Gobarjenje 2021

Začel/a gusar76, 01 Januar 2021, 21:42

Prejšnja tema - Naslednja tema

gusar76

Spoštovani gobarke in gobarji,

letos me je doletela čast, da odprem popularno temo Gobarjenje 2021! Vsem skupaj želim, da bi uspešno gobarili v prvih mesecih novega leta, da bi marčevke dobro pognale, da bi nas smrčki tokrat ne izdali, da bi se pomlad dobro začela, poletje pa poskrbelo za dobro gobarijo! Da bi nato višek sezone dal kar se da jurčkov lisičk in vam najdražjih gob, da bi nato poznojesenske sivke in vitezovke ne izneverile, in da bi vsi živi in zdravi dočakali konec leta!!!

SREČNO, ZDRAVO, GOB IN USPEHOV POLNO 2021 !!! :) :) :)

gusar76

Nekaj zimskih utrinkov...

gusar76

Še malo...

...za spodbudo!

TopCat

Citat od: gusar76 dne 01 Januar 2021, 21:42
Spoštovani gobarke in gobarji,

letos me je doletela čast, da odprem popularno temo Gobarjenje 2021! Vsem skupaj želim, da bi uspešno gobarili v prvih mesecih novega leta, da bi marčevke dobro pognale, da bi nas smrčki tokrat ne izdali, da bi se pomlad dobro začela, poletje pa poskrbelo za dobro gobarijo! Da bi nato višek sezone dal kar se da jurčkov lisičk in vam najdražjih gob, da bi nato poznojesenske sivke in vitezovke ne izneverile, in da bi vsi živi in zdravi dočakali konec leta!!!

SREČNO, ZDRAVO, GOB IN USPEHOV POLNO 2021 !!! :) :) :)

Gusar76, hvala za Vaš trud in želje!

Tudi sam se jim pridružujem in želim vsem vse dobro in zvrhano bero gob v letu 2021!  ;D  :-*

RaxhXephon1

No letošnjo sezono sem začel že 2. Januarja. To zimo sem prvič našel uhljevke in ostrigarje.

Uhljevke obožujem, za ostrigarje pa še vedno iščem pravi recept.






klavir

#5

SREČNO 2021!



gusar76

Pri nas se še kar nekaj dogaja.
V nedeljo smo videli še nekaj kostanjevk, precej ježevk in lijastih ter žoltih trobent, pa tudi nekaj sivk in raznih griv. Skratka, 3. 1. 2021 še čisto jesenska sezona!

LP

gusar76

...za konec pa še lep ostrigar! :D

klavir

#8
Krasno, Gusar, ampak ne dobijo me več na jesenske gobe ;D. Decembra sem štirikrat šel na Goričko po lisičke in to proti vsem svojim gobarskim pravilom, ki pravijo, da je december že zimski mesec. Zato so pa trpele zimske panjevke. Nabiral sem jih samo trikrat, jedel pa le enkrat. Zdaj pa so panjevke nekako že večinoma stare, nove runde pa še ni. Pa še vseeno se jih najde. Ampak tudi zdaj jih ne moremo jesti, ker je preveč ostrigarjev. Da bi tako rasli kot letos, ne pomnim. Spominjam se do pred nekaj leti - pozimi si našel zimske panjevke in, če si šel na lokacije z dosti bezga in je bila mokra zima, tudi pogosto bezgove uhljevke. Ostrigarji pa so bili čisti bonus, tretirani vsaj kot jurček v sezoni, če ne skoraj kot zimski karželj. Spomnim se - če sem šel petkrat v obrežne loke pozimi, sem mogoče enkrat nabral ostrigarje, pa še to pogosteje decembra (seveda so rasli vedno že tudi skupaj z jesenskimi gobami oktobra do novembra). Sedaj pa vsaj pri nas poganja čisto nova runda ostrigarjev, januarska, popolnoma mladi, za do dlan veliki in tanki, kar je najboljša kvaliteta - in rastejo povsod. V eni sami loki, ki je dolga mogoče 3 kilometre in široka v poplavnem pasu sto metrov, je bilo sedem rastišč. Če je reka nekje nanesla skupaj nekaj debel, je sedaj skoraj gotovo, da vsaj na enem je kolonija ostrigarjev. Običajno najprej zagledaš panjevke, ker so živih barv, zraven pa so še sivčki. Glede na nizke temperature mislim, da se bodo ohranili še cel januar in mogoče še dlje. Sedaj se jih res splača iskati. Držimo pesti, da ostane zima!

Je pa že smešno, če gre sedaj Mariborčan v Duplek po gobe. V prekršku načeloma ni več, ker se giblje v naravnem okolju v svoji regiji. Ampak pozor. Pripeljati se do glavnega obračališča avtobusov v Dupleku - ajde, može. Stopiti iz avta - 400 evrov, ker si že v območju naselja. Gobariti ob Dravi - ajde, može. Vračati se peš po glavni cesti skozi kraj - 400 evrov. Pa še tako je zdaj samo zaradi smučarije. Itak lahko vsak reče, da se gre rekreirat, če ga ustavijo pri vožnji. To pa bodo kmalu pogruntali tudi odločevalci in te izjeme ne bo več... :o  

klavir

#9
GOBE TROJČEK



:)

gusar76

Bravo, Klavir! Krasen trojček!

Ja, tudi pri nas rastejo letos ostrigarji, rekel bi, skoraj iz vsake luknje! :)

Sedaj je sicer mrzlo in so se v rasti malce ustavili, sem pa tudi jaz pred tednom dni videl že novo rundo ostrigarjev na panjih, kjer sem jih v decembru že pobral. Res nas čaka lep začetek leta!

LP

klavir


Po mesecu dni bodo spet ocvrti ostrigarji... 8)

gusar76

Super! Tudi mi smo jih jedli ta vikend - prav tako iz naravnega zamrzovalnika. :)

Ta Pravi Gobar

Kaj pravite vsi ljubitelji narave - seveda smo med njimi gobarji, na tole, kaj se pripravlja s Pohorjem - Partnerstvo za Pohorje ?  Nekoč je bil Forum za Pohorje, ki ga je hotel ohraniti, zdaj pa ravno obratno.   Slišim 140 milijonov naj bi mi vsi dali iz proračuna za asfaltiranje Pohorja, za vseh vrst nove žičnice, vlečnice ... ???  Milijone let je bila narava, zdaj pa kar vse pozidat ?  Koliko bo samo prometa potem zgoraj, pa smeti ... Boj proti klimatskim spremembam ?  Ne pri nas, kot zgleda.  Kaj bomo pustili malim v vrcih ?  Deželo asfalta in betona ?
https://www.ticzrece.si/projekti/ostali-projekti/partnerstvo-za-pohorje/

klavir

#14
Jaz se glede Pohorja ne bi preveč vznemirjal. Karkoli bodo že naredili z njim, dobro ali slabo (najbrž vsakega nekaj), bo to trajalo vsaj deset let, preden se bo kaj velikega spremenilo. Ta okrožnica je še namreč čisto splošne narave...

Mimogrede, dale so se najti prve marčnice, ne zdaj v nekih enormnih količinah, tako, nekajkrat za jest... Pa ne na Pohorju, ampak v Prekmurju...


Ta skleda za nas in še ena podobna za darilo... Ker jih marsikdo že išče in ne najde... Na začetku marca so zmeraj redke - mogoče vsega skupaj 20 zgodnjih rastišč na Goričkem, drugod še manj - od tega jih poznam kakih 15 mogoče... :)