel sem ga tudi v dduštvu kjer so se z njim slikali.

janko

Lep pozdrav vsem

Oglašam se po daljšem času. Ko ti telo reče, da je dovolj, se je treba ustaviti. Tako je tudi bilo poleti 2019 !
Prejšnjo sezono 2020 sem bil veliko v hosti, a bolj na sprehodih. Jeseni sem imel nekaj gobarske sreče na planini pod Golico.
Našel sem jih kar nekaj, jih lahko posušil, dal v steklene kozarce. Ni pa bilo še prave volje, da bi kaj objavil.
Trenutno veliko hodim po vzhodnem delu Ljubljane. V hosti še ni videti prebujanja gob. Drevesa, praprot poganja...
Borovnice so precej pomrznile..

Slišal sem, da lepo rastejo "smrčki" ob Savi, a jih še nisem nabiral.
Tudi za njih bo še čas. To leto bo zanimiva sezona. Veliko gobarskih užitkov želim. :)

Lep gobarski pozdrav Janko   

klavir

Pozdrav.

Objavljam zopet nekaj slik gobic, kako rastejo... Čudno bi bilo, ko v tem vremenu ne bi.


g validate
Rastišče kukmakove strniščnice.


Imajo tako lepo vijoličasto barvo...


Zaradi okusnosti so tudi ene najpogosteje gojenih gob.

Iz črne zemlje so pririle rožnate gobice...











Nekaj kukmakovk je zraslo kar med krompirjem...



Te pa so ravnokar razprle zemljo in se nastavile objektivu...



Včasih ena sama...



...drugič pa dvojčka!



Pa lep pozdrav


gusar76


anica


Pozdravljeni vsi gobarji!

Po dolgem času se spet oglašam.
Čestitke vsem, ki ste bili pridni pri zimski in spomladanski gobariji!

Jaz sem že (z 1-mesečno zamudo) pri prvih jurčkih in lisičkah. Žal ne uspem objavit slikic.
Kmalu resim problem.

LP A.