Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

enastajerka

Zdravo...
No, tudi jaz moram potrditi, da gobe ne rastejo po celem Pohorju..na mojih placih vsekakor ne. Nasla sem kakih 7 jurckov, pa se to na zelo sirokem terenu, ogromno prehodila...nabrala sem se nekaj polstenk (teh je res ogromno), pegaste koprenke, vijoličaste bledivke, lijaste lisicke (ali pa one druge, ki so jim podobne:) - spet pozabila), kostanjevi gobani, zametasti gobani, pa verjetno se kaj, cesar se zdaj ne spomnim, vsega bolj za vzorec - niti pol košare.
Pred par dnevi bila tudi malo po okolici Mb in nasla par jurckov in marel-ampak slednje gredo ze h koncu..vsaj na mojih placih... V zadnjem casu sem bila neka bolana, tak da nisem dosti hodila v gozd in sem zgleda zamudila tisti taglavni bum...ampak ni take panike, saj se imam veliko lanskih posušenih gobic :))

Lp vsem

TopCat

Gozdovi osrednje Gorenjske delajo na polno...  ;D :D

Šel danes en širok krog po "mojem" gozdu... Gob (raznovrstnih) izredno dosti. Jurčki (tako stari kot mladi), celo kraljevega gobana mi je uspelo, prvič v življenju, najt (seveda je ostal v gozdu), lisičke številne, črne trobente, raznovrste golobice, turki oziroma dedi, marele, sirovke, maslenke in kar me je še najbolj razveselilo, mladi kozjenogi mesnatovci - lepi brez podnajemnikov... In seveda še številne druge vrste, ki jih ne poznam.

@Ta Pravi Gobar: sam sem že kozjenoge mesnatovce oziroma možke uporabil v juhi v kombinaciji z drugimi gobami. Meni so bili odlični.  ;h

Zaradi napovedi dežja sem kar hitel, zato nisem nič slikal. Le dva jurčka, ki sta tako kot jaz verjela vremenski napovedi, ter našla zavetje in meni eno najbolj slikovitih in pravljičnih gob...

Vsi, ki se še odpravljate v gozd, srečno!!!

Ta Pravi Gobar

TopCat hvala za info, pa mega prizor ona dva Jurčka  ;D Enako še naprej  !!

Anica prekmurska, kako pa je kaj pri vas ?  A je deževalo, raste kaj ?

kobanc

Sem včeraj še malo na hitro pogledal na Kobansko, kjer je bilo hudo prejšnji teden. Sedaj ni več veliko za pobrati.
https://www.hribi.net/slika.asp?razmerekomentar=490848

Primorec

Se pridružujem mnenju in opažanju uporabnika Kvader. Tudi jaz opažam, da se gobe selijo in še bolj to, da vedno bolj rastejo na ožjem področju, kjer jih je res veliko. Mogoče na to vplivajo spremenjeno podnebje jeseni so precej bolj tople kot včasih in se gobarska sezona povleče tudi do novembra.

kobanc

Pri "selitvi gob" so po mojih opažanjih bolj krivi posegi (ceste, poseki, preveč potk in pohojenega terena,...) v gozdu. Čeprav so lani in predlani rastle tudi tam, kjer že leta niso. Tudi sredi ceste ali posekanega vejevja, kjer je bil nekoč "plac". Samo prava klima je bila potrebna.
Drugače pa po mojih opažanjih rastejo na določenu "placu" takrat, ko je čas za njih. V določenemu terminu koledarskega leta.

everton

Rast se je pri nas na Primorskem koncu močno zmanjšala,čeprav so pogoji idealni(vlaga,temperatura).Vendar se še vedno kaj najde.
To je z današnjega potepanja po gozdu.

blaz3k

To objavljam zaradi Boška, tako kot tiste pred dvemi dnevi tudi te niso rastle na Pohorju danes.   :)


,,,,,,,,,,,,,,,,,,

vita

Lp, bila včeraj na Goričkem, našla nekaj turkov,dedkov ter tu in tam kakšen stari jurček.
Boško 77, zanima me kje ste nabrali mrtvaške trobente,iščem pa ne najdem......

Boško 77

Trobent po halozah v izobilju+ cigančkov!
Ostalih gob pa za vzorec!

Boško 77

Blaž
Čestitam lepe gobe!

Boško 77

Sem hotel vprašat kako to, da je trenutno o Goričkem vse tiho!?

blaz3k

Citat od: Boško 77 dne 29 September 2019, 08:02
Blaž
Čestitam lepe gobe!



... a zdaj si končno postal vernik?

:)

anica

 
Čestitke vsem gobarjem za čudovite slike jesenskih jurčkov. Jaz trenutno samo opazujem
vaše uspehe. To pa zato, ker so Gorički gozdovi enostavno presuhi. Že dober mesec ni bilo
poštenega dezja. Če pa že pride kakšna rosica jo veter takoj posuši. Žalosten je pogled na
prazne jame,kjer se napajajo gozdne živalce. Upam, da se tam gori kdo spomni tudi na
vzhod SLO.
Danes pa srčno navijajte za naše - za mene že zlate odbokarje.

Pa lep pozdrav vsem. A.

blaz3k

#314
Danes našel gobanko po imenu Jurčka.



... pa še to.
,,

... in to.

,,

...
,,

...

,,

...

,,

...

,,,