Mavrahi so letos že pognali !

Začel/a VolkD, 04 April 2006, 20:54

Prejšnja tema - Naslednja tema

VolkD



Primerki so seveda komaj zrasli. Nima smisla pobirat take majhne gobice, saj ni kaj jesti. Doživetje pa zato ni nič manjše.
Fotografija je narejena 4.4.06 popoldan, v okolici Črnotič na Primorskem, kjer se sonce že dodobra upre v pogorje.



Obilo gobarskih užitkov.

 

Gregor

Lepo, tako da ne bo dolgo, ko bodo sačeli tudi na severo-vzhodu Slovenije!

VolkD

Gregor, hvala za pomanjšavo slike. Sam nisem imel nobenega orodja pri roki. Pa še ves evforičen sem bil  :) :)

Gregor


VolkD

Nekaj hladnejšega vremena je naredilo svoje. Rast se je očitno ustavila. No 10.4. 06 sem našel še par primerkov, a precej severneje, kar kaže, da pomladanske temperature nazadržno dvigujejo mejo rasti mvrahov vse višje. Ko bom našel v svojem okolju ( Divača) se oglasim spet.
So pa rdeče čašice te dni pri nas bujno pognale. Tako da ne manjka prav dosti.

VolkD

Mavrahi so se pojavili v okolici Divače. Nabral sem kake 8 primerkov. Vsi so podpovprečne velikosti. Verjetno se poznajo še precej hladne noči. Drugače pa so se letos pojavili sočasno z cvetenjem češenj, kar je nekoliko pozno. Običajno so kak teden prej.


Glede na število ogledov, je obiskovalcev kar nekaj. Prosil bi, da še kdo kaj napiše, saj je pisanje samemu sebi precej lažje kar v glavi, tako, da se ne rabim truditi z internetom. 

Če hočemo naravo ohraniti kolkor toliko tako kot je, še tudi zanamcem, potem jo je potrebo vsaj približno poznati. Vaši in moji  prispevki so  sicer le kaplje, a brez kapelj, tudi morja nebi bilo. Torej pogumno !   

Gregor

V soboto smo bili z društvom iskat mavrahe v Loki pri Mariboru, in smo jih nekaj našli.

To je nekaj primerkov vključno z spodnjim podzemnim delom, in pa nekateri z odlomljenim klobukom.